WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Скелет людини - Реферат

Скелет людини - Реферат


Реферат на тему:
Скелет людини
У скелеті верхньої кінцівки розрізняють плечовий пояс та скелет вільної верхньої кінцівки.
Плечовий пояс утворений лопаткою та ключицею. Лопатка - це пласка кістка трикутної форми. На її задній поверхні є високий виступ - лопаткова ость, яка закінчується плечовим відростком що сполучається з ключицею. Бічний кут лопатки має суглобову западину для з'єднання з плечовою кісткою. Ключиця - це трубчаста кістка S-подібної форми, що з'єднує лопатку з грудиною.
Скелет вільної верхньої кінцівки складається з трьох частин: плечової кістки, кісток передпліччя і скелета кисті.
Характерними особливостями плечової кістки є шароподібна головка, розташована на верхньому епіфізі, та блокова суглобова поверхня для з'єднання з кістками передпліччя, яка міститься на нижньому епіфізі.
Серед кісток передпліччя розрізняють ліктьову (з боку мізинця) та променеву, діафізи котрих мають тригранну форму. На верхньому потовщеному епіфізі ліктьової кістки є суглобова блокова вирізка та два відростки - ліктьовий та вінцевий; на нижньому епіфізі - головка та шилоподібний відросток. Що ж до променевої кістки, то її верхній епіфіз має головку, шийку та горбистість, а потовщений нижній - зап'ясткову суглобову поверхню і шилоподібний відросток. Скелет кисті складається із зап'ястка, п'ястка та кісток пальців. Зап'ясток утворюють вісім кісточок, розміщених у два ряди, а п'ясток - п'ять коротких трубчастих кісток. Пальці, за винятком великого, мають три фаланги, великий - лише дві.
Скелет нижньої кінцівки складається з тазового пояса і кісток вільної нижньої кінцівки.
Тазовий пояс включає дві тазові та крижову кістки, утворюючи суцільне кільце. Обидві тазові кісткиформуються шляхом зрощення трьох окремих кісток - клубової, лобкової та сідничної, яке відбувається в період статевого дозрівання. На місці зрощення тазової кістки є кульшова западина чашоподібної форми, що слугує для з'єднання зі стегновою кісткою.
Розрізняють великий і малий таз. Великий таз обмежений з боків крилами клубових кісток, ззаду - хребтовим стовпом; малий - крижовою кісткою, куприком, сідничними і лобковими кістками.
Скелет вільної нижньої кінцівки складається зі стегнової кістки, двох кісток гомілки і стопи.
Стегнова кістка - найдовша у людському скелеті. На її верхньому епіфізі є головка шароподібної форми, що входить у кульшову западину тазової кістки, а на дещо сплющеному нижньому - два надвиростки, два виростки і надвиросткова ямка.
Гомілка складається з двох кісток: великогомілкової та малогомілкової.
Великогомілкова кістка характеризується відносно масивним тригранним діафізом та потовщеними епіфізами. Верхній епіфіз має два виростки для з'єднання з виростками стегнової кістки, нижній - присередню (внутрішню) кісточку.
Малогомілкова кістка, що має значно тонший діафіз, зверху викінчується головкою, а знизу - зовнішньою кісточкою.
На стику стегнової та великогомілкової кісток спереду знаходиться наколінок тригранної форми.
Скелет стопи складається із заплесна, плесна і кісток пальців. До заплесна входить сім кісток: п'яткова, надп'яткова, човноподібна, кубоподібна і три клиноподібні; до плесна - п'ять коротких трубчастих кісток; пальці складаються з трьох, а великий - із двох фаланг.

 
 

Цікаве

Загрузка...