WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Комахи з повним перетворенням - Реферат

Комахи з повним перетворенням - Реферат

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
"Комахи з повним перетворенням"
Цицан Ярослава
Гр. 2-А
Розвиток комах з повним перетворенням розглянемо а прикладі хруща травнвого. При такоому розвитку із яєць виходить личинка, яка ні зовнішнім виглядом, ні способом життя не схожа дорослу особину. При цій формі метаморфозу личинка в міру росту декілька разів линяє. Але для перетворення в дорослу форму (імаго) вона повинна вона повинна пройти стадію лялечки. У деяких комах лялечки рухливі, а у інших нерухомі. В цій стадії личинкові тканини і органи повністю пербудовуються. Ббільша частина органів руйнується. Зберізається лише нервова система , зачатки статевих залоз і особливі отвори - імагінальні диски, за рахунок яких формуються органи дорослої форми. Але вони залишаються у сплюснутому вигляді, у скрученому етапі. Коли доросла форма залишає покриви лялечки, в сплюснені імагінальні органи надходить кров дорослої комахи. Покриви комахи у цей час м'які і безбарвні з часом у них з'являються хітин, вони твердіють і набувають хаарктерного забарвлення. Так відбувається розвиток лускокрилих, двокрилих, перетинчастокрилих та інших.
Лускокрилі.
Совки. Сім'я совки дуже поширена, вона включає в себе 25000 видів, і поширена в усьому світі. Совки бувають зовсім малі, середньої величини і досить великі. У всіх на присутній грудний сегмент, слуховий орган. У більшості метеликів розвинуттий хоботок. Колір в більшості малозамітний. Він пристосований до того, щоб при денному відпочинку совки не були помітні на корі дерев, або серед рослин. У тропічних видів, можна зустріти дуже кольорових совок. Деякі з них перелітні і всі добре летуни.
Двокрилі. До цього ряду відносяться комарі, мухи, оводи тощо. Вони мають лише пердню пару крил, друга пара значно зменшена і від неї збереглися лише булавоподібні утвори - дзижчальниця.
Кімнатна муха.поширена скрізь. На її голові розташовані фасеткові очі і вусики - органи нюху, на лапках органи смаку між клітинами її лапок знаходиться клийка, вкрита волосками подушечка, яка дозволяємусі повзати по вертикальних площинах. Ротові органи дуже різноманітні у мух - це м'який сильнолижучий хоботок, що утворюються з нижньої губиу кровосмоктучих та хижих двокрилих - колючо-сипові ротові органи, в оводів та деяких інших груп, які не живляться в дорослому стані, ротові органи недорозвинуті. Двокрилі поділяються на дві групи: довговусі або комарі, з видовженими вусиками та коротковусі, або ж мухи з вкороченими вусиками.
З комарів, передусім, впадають в очікровосисні види. Личинки та їх лялечки живуть у мілких водоймах і є джерелами живлення риб і джерелами живлення риб. Дорослі комахи живляться нектраром квітів і є добрими запилювачами. Кровосоні комарі 0- перносники багатьох хвороб. Малярійні комарі розповсюджують малярію, немалярійні - жовту пропасницю.
Мошки - кровосисні довговусі двокрилі комахи невеликих розмірів, личинки яких розвиваються на дні водойми з швидкою течією.
В Україні і в Криму людині дуже докучають москіти - дуже дрібні комарики, личинки яких розвиваютьсяу вологому грунті, нірках гризунів. Вони відомі як переносники багатьох хвороб.
Серед коротковусих двокрилих відомі латня муха та інші сірі,зелені та сині мухи, червоподібніличинки,яких розвиваються смітниках, покидах тощо. Відомо, що ці мухи розповсюджують збудників дизентерії, черевноготифу, туберкульозу, поліемеліту, якййця гострика, аскариди. Такодж відомі гедзі, та мухи-жигалки, які завдають шкоди людині і тварині.
Ряд перетинчистокрилі об'єднує різноманіитних комах: бжіл, джмелів, мурашок, їздців. Представники цього ряду мають гризучіабо гризучо-сиспі ротові органи та дві пари перетинчастих крил. За способом життя ці комахи надзвичайно відмінні. Деякі з них росиптоїдні. Їхні схожі на ггусінь личинки часто завдають шкоди зерновим та іншим рослинам.
Багато бджіл і джемів - чудові запилювачі.деякі оси та бжоли, джмелі та мурашки - суспільні комахи.
Медоносна бджола виробляє мед - винятково корисний продукт живлення. Мед - це нектар, хімічно змінений під дією ферментів зобних залоз бджіл-робітниць. Вони його запасають у сотах для свого живлення в зимку, а личинок, які знаходяться в інших комірках сотів вигодовують сумішшю пилку та нектару - пергою. З воску бджоли будують соти. Цікаво, що сучасний рамковий вулик винайшов бджоляр Прокопович.
Руда лісова мурашка.
Вона будує великі мурашники з гілочок та хвоїнок, винищує значну кількість шкідників лісу. Чорна садова мурашка, навпаки шкідлива, оскільки вона охороняє і поширює попелець, солодкими виділеннми яких вона живиться. Останніми роками в Україні моєна зустріти малесеньку (1-2мм) руду фараонову мурашку.вона тропічного походження і живе лише в теплих житлах, завдаючи шкоди харчовим продуктам.
У біологічному методі боротьби застосовують також ріноманітних їздців, личинки яких паразитують в яйцях, личинках та ялечках різних видівшкідливих комах. Наприклад, трехограму - паразита яєць шкідливих метеликів - розводять у лабораторіях і випускають у місцях розмноження цих шкідників. Багато видів джмелів та інших перетинчаастокрилих занесено в Червону книгу України.
Ряд блохи - безкрилі, кровосисні комахи. Тіло сплющене, зір розвинених погано, мають колючно-сислі ротові органита стрибальні ноги. Деякі види цих комахссуть кров із людини, гризунів і ссавців. Личинки червоподібні, найчастіше траплябться у порах на долівці у житлах, де живляться органічними речовинами.
Пацюкова блоха, що може нападати і на людину відома як переносник дуже небезпечного захволрювання - чуми від якої протягом історії людства загинуло кількасот мільйонів людей. Захворювання на чуму постійно зустрічаються і зараз по тропчних країнах. В Україну може бути завезена раом з хворими пацюками в трюмах кораблів.
Ряд жуки. Це найчисельніші за кількістю видів (понад 300000)ряд комах. Їхні розміри коливаються від 0,3 до 155 мм завтовшки. Жуки поширені в найрізноманітніших умовах суходолу і в прісних водоймах. Вони мають гризучі ротові органи і тверді передні крила.
Багато жуків шкодять культуриним рослинам. В Україні є колорадський жук, буряковий довгоносик, жук-кузька, травневий хрущ, жук-короїд, горохова зернівка, жук-хлібне точило, жуки-шкіроїди. Жуки, щоживляться рештками тварин і рослин, відіграють велику роль у природі, як санітари.

 
 

Цікаве

Загрузка...