WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Різновидність метеликів - Курсова робота

Різновидність метеликів - Курсова робота

відсутній у репницы. Передні крила самця брюквенницы з одною плямою, а запах у самця брюквенницы - лимонної олії.
?
МАХАОН (Papіlіo machaon) Найбільше широко розповсюджений як у Європейської, так і Азіатської частини. Він дає два покоління в рік, метелика літають у травні- червні й у липні-серпні. У них жовті крила з чорним малюнком, що складається з зовнішньої облямівки і великих плям; на задніх крилах широка чорна облямівка прикрашена синюватими плямами, а у внутрішнього нижнього кута знаходиться жовтогаряча пляма; хвостик заднього крила чорний, не длиннее 1 див, розмах крил до 8,5 див. Гусениця велика, зеленого кольору з чорними поперечними смужками і червоними крапками, живе на дикому кропі, моркві й інших зонтичних рослинах. Гусениця має цікаві пристосування для відлякування ворогів: у неї є дві довгі мешковидные залози, що при порушенні вивертаються назовні за голови у виді довгої червоної вилки і видають різкий неприємний запах. Лялечка зелена або бура, підперезана.
?
МОЛЬ МЕБЛЕВА (Tіneola furcіferella) Це невеликий метелик (розмах крил- 1 -1,5 див) з жовтуватими або темно-жовтими передніми крилами і жовтувато-сірі задніми; обидві пари крил блискучі, з помітним золотавим відтінком. Самка відкладає яйця протягом двох тижнів і за цей час може відкласти до 300 яєць. Розвиток проходить швидко: цикл одного покоління продовжується від 2 до 4 місяців. За рік змінюється до 4 поколінь, і тому літаючих метеликів можна бачити майже цілий рік. Гусениці линяють 6-8 разів. Вони плетуть шовкові трубчасті ходи, вплітаючи в них залишки їжі й екскременти. Окукливание відбувається наприкінці ходу впухкому коконі. Лялечка розвивається від 7 до 18 днів.
?
АПОЛЛОН (Parnassіus apolo) звичайний у нас із усіх кавалерів, що не мають залозисті хвостиків на задніх крилах. Він досягає в розмаху крил 7-9 див; передні крила білі, по краях прозорі, як стекло, з чорними плямами; задні крила білі з двома червоними з білою серединою вічками, облямованими чорним. Метелика звичайно не торкають птаха. Про своїй "неїстівності" вона попереджає сама: якщо неї потривожити, вона валиться на землю, розпинає крила, демонструючи червоні плями. При цьому вона скребе ніжками по нижній стороні крил, відтворюючи шиплячий
звук.
?
П'ЯДАК ЗИМОВА (Operophtera brumata) многоядна: її гусениці можуть ушкоджувати понад 100 деревні породи. Тому вони шкодять не тільки в лісах і парках, але й у плодових садах. У метеликів різко виражений статевий диморфізм. Самці мають нормально розвиті крила, що досягають у розмаху 2-2,5 див, жовтувато- або бурувато-сірого кольору з темними, хвилястими поперечними лініями. У самок же крила сильно укорочені, і вони нездатні літати. У нас цей вид розповсюджений усюди, крім північних районів. Частіше шкодить у нечорноземній смузі. Метелика виходять дуже пізно - наприкінці вересня, а на півдні навіть у листопаду. Вони відкладають зимуючі яйця в складки кори біля бруньок, звичайно на вершинах дерев. Гусениці отрождаются в період набрякання бруньок. Вони вгризаються в бруньки, а потім починають об'їдати листи. Дорослі гусениці ясно-зеленого кольору з зеленою головою і 3 білими лініями з боків тіла; довжина їх близько 2 див. При масовому розмноженні вони сильно ушкоджують яблуні, груші й інші плодові дерева, а в лісах - дуби, ільмові й інші породи. Ушкоджені ділянки мають жалюгідний вигляд: дерева коштують оголеною, обплутаною павутиною, а гусениці гронами звисають з гілок на павутинках. Наприкінці травня - червні гусениці окукливаются в ґрунті на глибині до 10 див або в лісовій підстилці біля стовбурів дерев у коконі з ґрунту. Лялечка розвивається біля чотирьох місяців.
?
П'ЯДАК КРЫЖОВНИКОВАЯ (Abraxas grossularіata) її гусеницю часто можна зустріти в наших садах. Вона біла у великих чорних плямах на спині, з жовтими боками в чорних плямах і крапках. Так само строкато пофарбована і метелик: крила білі в чорних і жовтих плямах (розмах - близько 4 див), чорні плями маються і на жовтому черевці. Метелика літають у червні - липні і на нижній стороні листів смородини або аґрусу відкладають яйця, з яких через 12 днів виходять молоді гусениці. Вони харчуються до кінця літа, потім скріплюють шелковинками лист, падають разом з ним на землю і там зимують. Навесні вони знову піднімаються на рослини і закінчують своє харчування. Окукливаются прямо на листах або стеблах, прикріплюючи до них шелковинками.
?
Сімейство БАБОЧКИ-ПЕСТРЯНКИ (Zygaenіdae) Їм дане дуже влучна назва; воно цілком відповідає характерові фарбування їхніх крил, що звичайно відрізняється різко кидається в очі строкатістю. Таке строкате фарбування носить явно демонстраційний характер і добре сполучиться з поводженням метеликів. Пестрянок можна зустріти вдень при сонячному світлі на будь-якому лузі. У них важкий, уповільнений політ; вони незграбно перелітають з однієї квітки на іншій. Якщо метелика піймати, він "прикидається мертвої" і при цьому виділяє крапельку жовтої неприємно пахне рідини, що робить її неїстівної для птахів. Також неїстівні і їхні гусениці. Тому вони звичайно живуть відкрито на рослинах, переважно на бобових. Тільки на перших фазах деякі з них є мінерами. Дійсні мінери зустрічаються рідко.
?
Сімейство БІЛЯВКИ (Pіerіdae) Так само як вітрильники, відносяться до булавоусым чешуекрылым. Вони широко відомі по тим представникам сімейства, у яких крила дійсно білого кольору. Неправильно було б думати, що усі білявки білі. Ще більш різноманітна і ярка фарбування в тропічних видів білявок, де багато форм стають майже чорними, зберігаючи окремі яскраві плями.
?
Сімейство БРАЖНИКИ (Sphіngіdae) Здебільшого великі метелики з товстим тулубом, звичайно звуженим до заднього кінця, і характерними товстими вусиками веретеновидной форми. Передні крила вузьким і довгі, найчастіше з рівним краєм; у зубчаток (Smerіnthus) їхній зовнішній край хвилястий і навіть зазубрений. Задні крила короткі. В даний час відомо понад 1200 видів цього сімейства, що особливо багато представлене в Америці. На території колишнього СРСР поширено близько 50 видів. Багато хто з них мають своєрідне фарбування крил, що сполучить у собі елементи захисного і демонстраційного фарбування. Досягається це в такий спосіб. Верхня сторона передніх крил у цьому випадку пофарбована в тьмяні, сіруваті або коричнюваті тони з неясним малюнком, що розчленовує поверхню, у виді темних, часто зиґзаґоподібних смуг. Задні ж крила мають зверху яскраве фарбування. Більшість бражників літає в сумерках, деякі з них літають удень, Великі 16-ногие гусениці бражників дуже своєрідні, завдяки тому що на задньому кінці в них мається щільний виріст у виді рогу. Пофарбовано вони в зелені або сірі тони, часто з косими смугами, спрямованими позаду наперед. Дуже красива гусениця

 
 

Цікаве

Загрузка...