WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Успіхи та невдачі мікробіології другої половини ХХст. - Реферат

Успіхи та невдачі мікробіології другої половини ХХст. - Реферат

імовірність захворювання зв'язану з тривалістю присасывания кліща, а також кількісної поразки від укусів. Останнє говорить про дуже високий відсоток зараженості кліщів ( до 70% у різних районах Уралу ). Вакцинований контингент у меншому ступені піддається розвиткові захворювання і перебігові хвороби у важкій формі з наступним розвитком стійких паралічів.
Досягнення вірусології, як науки наочно демонструє поліомієліт
3500 років тому полиемиелит ( дитячий параліч ) уражав дітей Древнього Єгипту. Вічна пам'ять цього страждання була виявлена на кістах мумій дітей фараонів і на кістах жрецов Древньої Сирії.
У середині ХХ сторіччя захворюваність поліомієлітом швидко росте в країнах Європи й Америки й особливо в С.Ш.А., де в 1956 році було офіційно зареєстроване понад 300000 тільки одних інвалідів після перенесеного полимиелита. От чому полимиелит у ті роки був названий у Сполучених Штатах національним нещастям N-1.
Але тільки з моменту відкриття вірусу в 1909 році могли бути початі тривалі, непрості дослідження як самого вірусу так і його можливостей. Спустя сорок із зайвим років зазначена вище цифра інвалідів відбивала состаяние наукових досягнень в області поліомієліту. Багаторічні зусилля великої армії вірусологів досягли свого головного нарешті , була створена полиомиелитная вакцини-фабрики і заводи С.Ш.А. своїми сиренами сповістили світ про перемогу над цим важким захворюванням. Якщо в джерел цього досягнення стояли американські вчені, що створили полиомиелитную вакцину, то на наступному, немаловажному етапі пуску цієї вакцини у виробництво , стояв наш вітчизняний вірусолог М.П.Чумаків. Він почав свій науковий шлях з вищезгаданої експедиції в 1937 році по дослідженню кліщового енцефаліту на Далекому Сході, де він здійснюючи свій науковий і людський подвиг, рятуючи під час повені безцінний вірусологічний матеріал сам постраждав, занедужавши кліщовим енцефалітом. Тоді він був молодшим науковим співробітником. Вакцини ще не було. Йому вводили сироватку перехворілих хворих. Завдяки богатирському здоров'ю він вижив, залишившись інвалідом: параліч правої руки і слабеюший слух. У такому стан він продовжує працювати, організовує, уже будучи професором, у 1955 році Інститут поліомієліту і вірусних енцефалітів А.М.Н. С.С.С.Р.( у даний час носящий його ім'я ) розширює виробництво полиомиелитной вакцини.
Цією вакциною донині користуються не тільки наші співвітчизники, але і цілий ряд закордонних країн на різних континентах
У 70-80 ми могли з гордістю говорити, що поліомієліт цілком переможений у нашій країні. Санаторії по реабілітації наслідків поліомієліту пустували.
В даний час, у зв'язку з нестабільною соціальною обстановкою в деяких регіонах ( наприклад у Чечні ), у результаті відсутності поголовної вакцинації в цих районах у минулому 1996 року був відзначений спалах поліомієліту з летальныи і паралітичними формами плину (Е.В.Лещинская, 1996 рік ). В другій половині ХХ століття , важко представити, що ще може бути відкрите захворювання, викликане новим , не відомим раніше вірусом. За останні тридцять років це траплялося тричі.
У 1967 році в Марбурге і Франкфурте-на-Майне, а також у Белгграде зненацька спалахнуло захворювання, серед співробітників науково-дослідних інститутів, що займалися готуванням і вивченням клітинних культур з органів африканських зелених мавп, привезених з Уганди. Сім чоловік загинуло від цієї невідомої хвороби.
Два роки спустя в Нігерії (містечко Ласса) від невідомого інфекційного захворювання гине медична сестра. Ухаживавшие за нею дві інші медсестри теж занедужали, одна з них умерла. Загинув лікар, що розкривав трупи померлих медсестер. У 1970 році під час спалаху цього захворювання в Нігерії смертність досягла 52%. Пізніше були описані спалахи хвороби в Ліберії і Сьерра-Лионе. За увесь час з 20 захворілих медработников 9 загинуло.
Перше з описаних захворювань відомо тепер за назвою " вірусна хвороба Марбурга", друге- "лихоманка Ласса" .
Наприкінці ХХ сторіччя людство продовжує дізнаватися нові страшні хвороби. Одна з них - С.Н.І.Д. швидко стає, так називаною "чумою ХХ століття ". Інший-вірусний лейкоз-ні так відома , але не менш небезпечна, і бороти з нею треба вже зараз.
Віруси, що викликають С.Н.І.Д. і Т-клеточный лейкоз людини стали відомі зовсім недавно, на початку 80-х років. Вони мають багато загального за структурою, пристроєві генома, закономірностям розмноження в клітці, шляхам распостранения. Розрізняються ж вони насамперед тим, що вірус С.Н.І.Д.а руйнують лімфоцити крові, порушуючи імунітет, створюючи його дифицит, а вірус Т-клеточного лейкозу людини приводить до злоякісного переродження лімфоцитів і лейкозові. Але в обох випадках при розвитку захворювання результат летальний .
ПРО С.Н.І.Д.е написано вже дуже багато. Менш відомо усе, що касаетсявируса Т-клеточного лейкозу. Однак вірус цей , мабуть, існує вже давно і зустрічається на всіх континентах. Є він і в наших країнах, але його дослідження ведеться в нас малими силами - невеликою групою наукових співробітників.
В останні роки в лабораторії вірусів лейкозів Інституту вірусології імені Д.І.Іванівського Р.А.М.Н. у Москві й у лабораторії ретровирусов інституту мікробіології Медичного Університету ( Угорщина ) розробляються методи для виявлення вірусу Т-клеточного лейкозу людини і досліджуються захворювання, зв'язані з ним.
Підводячи підсумок викладеному матеріалові по "Виникнення вірусології як науки" уперше відкритим Д.І.Іванівським вірусу тютюнової мозайки до сучасних відкритті і досягнень можна укласти: вірусологія займає не тільки гідне місце серед фундаментальних наук, як навчання про віруси, але і є значною мірою медичною наукою.
Список литературы
1) Зильбер Л.А., Левкович Е.Н., Шубладзе А.К., Чумаков М.П.
Архив биол. наук, 1938, 52, 1, 162 - 183.
2) Зуев В.А.
Третий лик, М.,Издательство Знание( Жизнь замечательных идей ), 1979 г.,с. 6-7
3) Ивановский Д.И.
О болезнях табачных растений -Тр.С-Петер., Об-ва естествоиспытат., т. 19 протоколы за 1888 г., с. 19-21.
4) Ивановский Д.И. Половцев В.В.
Рябуха - болезнь табака, ее причины и средства борьбы с нею - С-Пб., 1890 г.-c. 203. ( там же )
5) Ивановский Д.И.
О двух болезнях табака -М., Медгиз, 1949 - 181 с.
6) Левкович Е.Н., Погодина В.В., Засухина Г.Д., Карпович Л.М.
В кн.: Вирусы комплекса клещевого энцефалита Изд. Медицина, М., 1969 г., с. 4-5.
7) Лещинская Е.В.
О вспышке полиомиелита в Чечне - устное сообщение 1996 год.
8) Матухин Г.Р., Ивановский Д.И.
В кн.: Ростов-на-Дону, 1964 г., 136 c.
9) ЖдановаВ.М., Гайдамович С.Я.
Общая и частная вирусология Изд. Медицина, М., 1982 г. с. 5-11.
10) Парфанович М.И., Тодд Ф.
"Еще один губительный вирус".Международный ежегодник: Наука и человечество. 1990 г. с. 247-248.
11) Погодина В.В., Фролова М.П., Ерман Б.А.
Хронический клещевой энцефалит, Изд. Наука, с. 6-12.
12) Рыжков В.Л.
Научное наследство Д.И.Ивановского М., Изд. АМН СССР, 1952 г. c. 31-34.
13) Чумаков М.П., Львов Д.К. и др.,
Вопросы вирусологии, 1964 г., 5.c.601.

 
 

Цікаве

Загрузка...