WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Таксономія роду Homo - Реферат

Таксономія роду Homo - Реферат


Реферат на тему:
Таксономія роду Homo

з/п Назва таксону Представники Характеристика: географічна локалізація, морфологічні особливості, форми організації об'єднання, матеріальна і духовна культура
1. Homo sapiens - людина розумна Неоантроп кроманьйонського типу Неантроп кроманьйонського типу знайдені на території Франції, Великої Британії, Італії, Чехії, Росії - неправі носії "сапіаних" рис, про що свідчить високе склепіння черепа, дуже висока його місткість до 1700 - 18000 см3, прямий лоб, відсутність надбрівного валика і наявність чіткого окресленого підборідного виступу. Вони характеризуються вираженою дасіхокранісю, яка поєднувалася з дуже великим і низьким обличчям, сильним розвитком надбрівних дуг, вузьким прямим або трохи випуклими носами, що різко виступають з площини обличчя та масивними нижніми щелепами. Сильно розвинутий на кісках рук і ніг м'язів рельєф, що свідчить про неабияку фізичну силу. Більшість кістяків характеризуються своєрідною будовою великогомілкової кістки: вона різко сплощена з боків і має великий попередньо-задній діаметр. На думку багатьох учених, це пов'язано з постійним навантаження м'язів під час бігу.
2. Homo sapiens
людина розумна Неоантроп гримальдійського типу
Неонтропи гримальдійського типу уперше були виявленні у "Гроті дітей" поблизу Ментона. Регіони поширення Європа, частина Азії і Африки. Це люди, яким були властива була даліхокранія, відносно широке обличчя, а головне досить широкий слабо виступаючий ніс, масивна нижня щелепа і яскраво виражена погнутість верхньої щелепи. Вони мали невисокий зріст. Загалом цьому типу характерне поєднання "крайньоїдних" та деяких негроїдних рис. Була розвинена матеріальна, духовна культури. Винаходили нові знаряддя праці наконечники списів, гарпуни, шила, тесла. Займались полюванням як основним джерелом постачання продукції харчування. Поширювались комбінуванні знаряддя, з'явились перші механізми списали точки, що значно збільшували відстань, на якій мисливець міг уразити ціль. Вони споруджували не окремо житло, а цілі поселення - до 10-15 споруд різних розмірів.
3. Homo sapiens
людина розумна Неоантроп брюнськго типу Неоантроп брюнського типу виявлені в кінці 20 ст. в Моравії поблизу міста Брно, Бюкса та Преждмасце. Представниками даного типу були менш масивні, ніж краманьонці. За деякими специфічними ознаками будови черепа відносно низьке скрипіння споднетий лоб із сильно розвинутим надбрів'ям, слабкіше виступання носа вони тяжіють до неандертальців. Цей тип неоантропів також займався полюванням. Володів розвинутою матеріальною і духовною культурою, швидкими темпами будівництва житла які були сферичної або округлої форми діаметром 5 - 6 м. На деяких місцезна-ходженнях поблизу довгастих жител розташовувались літні будівлі від яких залишались сліди вогнищ. Житло, місце виготовлення знарядь та ями-сховища утворювали єдиний господарсько-побутовий комплекс. Численність общини близько 35 осіб. Це був порівняно невеликий колектив. Оскільки найбільші колективи всього первісного суспільства становили 100 - 135 чоловік Релігійні цілення пов'язанні з культом печерного ведмедя, появою поховальних обрядів.
4. Homo sapiens
людина розумна Неоантропні катсонського типу або босконського типу Територія розселення - Африка. Для них характерна витягнута, низька, черепна коробка, широкий ніс, який ледь виступав з площини обличчя. Жили невеликими колективами - родами. Займались полюванням рибальством. Виготовляли, хоча ще й досі примітивні але потрібні знаряддя праці. Жили у напівземлянках та наземних житлах, частково в печерах Померлих своїх близьких спалювали на вогнищі, тобто для духовної культури і поховань був характерний обряд кремації. З страхом і повагою ставилися до незрозумілих в ті часи явищ природи: грому, блискавки.
5. Homo erectus - людино прямо-ходяча Архантропи Це найдавніші люди. Мешкали на території Північного-Сходу Передньої Азії, Європи, Північної Америки. У порівнянні з габілісами архантропи характеризуються значно більшим розмірами тіла.
Середній зріст особин чоловічої статті 160 - 170 см. І вище а об'ємом мозку індивідуальні варіації котрого становили 727 - 1225 см3.
Коефіцієнт церебралізації трохи нижчий, ніж у сучасних людей. Череп масивний із спадистим лобом, сильно розвинутими надочними валиками і потиличним рельєфом прогнаним обличчям із плоскою важкою щелепою з великими зубами; підборідковий виступ відсутній. Визначальною рисою є поширення кам'яного рубила із двобічною оббивкою та деяких інших форм знарядь: кліверів-сокироподібних рубил із прямим чи внутрішнім лезом, скребел. Займались полюванням і збиральництвом. Вірогідно в них уже з'явились зародки мови. Жили в земляних, хоча і траплялись і наземні житла. Поселення невеликі, жила невелика кількість особин. Поширювались первісні вірування: тотемізм, фетишизм і інші.
6. Homo erectus - людино прямо-ходяча Капський телантроп Капський телантроп жив у Африці. Йому властиві архаїчні риси морфологічної будови - великі розміри, загальна масивність, відсутність підборідкового виступу. Характерною рисою скелета є досить велика довжина кісток кінцівок. Досягав зросту 180 см. Користувались і робили примітивні знаряддя праці: долота, рубила, сокири, тесла і все виключно з каменю. Жили невеликими групами по 20 - 30 чоловік в наземних житлах, печерах. Полювали на різноманітних тогочасних тварин. Духовна культура характеризувалась похованням черепів і кісток печерного ведмедя, що свідчить про культ ведмедя як головної промислової тварини первісної спільноти. Крім культури ведмедя існував ще культ бика.
7. Homo erectus - людино прямо-ходяча Атлантроп Регіон поширення цього виду архантропа - це Північно Західна Африка. За своїми морфологічними особливостями - великими розмірами нижніх щелеп і корінних зубів, товсті стінки черепа, об'єм мозку близько 1300 см3. мешкав приблизно 300 - 115 тис. років тому на території сучасних Алжира і Марокко. Як і попередні представники займалися збиральництвом і мисливством. Полювали на печерного ведмедя, різні види інших тварин. Організація форми об'єднання це родова общинна. Жили в невеликих наземних житлах. Основні знаряддя праці: долото, тисло, скребло і інші. Основними джерелами для відтворення виникнення ідеологічних уявлень мистецтва. Їхні поховання, своєрідні "сховища" ведмедів і биків, натуральні макети

 
 

Цікаве

Загрузка...