WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Парнокопитні (Artiodactyla) - Реферат

Парнокопитні (Artiodactyla) - Реферат

залози на череві, але розвиті предглазничні залози. Фарбування вкрай різне, але в більшості видів молоді олені бувають плямисті. Майже у всіх оленів є світлі плями, що охоплює область хвоста, так називане "дзеркало".
Олені з'явилися, в олігоцені Південно-Східної Азії, відокремившись від оленьків. Сімейство оленів звичайно розділяють на 7 підродин, що поєднують 12 родів і близько 30 видів.
МУНТЖАКИ (Muntiacinae) (Підродина) Невеликі олені, у яких пеньки рогів довгі, а спадаюча частина маленька. У самок на чолі на місці рогів пучки довгого твердого волосся. У самців верхні ікла довгі, вигнуті, що далеко виступають з-під верхньої губи. У підродину входить 2 роди з 2 видами найбільш примітивних оленів.
ОЛЕНІ ВОДЯНІ (Hydropotinae) (Підродина) Ця підродина безрогих оленів включає тільки 1 рід з 1 видом, розповсюджениму Східному Китаї.
ОЛЕНІ ДІЙСНІ (Cervinae) (Підродина) Ця підродина поєднує близько 15 видів, що відносяться до 2 родів. Найбільше число належить до роду олені (Cervus). Для всіх представників підродини характерні короткі пеньки рогів і великі спадаючі частини рогів у самців, що мають не менше трьох відростків. Крім того, їм властивий ряд особливостей у будівлі черепа кістяка і кінцівок.
КОЗУЛІ (Capreolinae) (Підродина) Положення козуль у систематику не ясно. Їх часто поєднують в одну підродину з дійсними чи оленями в одну підродину з американськими оленями. Однак заслуговують виділення в окрему підродину.
ОЛЕНІ АМЕРИКАНСЬКІ (Odocoileinae) (Підродина) Ця велика підродина поєднує як великих, так і дрібних розмірів оленів, завжди одноколірно пофарбованих (не плямистих) у дорослому стані. Пеньки рогів короткі; у самок на місці рогів не буває пучка довгого волосся. Кінцівки мають верхні і нижні залишки бічних метаподій. Бічні копита в багатьох сильно розвинуті. Підродина включає 12 видів, що відносяться до 4 родів і декільком підродам. Деякі зоологи приймають більший обсяг підродини, включаючи в нього північного оленя, інші - ще лося і козулю. Навпроти, ряд дослідників виділяють оленів пуду. Походження і зв'язки між родами неясні.
ЛОСІ (Alcinae) (Підродина) Підродина містить тільки один рід з єдиним видом.
ОЛЕНІ ПІВНІЧНІ (Rangiferinae) (Підродина)Донедавна вважали, що існує кілька видів північних оленів. В даний час немає сумнівів, що в підродині один рід з єдиним видом, що утворить близько 15 підвидів, у тому числі близько 7 на території Росії. Сюди ж відноситься домашній північний олень. Зв'язку північного оленя з іншими оленями не ясні. Це дуже своєрідний олень, що розвивався на початку плестоцена й остаточно сформований у середині цього періоду.
Сімейство ОЛЕНЬКОВІ (Tragulidae) Оленькові - найбільш древні і примітивні жуйні. Залишки їх відомі з верхнього еоцена, тобто близько 50 млн. років тому. У їхній будівлі на рівні з ознаками типових жуйних просліджуються деякі риси, властиві нежуйним. Шлунок має 3 відділи (немає книжки). Передні ноги трохи коротше задніх, на ногах по 4 копитця, середні з який значно крупніше. Ліктьова і мала гомілкова кісти розвиті не повно. У самців у верхній щелепі великі, що висуваються назовні гострі ікла. Оленьки - дрібні тварини, що ледь досягають величини зайця. Маленька голова з короткою мордою, гострими невеликими вухами і величезними очима сидить на порівняно короткій шиї. Роги відсутні. Волосяний покрив густий, що щільно прилягає до тіла, плямистий чи однотонний. Оленьки поширені в Африці, Південній Азії і на островах Великого Зондского архіпелагу. Сімейство поєднує 2 роди з 4 видами.
Сімейство ПЕКАРІ (Tajassuidae) Пекарі вже в еоцені, тобто 50 мільйонів років тому, відокремилися від свиней і з нижнього олігоцену незалежно розвивалися в Новому Світлі, де свиней немає і не було. У Європі й Азії пекарі були, але зникли в нижньому пліоцені. Від свиней пекарі відрізняються дуже істотно і по ряду особливостей стоять ближче до жуйних копитних. У них шлунок розділений на 3 відділи, передній - який має пари ковбасовидних сліпих мішків. На задніх ногах, на відміну від свиней, 3 копита й обидві п'ясткові кісти частково цілком зростаються. Верхні ікла в пекарі спрямовані вниз, як у хижаків, а не нагору, як у свиней. Вони тригранні, сильні, але не дуже довгі і стикаються з нижніми іклами. Всього 38 зубів. На задній частині спини в пекарі є велика залоза, що виділяє мускусоподібний секрет. Залоза покрита волоссям, що стовбурчаться, оголюючи її, коли тварина порушена. Загальний вигляд пекарі нагадує свиней: голова велика, клиноподібна, шия коротка, очі маленькі, вуха злегка закруглені. Щетина густа, особливо довга на потилиці, шиї і спині, хвіст короткий і схований у волоссі, ноги короткі і тонкі. Пекарі багато дрібніше свиней: довжина тіла до 115 см, висота до 55 см, маса до 30 кг. Один рід сімейства включає 3 види пекарі, розповсюджених у Південній і Центральній Америці, на південь до Середньої Аргентини і на північ до південно-заходу США.
Сімейство ПУСТОРОГІ (Bovidae) Це найбільше сімейство парнокопитних як по числу видів, так і по розмаїтості біологічних типів: від малюсіньких, майже з зайців, дикдиків до величезних биків, від струнких газелей до масивних баранів. Найбільш чітка і постійна ознака пусторогих - будівля рогів, хоча форма і розміри їх надзвичайно різноманітні. Ріг являє собою кістковий стрижень, що розвивається на виростах лобових кіст. Цей стрижень одягнений роговим чохлом, що росте разом зі стрижнем, ніколи не гілкується і цілком не змінюється протягом усього життя. Наростання рогової речовини відбувається знизу, від підстави. У більшості пусторогих роги мають і самці і самки, але в самок вони звичайно менші. Є і безрогі самки.
Сімейство СВИНІ (Suidae) До цього сімейства відносяться найбільше широко розповсюджені нежуйні тварини з витягнутою мордою, що закінчується п'ятачком, на якому відкриваються ніздрі. Кінцівки чотирипалі, з добре розвинутими, але більш короткими бічними пальцями. Ікла великі, верхні вигнуті; корінні зуби тупобугорчаті. Шлунок простий, з додатковим мішком. Усеїдні. З'явилися в нижньому олігоцені в Європі, звідки розселилися в Азію й Африку. 9 сучасних видів об'єднані в 5 родів.

 
 

Цікаве

Загрузка...