WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Застосування індексної селекції при удосконаленні відгодівельних якостей свиней - Реферат

Застосування індексної селекції при удосконаленні відгодівельних якостей свиней - Реферат


Реферат на тему:
Вміст загального білка та білкових фракцій у плазмі крові свиноматок на останньому тижні вагітності з урахуванням їх віку при фізіологічних та патологічних родах
У свиноматок протягом лактації змінюється інтенсивність обміну білків, що пов'язано із впливом плода на організм матері. Перед опоросом і особливо при появі молозива ці зміни найбільш помітні.
Дослідження проводилися в умовах ТОВ "Ряснянське" Краснопільського району Сумської області. Спостереження за свиноматками та їх нумерацію починали при їх осіменінні. Після останнього осіменіння складався календар поросності свиноматок. Ретельне спостереження за свиноматками починали при їх переведенні в індивідуальні станки для опоросу зі 104 - 106 дня вагітності, проводили ректальне підтвердження вагітності та спостерігали характер перебігу родового процесу.
Взагалі було досліджено 80 свиноматок - по 20 кожного з опоросів (І, ІІ, ІІІ, ІV). У кожної з свиноматок проводилося відбирання крові: на 106 день вагітності (згідно календаря поросності); 112 або 113 день - при виділенні при здоюванні молозива, хоча б з декількох дійок вимені; на 113 або 114 день вагітності - рівно через добу після попереднього взяття крові.
Взяття крові проводили з краніальної порожнинної вени голкою 1,2Х100, дотримуючись правил асептики та антисептики. З крові отримували плазму: до 9 об'ємів крові відразу додавали 1 об'єм 3,8 % цитрату натрію та не довше, ніж за 1 годину центрифугували на протязі 12 хвилин при 1500 об./хв. Надосадову рідину (плазму) відразу заморожували у полістиролових пробірках за допомогою морозильної камери з температурним режимом нижче -18°С. В дослідженнях не використовувалась кров, яка згорнулася, гемолізована та після першого розморожування.
Після опоросу свиноматок розділили на дві групи: свиноматки у яких спостерігалися фізіологічні роди та свиноматок з патологічними родами. В кожну з цих груп відібрали по 5 свиноматок кожного опоросу. Таким чином, лабораторні дослідження крові були проведені на 40 свиноматках.
Вміст загального білка визначався біуретовою реакцією; альбуміни, глобуліни, у тому числі ?1, ?2, ?, ? та альбуміно-глобулінове співвідношення - методом "Білкових фракцій", використовуючи основні реактиви: KH2PO4 та NaOH виробництва "Макрохім".
Отримані вихідні кількісні показники представлені у вигляді (M±m), де M - вибіркове середнє, m - стандартна помилка середнього (SEM), р - досягнутий рівень значущості. В усіх дослідах об'єм вибірки дорівнював 5 (n=5). Нами був використаний двовибірковий t-критерий Стьюдента. Критичний рівень значимості при перевірці статистичних гіпотез у даному дослідженні приймався рівним 0,05 (або 5 %).
Отримані результати представлені у таблиці 1.
Ми бачимо, що рівень загального білку на 106 день вагітності у свиноматок з фізіологічними родами знаходиться в межах від 70,0 до 72,0 г/л, а у свиноматок у яких будуть спостерігатися патологічні роди цей рівень значно вищій (p0,05 p<0,05 p<0,01 p<0,001
порівняно до фізіологічних родів

 
 

Цікаве

Загрузка...