WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Аналізатор зору - Реферат

Аналізатор зору - Реферат

сітківки розміщується ділянка діаметром 2 мм, зафарбована в жовтий колір називається:
а) сліпою плямою
б) жовтою плямою
в) диском зорового нерва.
7. Центральна ямка, на жовтій плямі містить велику кількість:
а) колбочок і паличок
б) паличок
в) колбочок
3. Центральна ямка, яка містить велику кількість колбочок називається:
а) місцем найкращого бачення
б) місцем виходу зорового нерва.
9. В сітківці є колбочки:
а) 110 - 125 млн.
б) 6 - 7 млн.
паличок
а) 6 - 7 млн.
б) 110 - 125 млн.
10. В області диску зорового нерва палички і колбочки відсутні. І цю ділянку називають:
а) жовтою плямою
б) сліпою плямою
в) місцем найкращого бачення.
Внутрішнє очне ядро складається з прозорих світлозаломлюючих середовищ. Це є безсудинні анатомічні утворення. До них відносяться склисте тіло, кришталик, водяниста волога, яка наповнює камери: передню і задню.
1. Склисте тіло виповнює порожнину очного яблука і являє собою прозору студенисту масу, розміщується по заду кришталика.
2. Кришталик. Має форму двовипуклої лінзи. Він прозорий, еластич-ний. Завдяки його еластичності, кришталик змінює свою кривизну і набирає форму для "далекого" і "ближнього" бачення. Розміщується позаду зіниці у виїмці склистого тіла. В склистому тілі І кришталику немає кровоносних судин і нервів.
3. Камери ока: передня і задня камера ока. Порожнина між рогівкою і райдужною називається передньою камерою ока, а порожнина між райдужної і кришталиком називається задньою камерою ока. Вони заповнені водянистою вологою. Це прозора рідина, яка з'єднаються між собою через зіницю.
Рідина камер ока знаходиться під тиском, який називається внутрішньоочним тиском. В нормі від 16 - 26мм.рт.ст. Водяниста волога продукує кровоносним судинам війкового тіла і райдужки. Бере участь в живлені рогівки, склистого тіла, кришталика, підтримує на певному рівні тиск в середині очного яблука. Одночасно з утворенням водянистої вологи відбувається її відток, який здійснюється через шлемів канал.
Самостійна робота учнів: мал. "Сагітальний розріз очного яблука". Відмітити складові частини внутрішнього очного ядра.
Допоміжні органи ока складаються з захистних пристосувань віднося-ться брови, вії, повіки.
Брови захищають око від поту, що зтікає з чола.
Вії знаходяться на вільних краях верхньої і нижньої повіки захищають ока від порошинок, снігу, дощу.
Повіки - або шкірні складки. Зовні покриті шкірою, з середини - сполучною тканиною. Цікава дізнатися чому ми часто кліпаємо, здійснюємо від 2 до 5 рухів в хв. Виявляється, що поверхня очного яблука завжди висихає, створюються неблагоприємні умови для рогівки. Отже повіки захищають око від висихання. А також дозують силу світлового подразнення.
Слізний апарат складається з слізної залози, слізновивідних шляхів, слізного озерця, слізного мішечка, слізних канальців, носослізного каналу і дрібних слізних залоз.
Існує таке народне прислів'я: "Хто про очі дбає, той горя не знає". Подбати про очі і зняти зорову втому допоможе нам студентка. Вона проведе з нами фізкультхвилинку. Такі гімнастичні вправи для очей.
Вправа І. Виконується сидячи. Міцно заплющити очі на 3-5 сек. А тоді розплющити на 3-5 сек. Повторити 6 разів.
Вправа 2. Виконується сидячи, швидке кліпання протягом 1 хв.
Вправа 3. Виконується сидячи. Заплющити повіки, масажувати їх за допомогою кругових рухів пальця. Повторяти протягом 1 хв.
Фізіологія ока.
1. Акомодація ока. Для ясного бачення предмету необхідно, щоб промені всіх точок падали на сітківку. Людина з нормальним зором може розглянути як і далеко так і близько розміщені предмети. Пристосуванця ока до бачення рівно віддалених предметів називають акомодацією ока. Часто бувають порушення зору: короткозорість і далекозорість.
Причини короткозорості - видовжена форма очного яблука, а причина далекозорості - це вкорочення форми очного яблука.
Адаптаціям ода. Без світла немає зору, Ми бачимо тільки при наявності зору. Якщо людина перейде з темного приміщення в світле в перший момент наступає осліплення. Але з часом око адаптується.
Відчуття кольору. людина володіє здатністю розрізняти кольори, а це забезпечує додаткову інформацію. В сітківці є три типи фоточутливих колбочок, які сприймають три кольори. Червоний, зелений, синьо-фіолетовий. Часто людина не може відрізнити зелений колір від червоного, ці кольори сприймаються як сірий. Такий недолік називають кольороаномалією.
Перша допомога при ушкодженні очей.
Необережність і невміння користуватись приладами домашнього вжитку може привести до важкої травми ока. Якщо трапилось нещастя треба вміти надати першу допомогу. Коли в око попадає порошинка, промиєте око водою, потім протріть чистою ваткою. Але перед чим треба вимити руки.
Якщо око важко поранене то не можна промивати. У цьому випадку треба накласти чисту пов'язку і відправити в лікарню чи поліклініку.
Коли в око попадає кислота чи отруйна речовина одразу промити око під протічною водою протягом 15-30 хв., потім негайно звернутися до лікаря.
?
ГІГІЄНА ЗОРУ
Не можна близько розглядати друкований, або писаний текст. Під час писання, читання предмети треба тримати на відстані 30-35 см від очей
Не можна читати в транспорті, колі він рухається, а також лежачи.
Пряме падання сонячних променів, або яскраве світло в незахищені очі шкідливо діє на очі. Треба носити спеціальні окуляри
Через брудні руки, нечисті рушник і носову хустинку інфекція проникає в очі. Мити руки, користуватися чистими предметами вжитку
Шкідливо впливає на зір куріння. Не курити
Не достатня кількість вітаміну "А". Їсти продукти, які містять вітамін "А".
Графологічна структура "Очне яблуко"
Очне яблуко
Використана література:
1. Л.Ф. Гаврілов "Анатомія" ст. 345 - З53.
2. П.А. Воробйова "Анатомія і фізіологія" ст.
3. С.А. Георгіева "Фізіологія" ст. 379-386
4. В.Я. Липченко "Атлас нормальної анатомії людини".

 
 

Цікаве

Загрузка...