WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Таксономія роду Homo - Реферат

Таксономія роду Homo - Реферат

тварин і овальні заглиблення на кам'яних плитах, залишки фарби та нарізки на кістках та інші знахідки.
8. Homo erectus - людино прямо-ходяча Яванський пітекантроп Цей вид архантропів характеризується досить високим зростом 165 - 175 см., загальною масивністю кісток, значним розвитком м'язового рельєфу, невисоким склепінням черепа, місткість якого складала 750 - 975 см3, а в середньому 930 см3 спадистим лобом із сильно розвинутим надбрівним рельєфом, вигнутою потиличною кісткою, відсутність підборідного виступу на нижній щелепі, наявність діасистеми - проміжку між зубами, притаманногоархаїчним морфологічним формам. Район поширення яванського пітекантропа - острів Ява. Основними видами господарської діяльності були полювання на всіляких тварин. Жили представники даного типу вже більшими суспільствами об'єднаннями. Використовували знаряддя як з кістки так і з дерева. Це і шило, наконечник списів і дротиків, дерев'яні кинджали. Щодо духовної культури то в них були сталі анімалістичні уявлення, хоча ці форми мали ще зародкові релігійні уявлення. Але незважаючи на все вони все ж мали чітке навіть міфологічне мислення.
9. Homo erectus - людино прямо-ходяча Олдувайський пітекантроп Морфологічні ознаки характеризувалась значно більшими розмірами тіла, середній зріст становив 160 - 170 см, об'єм мозку 1029 см3. Крім того, їм були властиві масивна будова черепа, який характеризувався спадистим лобом сильно розвинутим надочним та потиличним рельєфом - виступаюче вперед обличчя з плоским носовими кістками, важка нижня щелепа без підборідного виступу і великі зуби. Займались полюванням, збиральництвом частково мотичним землеробством. Основними знаряддями праці були: мотики, кам'яні долота, сокир-кельти, тесла шила і інші.
Духовна культура аналогічна культурі яванського пітекаріота.
10. Homo erectus - людино прямо-ходяча Синантроп або китайська людина Територія поширення - Китай. За будовою черепа синантроп загалом нагадував пітекантропа, однак мав більший об'єм мозку від 8800 до 1220 см3. За анатомічними підрахунками зріст чоловіка синантропа становив 163, а жінки 152 см. Вік цієї групи архантропів 500 - 400 тис. років. Основними знаряддями праці було ручне рубило і інші знаряддя. Для цього представника характерне те, що знаряддя які виготовляв він були великі за розміром і мали стандартизовану форму. Полювали на етруського носорога, шаблизубого тигра і великого гіпопотама. Духовна культура представлена поховальними пам'ятниками, які були пов'язані з адаптацією людини до навколишнього середовища.
11. Homo sapiens neanderthalensis Палеоантроп або неандерталець ранній пренеандерталець Головний регіон розширення - це Європа. Датовані 100 тис. р. тому. Морфологічні ознаки: мали черепу черепну коробку, місткість 1450 см3 і досить опуклий, прямий лоб, сильно розвинутий наочний валик, щелепи, які значно виступали, вперед, сплющеною потилицею авеолярним прогнатизмом. Зустрічаються ці представники і в Африці. Жили у землянках, займались ці представники рибальством, мисливством. Є чимало пам'яток духовної культури. Всі вони знайдені на місцях проживання. Найдавнішим предметом із наявними на його поверхні елементами графіки вважають фрагмент буки. Зразки мистецтва це - вироби із кістки, рогу, каменю, браслети, флейти, статуетки.
12. Homo neanderthalensis Класичні або "типові" неандертальці Найчисленніша група неандертальців. Жили близько 35 - 80 тис. р. т. Територія розселення - Європи, Азія, Африка. Мешкали в при льодовиковій зоні. У зв'язку з цим у їхньому типі відзначаються багато рис, пов'язаних з адаптацією до суворих кліматичних умов: загальна масивність кісток дуже широкі плечі, помірного зросту, короткі гомілки і передпліччя. Витягнута стегнова кістка. Череп мав видовжену форму, спадистий лоб, приплюснуту потилицю Обличчя високе, ніс широкий, підборідковий виступ відсутній., зуби з великою внутрішньою порожниною. Жили невеликими колективами в наземних і зроблених із лози і прикриті гілками дерев. Знаряддя праці суттєво не відрізнялись від знарядь ранніх неандертальців. Духовна культура теж переважно представлена похованнями, які класичні неандертальці розглядали як своєрідне жертвоприношення, що повинно було забезпечити спокійне життя їхнім родичам на цьому світі.
13. Homo neanderthalensis
africfnus Африканський неандерталець За морфологічними ознаками цей тип неандертальця був дуже подібний європейському неандертальцю. Ареал поширення - Південно-Східна Африка, звідки поширився і на інші частини материка. Об'єм мозку 1150 см3, були невисокі за зростом 150 - 160 см - чоловіка, тропічні пропорції тіла - відносні видовженість гомілки і передпліччя спинного і плечових їх пов'язують координацією рухів, спритністю, здатністю швидко бігати, далеко, високо стрибати. Жили на берегах річок, невеликими групами знали гончарство і інші ремесла. Займались полюванням, збиральництвом і рибальство. Щодо поховань, то вони є як кургани, вони поховані із щільно зведеними ногами.
14. Homo habilis - людина вміла Грацилбні австралопітеки
1) Африканський
2) Афарський Представлені двома видами або підвидами двох видів - австралопітек африканський і австралопітек афарський, які характеризувались невеликими розмірами тіла, масою. Зріст дорослих особин становив 103 см, а в "Люсі" 108 см і загалом не перевищував 120 см. Відповідно невеликою була і вага цієї істоти: від 25 до 40 кг. Австралопітеки належали до всеїдних форм, у харчовому раціоні, який значне місце посідали м'ясна їжа. Найбільш ранні кісткові знахідки датуються 5,5 - 4,5 млн. років тому. Основними ареалами поширення Африка і передня Азія. Афарські австралопітеки жили невеликими ізолюваними популяціями. Вони займалися збиральництво: рослинної їжі, жорстких і толокняних зерен та плодів, їли м'ясо убитих хижаками тварин і самі полювали на них, використовуючи природні дерев'яні кам'яні та кістяні предмети. Вони вже Міли розкалювати камені. Найдавніші у світі кам'яні знаряддя праці цього типу австралопітеків було знайдено на стоянці Гона в Афарській пустелі, які виготовлені 2,7 - 2,9 млн. років тому. Збираючи плоди зерна і шукаючи м'ясну їжу вели бродячий спосіб життя, часом здійснюючи досить значні переходи. Знаряддя праці: шила, наконечники списів, різноманітні вістря. Духовна культура афарських і африканських австралопітеків представлена різноманітними могильниками і

 
 

Цікаве

Загрузка...