WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Різновидність метеликів - Курсова робота

Різновидність метеликів - Курсова робота

рентгенівського опромінення яєць шовковичного шовкопряда можна убити ядро яйця, не порушивши життєздатність плазми. Такі яйця нормально запліднюються спермиями, причому гусениці, що розвиваються з них, надалі перетворюються в самців. Це дає можливість підвищити вихід шовку на 30 %. Крім шовковичного шовкопряда, у шовківництві використовуються й інші види метеликів, наприклад китайська дубова павлиноглазка (Antheraea pernyі), що уже більш 250 років розводиться в Китаєві. Одержуваний з її коконів шовк йде на виготовлення чесучи. У Радянському Союзі робота з акліматизації цього метелика ведеться з 1924 року. Сприятливі умови для її культури в нас маються в поліських районах Українських і Білоруської, де в заплавах рік розташовуються природні масиви низькорослих дубових порослей. Китайська дубова павлиноглазка - великий метелик (розмах крил 12-15 див); самки більш великих розмірів, червонясто-палевого фарбування, самці сірувато-палеві зі слабким маслиновим відтінком. Уздовж зовнішнього краю крил проходить світла смуга; на кожнім крилі знаходиться велике вічко з прозорим віконечком. Дубова павлиноглазка звичайно має два покоління в рік. Зимують лялечкидругого покоління. Після спарювання, що відбуває вночі, самки відкладають яйця (грену); середня кількість яєць, що відкладаються -160-170, у літнього покоління воно доходить до 250. Через 15 днів з яєць з'являються маленькі чорні гусениці, що уже після першого линяння змінюють своє фарбування на зелену з жовтуватим або блакитнуватим відтінком. Гусениці розвиваються на листах дуба; можуть харчуватися також листами верб, берези, граба і ліщини. Протягом 35-40 днів вони проходять чотири линьки і, досягши в довжину 9 див, починають завивати кокони. Завивка кокона продовжується від трьох до п'яти доби; після цього гусениця стає нерухомої, а потім линяє і перетворюється в лялечку, розвиток якої триває 25- 29 днів. Лялечки першого покоління утворяться в середині червня; зимуючі лялечки другого покоління - у середині вересня
Дуже велике господарське значення чешуекрылых як шкідників сільського і лісового господарства. На території Радянського Союзу зареєстровано понад 1000 видів чешуекрылых, гусениці яких ушкоджують польові, садові або лісові культури. У переважній більшості випадків комплекс шкідників формується за рахунок представників місцевої фауни, що переходять на культурні поля з дикоростучих рослин. У цьому відношенні досить цікава історія заселення соняшника подсолнечниковой огневкой (Homoeosoma nebulella). Родіна цієї рослини - Північна Америка; у Росію воно потрапило тільки в XVІІІ сторіччі і довгому часі вважалося декоративним. Тільки з 60-х років минулого сторіччя соняшник став у нас промисловою олійною культурою. Протягом багатьох літ посіви його страждали від подсолнечниковой огневки, що переходила на нього з диких рослин, переважно з будяків. Метелика цього шкідника відкладають яйця на внутрішні стінки пильовиків; вихідні з яєць гусениці вгризаються в сім'янки і выедают у них зародки. Сучасні панцирні сорти соняшника, виведені радянськими селекціонерами, майже не ушкоджуються огневкой завдяки наявності в шкірці сім'янки особливого панцирного шару, що гусениця прогрызть не може. Відомі факти завезення шкідливих чешуекрылых з інших країн. Зовсім недавно в Європі широку популярність одержав американський білий метелик (Hyphantrіa cunea), батьківщина якого - Північна Америка. На Європейському континенті вона вперше була виявлена в 1940 році в Угорщині, через кілька років швидко поширилася в Австрії, Чехословакии, Румунії і Югославії. У метелика білосніжні крила (розмах-2,5- 3,5 див), у деяких особей на черевці і на крилах дрібні чорні крапки. Вусики в самки нитковидні, у самця пір'ясті, чорні з білим нальотом. Гусениці многоядны, можуть харчуватися більш ніж на 200 видах рослин. Характерно, що в Європі вони віддають перевагу шовковиці, що майже не торкають в Америці. Гусениці зверху коричневий-коричневу-коричневе-коричнева-бархатисті-Коричневі з чорними бородавками, що несуть довгі волоски; з боків жовтий^-жовті-лимонно-жовті смуги з бородавками жовтогарячого кольору; довжина 3,5 див. Зимують лялечки, що знаходяться під корою дерев, у розвилках галузей і під опалими листами. Метелик відкладає яйця на нижню сторону листів, розміщаючи в кладці від 300 до 800 яєць. Гусениці розвиваються протягом 35-45 днів. Молоді гусениці живуть у гніздах, сплетених із шелковинок. У поширенні цих метеликів велику роль грають вітри, що сприяють їх перельотам. Нові вогнища цього шкідника виявляються уздовж залізничних магістралей і шосейних доріг. Американський білий метелик представляє важливий карантинний об'єкт державного значення.
Серед інших комах чешуекрылые являють собою порівняно "молоду" групу: копалини метелики відомі тільки починаючи з третинних відкладень. У той же час це другий по числу видів загін комах, що включає в себе близько 140 000 видів і, що уступає по розмаїтості форм тільки загонові жуків. Чешуекрылые поширені па усьому світові; особливо багато них у тропіках, де зустрічаються найбільш красиві і найбільш великі форми, що досягають у ряді випадків у розмаху крил майже 30 див, як це має місце в однієї із самих великих у світі метеликів - совки агриппы (Thysanіa agrіppіna), розповсюдженої в лісах Бразилії. Загін чешуекрылых поділяють на три підзагони - нижчих равнокрылых, вищих равнокрылых і равнокрылых, що відрізняються особливостями будівлі крил.
ПІДЗАГІН НИЖЧІ РАВНОКРЫЛЫЕ МЕТЕЛИКА (MІCROJUGATA) Сюди відносять невелике число видів метеликів, що мають примітивну будівлю крил: у них на обох крилах майже однакове жилкование; переднє крило несе на внутрішньому краї в підстави вузьку лопастинку, що зачіпається за заднє крило. Хоботок або дуже короткий, або зовсім відсутній; на гомілках є шпори.
ПІДЗАГІН ВИЩІ РАВНОКРЫЛЫЕ МЕТЕЛИКА (MACROJUGATA) У вищих равнокрылых метеликів на обох крилах жилкование теж майже однакове. Від представників попереднього підзагону їх легко відрізнити завдяки відсутності шпор на гомілках. Крім того, це середньої або великої величини комахи, серед яких є дуже великі форми.
ПІДЗАГІН РАЗНОКРЫЛЫЕ МЕТЕЛИКА (FRENATA, АБО HETEROPTERA) До цього підзагону відноситься переважна більшість сімейств чешуекрылых, у яких форма і жилкование передніх і задніх крил явно різні, а ротові частини звичайно утворять типовий для метеликів хоботок. Передні крила більш-менш трикутної форми, а задні - округлені з менш густим жилкованием. Ми розглянемо тільки деякі сімейства, що більш різко відрізняються по способі життя. Сімейство мешечниц, або чехлоносок (Psychіdae),- широко розповсюджена група метеликів, що включає в себе близько 700 видів, з яких майже ? приходиться на Палеарктическую область. У сімействі переважають дрібні і середні розміри форми з

 
 

Цікаве

Загрузка...