WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Незвичайні рослини та тварини - Реферат

Незвичайні рослини та тварини - Реферат

- 52, страуса - 50, чайки - 44, лебедя і солов'я - 25, канарейки - 24, дрозда - 20, мухоловки - 13, синиці - 9 років.
o Гусінь може підняти вантаж приблизно в 25 разів більший за власну масу, мурахи - в 100 разів, а п'явки - в 1500 разів.
o Ногами "чує" коник-стрибунець. Органи слуху розміщені нього на гомілках передніх ніг.
o Досліди показують, що довгий період залишатись без "і можуть: кліщі - 7 років, наземні черепахи - близько оку, личинки бабок - 8 місяців, альбатрос - 35 днів, а дрібні пташки, землерийка, мала бурозубка гинуть після шестигодинного голодування.
o Новонароджене кенгуреня важить кілька грамів, тобто 40 тисяч разів менше, ніж його мати. В сумку матері кенгуреня перелазить самостійно.
o Найвища тварина на землі - жирафа, її ріст сягає майже 5 метрів.
o Найдовша тварина - черв'як-паразит, що живе в шлунку китів. Він може мати довжину до 40 метрів.
o Найбільші тварини нашої планети - блакитні кити. Вони досягаютьваги 150-180 тонн і 33-х метрів у довжину. Якщо такого кита поставити на голову, він буде заввишки з десятиповерховий будинок. Найме шла тваринка - землерийка-малятко. Вона важить не більше 2 г.
o Пам'ятники поставлено собакам у Парижі - сенбернару, який врятував під час снігових заметів в Альпах 41 людину; у Нью-Йорку - вожаку упряжки Балту, який доставив під час епідемії у занесене снігом селище на Алясці протидифтерійну сироватку; у Санкт-Петербурзі - собаці, який служить медицині; у Токіо - упряжці їздових собак, залишених експедицією на зимівлю в Антарктиці; у Борго-Сан-Лоренцо (Італія) - собаці Вірному, який 14 років щовечора ходив на автобусну зупинку зустрічати свого господаря, який загинув під час війни.
У Німеччині, в місті Кааль стоїть пам'ятник зайцям, а зображення цієї тварини є на гербі міста, оскільки саме зайці підказали колись переселенцям місце їх майбутнього поселення.
o Найбільший і найважчий птах на Землі -африканський страус. Його маса сягає 80-100 кг, ріст - до 2,5 м.
o Найважчий літаючий птах - дрохва. Маса тіла - до 21 кг, а ріст - до 103 см.
o Найменші птахи - колібрі. Зустріти їх можна на всьому американському континенті. Видів птахів-ліліпутів дуже багато. Вчені нарахували їх близько 320. Серед них G свої чемпіони. Найменша - карликова колібрі. Маса ЇЇ менша 2-х грамів, тобто вона в 50 тисяч разів легша, ніж страус. Довжина (разом із дзьобом і хвостом) - всього 5 см. Живе малятко на Кубі. Найбільша серед цих птахів - гігантська колібрі. Вона розміром з ластівку.
o Качки і гуси не бояться морозів. Вони витримують температуру -110°С.
Кількість помахів крил за секунду у птахів
Звичайна кряква 9 Горобець 13
Звичайний філій 5 Лелека 2
Грак 3 Голуб 5
Сірий журавель 2,5 Колібрі 200
o Кількість комах на Землі визначається цифрою із 18 дулями, тобто мільярдом мільярдів. На кожну людину припадає не менше 250 мли. цих -дрібних тварин.
o Створюють і збагачують родючість грунту надзвичайно дрібні і дуже давні комахи - дрібні ногохвістки. Вони живуть на поверхні й у верхніх шарах грунту. На 1 м припадає від кількох до 700 тис. тварин, в залежності від кількості відмерлого листя, квіткового пилку, спор і міцелію грибів, що є їх їжею.
o Найбільшою кількістю зубів природа наділила садового слимака, який водиться в Америці. Його язик має 135 рядів зубів по 105 зубів у кожному. Коли слимак прогризає підземний коридор, він орудує 14175 зубами.
o 340 г павутиння вистачило б, щоб оперезати Землю. Товщина павутинок від 0,08 мк до 1 мк.
o Хатня муха відкладає за один раз 100-150 яєць і може повторювати кладку через 2-4 дні. Загальна її плодючість 600-700 яєць.
Якби личинки, лялечки та дорослі мухи не гинули, то потомство лише однієї самки до кінця літа досягло б 5 трильйонів (5000000000000).
o Мухи переносять більше 60 видів хвороб, серед яких черевний тиф, дизентерія, бруцельоз. Під час дослідження на поверхні однієї мухи виявлено до 6 млн. бактерій, а у її кишечнику - 28 млн.
o Клопи відкладають 70-100 яєць, травневий хрущ - 70, колорадський жук - 700, метелики - 100-400, озима совка - до 2 тис. яєць.
o Жуків на нашій планеті налічується близько 200 тис. видів. Найменші з них - короїд мікрограф (2 мм), музейний жук (3 мм) і жук перистокрилець (0,4 мм).
o 3 метеликів нашої фауни найбільші - павичеве око і дубовий шовкопряд. Розмах крил цих метеликів досягає 14-15 см.
o Метелик махаон робить 5 помахів на секунду, білан брукв'яний -6, жалібниця - 10, павичеве око - 37-41, а нічний метелик совка - 37-48 помахів на секунду.
o Мурашок на нашій планеті налічується 20 тис. видів. У одному мурашнику може бути близько 300 тис. особин.
o Нині на Землі існує близько 25-30 тис. різних видів бджіл. На європейській території (у тому числі і в Україні) близько 85% видів рослин відвідують і запилюють бджоли.
o Слон вагою 5 т ледве піднімає 1,5 т, а 50-міліграмова мурашка тягне мертвого жука вагою 500 мг, тобто у десять разів важче від самої себе.
o Там, де с гніздо рудих лісових мурашок, навколишня ділянка лісу (не менш як 0,5 га) лишається майже не ушкодженою.
o Якщо руді лісові мурашки із середнього мурашника знищують за добу близько 20 тис. шкідливих комах на площі 0,25 га, то на 1 га лісу треба мати не менше 4-5 гнізд мурашок.
o М'язи деяких комах дуже міцні. У блохи стрибок у 200 разів більший за довжину тіла; травневий хрущ несе вантаж у 24 рази більший за його власну вагу.
o Викидаючи ікру, риби турбуються про своє потомство. У форелі кількість ікринок сягає кількох тисяч, у коропа, .тріски, щуки - кілька десятків тисяч, у місяця-риби - 300 млн., великі осетрові риби викидають кілька мільйонів ікринок.
o Нині на Землі налічується близько 1900 видів земноводних, а на території України - близько 30.

 
 

Цікаве

Загрузка...