WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Рептилії та плазуни: крокодили, ігуани, пітони, удави, отруйні змії, хамелеони - Реферат

Рептилії та плазуни: крокодили, ігуани, пітони, удави, отруйні змії, хамелеони - Реферат

заковтують.
УДАВ
Удави - найближчі родичі пітонів. Вони розповсюджені у Південній та Центральній Америці, Північній Африці, на Мадагаскарі, у Південній та Центральній Азії.
Серед удавів є справжні гіганти й карлики.
Анаконда - найбільша змія у світі. Вона зустрічається у тропічній зоні Південної Америки. Улюблені місця мешкання - слабкопроточні ріки, озера й заболочені місцевості.
Середня довжина дорослої особини 6 м.
Більшість часу анаконда знаходиться у воді, полюючи на водоплавних птахів, ссавців, черепах, рибу, іноді заковтує своїх родичів - пітонів.
Час від часу анаконда виповзає з води і приймає сонячні ванни, але далеко від водоймища не відходить. Вона чудовий нирець та плавець. Під водою змія може перебувати досить довго - майже 2 години, при цьому її ніздрі закриваються спеціальними клапанами.
Фахівці вважають, що анаконда нападає на людину помилково - під водою вона бачить лише частину тіла людини, або їй здається, що людина загрожує її життю чи хоче відібрати здобич. Живуть анаконди протягом 5-10років.
БУШМЕЙСТЕР
Бушмейстер - найбільша серед отруйних змій вологих лісів Екваторіальної Америки. Довжина змії сягає 3,5 м. Отруйні залози бушмейстера дуже великі, а отруйні зуби досягають 3 см. Але отрута не дуже токсична, смертельні випадки від укусу цієї змії - явище дуже рідке, навіть якщо людина не отримує своєчасної допомоги.
Бушмейстер полює у сутінках на дрібних ссавців та птахів.
ГРИМУЧА ЗМІЯ
Гримуча змія свою назву дістала тому, що на кінці хвоста має брязкальця, які тріщать. Справа в тому, що на її хвості розташовані брязкальця, які мають форму конуса. Це рогові залишки шкіри, які залишаються після щорічного линяння.
Коли змія розлютована, вона трясе кінчиком хвоста, й брязкальця бряжчать, попереджаючи ворога, що вона готується до нападу.
У природі існує багато різновидів цих змій. Здебільшого довжина їх - 60-150 см, та інколи зустрічаються особини довжиною 2 м.
Гримучі змії бачать лише зблизька. Невеликі ніздрі змії дуже добре сприймають запахи. До того ж змія може вловлювати їх язиком, який має спеціальні чутливі клітини. Полюють змії переважно вночі і на здобич нападають із засідки.
Гримуча змія живиться один раз на тиждень або на десять днів, з'їдаючи одразу трохи менше від половини маси свого тіла. Це пояснюється тим, що процес травлення триває довгий час.
П'є гримуча змія не часто, їй вистачає тієї рідини, яку вона дістає, з'їда-ючи здобич.
Вороги гримучої змії - інші змії, птахи, великі ссавці і навіть деякі види риб.
МАМБА
Мамба - найшвидша змія серед отруйних родичів. Вона мешкає у до-щових лісах Екваторіальної Африки.
Довжина тіла мамби може досягати 2 м. Колір цієї змії чудово гармо-нує з оточуючим середовищем, їх важко помітити серед гілок дерев навіть з близької відстані.
Повзає ця жахлива змія із запаморочливою швидкістю - понад 11 км/год. Це рекорд серед змій.
Мамба часто нападає без попередження, а при незначній загрозі, трохи піднявши голову, роззявляє пащу й неголосно сичить. Отрута цієї змії дуже небезпечна для людини. Після її укусу через півгодини людина вмирає.
КОРОЛІВСЬКА КОБРА
У Південно-Східній Азії мешкає найбільша в світі отруйна змія - королівська кобра.
Струнке тіло дорослої кобри може досягати понад 5 м. Змія добре лазить по деревах, чудово плаває, але більшість часу проводить на суші. Королівська кобра веде переважно денний спосіб життя. Живиться вона дрібними птахами, яйцями, вужеподібними, та іноді її жертвами стають й отруйні родичі. Яд королівської кобри дуже токсичний і небезпечний для людини.
Коли змія готується до нападу або попереджає про свій намір, вона дуже роздуває шию, утворюючи великий капюшон, прикрашений візерунком.
РОГАТА ГАДЮКА
Рогата гадюка - мешканка Африки. Вона живе у пустелі Сахара і сухих саванах. Свою назву змія отримала за те, що у неї є надочні лусочки, які зовні нагадують ріжки.
Ця змія з товстим тулубом та коротким хвостом. Довжина її тіла досягає 80 см.
Від більшості своїх родичів рогата гадюка відрізняється вмінням повзати "боковим ходом", заносячи уперед та у бік задню частину тулуба й підтягуючи до неї передню частину. При цьому змія не торкається грунту передньою частиною тіла, спираючись лише на середню та задню його частини.
Тому вона залишає не єдиний слід, а окремі скісні смуги під кутом майже 45°.
Ще одна цікава особливість цієї змії - дрібні лусочки, які пилоподібно розташовані по боках тулуба. Завдяки цьому змія з легкістю, у лічені секунди, закопується у пісок. Гадюка розводить у боки ребра, сплющує тіло й швидко поперечною вібрацією розсуває пісок. Лусочки при цьому діють як мініатюрні плуги.
Крім того, змія використовує лусочки для залякування ворога. Згорнувшись у півкільце, рогата гадюка треться одним боком об інший, і пилоподібні лусочки шкребуться, утворюючи голосний звук, який нагадує шарудіння.
ЦІКАВІ ПРИСТОСУВАННЯ ЗМІЙ
Цікаві захисні якості неотруйних змій.
Під час небезпеки вони приймають загрозливі пози, грізно й голосно сичать і навіть нападають першими.
Деякі види неотруйних змій мають забарвлення отруйних родичів. Яскравим прикладом цього може бути американський вуж (неотруйна змія), який маскується під отруйного коралового аспіда, їх розрізнити дуже важко.
Кобра, яка називається чорноіпийою (через те, що горло і шия у неї чорного кольору), володіє підступною здатністю "стріляти" отрутою в очі ворогу. Ця дивна змія зустрічається у саванах Африки. Довжина її тіла - 2м.
Місцеві жителі та мандрівники часто стають мішенями "пострілів" цієї кобри. Під час нападу змія здатна "вистрілити" отруту 28 разів підряд.
Мімікрія характерна для більшості змій. Вона допомагає приховуватися від ворогів і, навпаки, непомітно підкрадатися до жертви.

 
 

Цікаве

Загрузка...