WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Патогенність культурального штаму хламідій РМ-11 для білих мишей - Реферат

Патогенність культурального штаму хламідій РМ-11 для білих мишей - Реферат


Реферат на тему:
Патогенність культурального штаму хламідій РМ-11 для білих мишей
Хламідії - своєрідна таксономічна група антигено-споріднених, тинкторіально- і морфологічно-аналогічних мікроорганізмів. Вони викликають різноманітні за патогенезом і клінічною картиною інфекційні хвороби тварин, які протікають гостро або латентно. Своєрідність цих збудників обумовлено унікальним, притаманним тільки їм, циклом розвитку, а також окремими властивостями, які характерні як для вірусів, так і для бактерій (1).
При перебігу хламідіозів у тварин вражаються всі органи і тканини. Приймаючи участь в асоціації із збудниками інфекційних хвороб інших таксономічних груп, хламідії ускладнюють перебіг і прогноз ряду інших захворювань.
У зв'язку з тим, що хламідії не ростуть на "безклітинних" поживних середовищах. Вони при культивуванні накопичуються в різних ступенях в організмі природно-сприйнятливих тварин, курячих ембріонах, деяких лабораторних тваринах і клітинних культурах (2).
Культивування хламідій в організмі лабораторних тварин займає важливе місце в роботі з цими мікробами. Серед лабораторних тварин білі миші найбільш чутливі до збуднику хламідіозу. До теперішнього часу їх вважають "універсальними тваринами" (3), тому ми вивчали патогенність цього збуднику саме на них.
Матеріали і методи: досліджувалась чутливість білих мишей до культурального штаму хламідій РМ-11 при внутрішньочеревному та інтраназальному засобах зараження. Для проведення досліджень було взято 40 голів білих мишей вагою 15-20 г. Тварини були розділені на 4 групи по10 голів в кожній. Тваринам 1 та 2 групи вводили культуральну рідину, яка утримувала хламідії в титрі 5,5 lg ТЦД 50/0,1см3, в дозі 0,1 см3 на голову інтраназальним та внутрішньочеревним методами відповідно. Тваринам 3 і 4 групи вводили поживне середовище Ігла в дозі 0,1 см3 на голову інтраназальним та внутрішньочеревним методами відповідно.
Результати досліджень: клінічні спостереження за тваринами проводили протягом 14 днів. Результати зараження білих мишей збудником хламідіозу, отриманого на перещеплюваній культурі клітин легенів ембріону корови надані в таблиці 1.
Таблиця 1. Результатизараження білих мишей штамом хламідій РМ-11.
Група Кількість тварин, голів Використаний матеріал Спосіб зараження Доза, см3 Захворіла (доба) Загинула (доба)
I
10 Хламідіїутримуюча рідина Інтраназа
льно 0,1 не відмічено
II 11 Хламідіїутримуюча рідина Внутріш
ньочеревно 0,1 6 7
12 5 6
13 7 10
14 8 9
15 6 7
16 10 11
17 7 8
18 7 9
19 6 8
20 9 11
III
контроль
21-30 Середовище Ігла Інтраназа
льно 0,1 не відмічено
IV конт
роль 31-40 Середовище Ігла Внутріш
ньочеревно 0,1 не відмічено
Результати досліду свідчать, що при інтраназальному інфікуванні мишей культуральною рідиною (1 група), яка утримувала хламідій, симптомів захворювання протягом 14 діб не встановлено. У тварин 2 дослідної групи, де зараження здійснювали внутрішньочеревним методом, зміни клінічного стану відмічено через 5 діб. Починаючи з 6-ої по 11-ту добу спостерігалась загибель мишей, особливо на 7- 8-му добу після зараження. Слід відмітити, що в мазках-відбитках з паренхіматозних органів мишей №№ 11-20 в РІФ встановлений антиген хламідій.
В 3 і 4 контрольних групах мишей (контрольних) не залежно від способу зараження (інтраназально чи внутрішньочеревно) протягом 14 діб у тварин не було відмічено симптомів захворювання та загибелі.
Висновки
1. Встановлено, що штам хламідій РМ-11, який культивується на перещеплюваній лінії культури клітин легенів ембріону корови в титрі 5,5 lg ТЦД 50/0,1см3 при внутрішньочеревному введенні викликає захворювання та загибель білих мишей з характерною клінічною картиною інфекції на 6-11 добу.
2. Введення штаму хламідій РМ-11 (титр 5,5 lg ТЦД 50/0,1см3 ) інтраназальним методом не викликає захворювання та загибель білих мишей.
Список літератури.
1.Хазипов Н.З., Гаффаров Х.З. Хламидиозы сельскохозяйственных животных - М.: Колос, 1984 - 223с.
2.Бортничук В. А. Хламидиоз свиней - К.: Урожай, 1991 - 191с.
3.Терских И. И. Орнитоз и другие хламидийные инфекции - М.:Медицина, 1979 - 229с.

 
 

Цікаве

Загрузка...