WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Таксономія роду Homo - Реферат

Таксономія роду Homo - Реферат

поховальними пам'ятниками. Вперше приблизна 850 тис. років тому
15. Homo habilis - людина вміла Масивні австралопітеки могутній - презифлантроп і аваралопітек бойовий або зинфлантроп Жили переважно в Африці. Вирізнялись вищим зростом до 160 см і більшою вагою тіла до 70 кг. У порівнянні з попередньою групою мали вони більший за розміром череп з високим гребенем до якого прикріплювались могутні жувальні щелеп. Це свідчить про те, що вони харчувались переважно твердою, жорсткою їжею, зокрема зернами злаків. Час поширення цих австралопітеків 2,5 - 1,5 млн. років тому. Масивні австралопітеки вимерли через відсутність достатню кількості м'ясної їжі, що що не стимулювало роботу мозку і розвиток знарадєвої діяльності. Основні знаряддя праці: сокрироподібні рубила, скрябила, тесла, свердла. Основна форма існування це первісне стадо, які великими і стійкими але в них залишався принцип патрилокальності. Тому виникали об'єднання кількох стад, що обмінювались генофондами. Ці австралопітеки мешканці - саван були стабільними, а також вони, в них, як і в найзгуртованіших мавп, найвищого рівня досягла внутрішня ієрархія, за якої частина членів стада домінувала. Австралопітекові похованнярізні за своїм складом небіжчиків та способами їх розміщення, так і за характером поховальної споруди та складом супроводжуючого інвентаря. Проте є в них і одна спільна риса це орієнтація померлого щодо сторін світу. Преважна більшість розкопок на наш час поховань має сталу орієнтацію тіла небіжчика зі сходу на захід. На думку дослідників така орієнтація пов'язана з усвідомленням австралопітеками напряму руху Сонця і поєднання з цим космологічними моделями світу.
16. Homo habilis - людина вміла Кенійський австралопітек Ареал поширення - здебільшого зона Східного африканського рифтугірського розлому, що тягнуться від Чорного моря до півдня Африканського континенту. Кенійський австралопітек характеризувався відсутністю надочного валика, а головне вищою, ніж в алдуванського австралопітека місткістю мозку, близько 780 см3. зріст його становив 156 - 160 см., мозкова коробка невелика, широке обличчя архаїчної форми, плоский нісз виступаючою в перед челюстю. Основними знаряддями були: гострі дерев'яні палиці, але знаряддя з каменю переважали, дерев'яні копяя, списи з кам'яним наконечником. Виготовляли знаряддя з кісток тварин. Полювали на різні типи тварин, рибальство розвинене недостатню. Жили в земляних, примітивних наземних житлах, малими сім'ями по кілька чоловік (особин)Кенійський австралопітек - його кістки знайдено у багатих місцях. Представників цього виду ховали просто в ямах, тобто був поширений для них плоский тип поховання.
17. Homo habilis - людина вміла Олдувайський австралопітек Був поширений Пд.-Східній і Центральній Африці. Морфологічними ознаки: зріст до 120 см, вага 25 - 40 кг., об'єм мозку 645 - 680 см3. За локомоцією майже впритул наближались до сучасних людей, утримуючи своє тіло майже в повністю випрямленому положенні. В будові кисті цих істот поєднувались як архаїчні риси, пов'язані з адаптацією до умов довкілля так і деякі прогресивні риси розширення нігтьових фаланг, що свідчить про формування властивих людям подушечок пальцевих і добре розвинутого дотикового апарату. Знаряддя праці це: кам'яні сокири і інше. Вони виготовляли знаряддя праці за допомогою так званого силового охоплення, коли предмет згрібається всією жменею і затискується нею, немов обценьками. Вік олдувайських знарядь праці досяга 2,5 млн. років. Олдувайські австралопітеки жили в печерах. Займались збиральництвом і мисливством на дрібних і середніх тварин. Жили невеликими колективами д о20 осіб, тобто первісним стадом. Ховали померлих у невеликих ямах, глибиною до 1,5 метра. Релігійні вірування були нерозвинені майже знаходились в зароджу вальному стані.
18. Homo habilis - людина вміла Чадантроп Поширений, головним чином у Центральній Африці. Морфологічні ознаки: великий мозковий відділ черепа, супроводжене розширенням його тім'яно-потиличної й лобової областей. Об'єм мозку 660 см3, зріст до 120 см, вага 25 - 40 кг. В мозку чадантропа вже сформувались структурна основа для появи членоподібної мови. Були пристосування і суто людські риси, як наявність великого масивного першого пальця та поздовжньої і поперечної склепінчастої стопи. Виготовляли хоча і примітивні, але значно вдосконаленні в процесі виробництва. Це і кам'яні сокири, тесла, кістяні голки для рибальства, дерев'яні та кам'яні списи, ножі. Другорядну роль виконувало збиральництво рослин і коренеплодів. І 1 землянці 2 - 4 особин. Посеред землянки як правило обов'язково було вогнище. Про це свідчать залишки обвуглених закам'янілих дерев. Духовна культура чадантропа нічим не відрізнялась від духовної культури олдувальського австралопітека.
19. Homo habilis - людина вміла Телантроп Основний регіон поширення так як і віх інших представників роду Homo habilis - це Африка, а зокрема її південна частина. Морфологічні ознаки: ріст до 130 см, видовжене підборіддя, загальна масивність, велика черепна коробка, об'єм мозку близько 650 см3, це значно менше ніж у сучасних людей. Основні знаряддя праці це - спис, кам'яні сокири і інше. Основний тип проживання Телантропа це - стоянки, які можуть розглядатись як наслідок обмеденої рухливості. Всі ці стоянки знаходились неподалік волойм. Люди і тварини безперечно віддавали превагу таким місцям проживання. Ці стоянки розміщені біля води і це були найкращі умови для полювання. Полювали всім первісним стадом, перед тим оточуючи цю територію де знаходились тварини. Полювання було основним джерелом постачання телантропів продуктами харчування. Цікаві факти з життя телантропів дають нам кісткові рештки тварин, знайдені на їхніх стоянках. Згідно антропологічних даних, вживання м'яса тварин значно збільшило їхній термін життя, оскільки містили значно більше поживних вітамінів і мінералів, необхідних для нормального функціонування організму. Про духовну культуру ми знову можемо судити лише з поховальних пам'яток. Цей вид існував близько 2 - 1,5 млн. років тому, а можливо більш тривалий проміжок часу.
Використана література
1. Середа С. Основи антропології: Навч. Посібник. - К., 1995.
2. Середа С. Антропологія. - К., 2001.
3. Хомутов А.Е. Антропологія. - Ростов н/Д: Фенікс, 2002.
4. Данилова Є.І., Сенеда С. П. Людина та її розвиток. К., 1985.

 
 

Цікаве

Загрузка...