WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Будова та функції чоловічої та жіночої статевих систем - Реферат

Будова та функції чоловічої та жіночої статевих систем - Реферат

приблизно на два роки раніше, ніж у хлопчиків.
У цьому віці швидкими темпами збільшується ріст і маса тіла. Подальший розвиток м'язової системи відбувається за рахунок діаметра м'язового волокна. Характеризуючи вищу нервову діяльність підлітків, необхідно відзначити, що на початку цього періоду
Хімічна контрацепція - механізм її дії полягає у створенні в піхві слабкокислого середовища, у якому гинуть сперматозоїди. Хімічні контрацептиви випускають і продають в аптеках у вигляді свічок, таблеток, кульок; часто вони також містять ліки, які захищають жінку від венеричних хвороб.
Бар'єрна або механічна контрацепція - використання презервативів запобігає вагітності на 90-95%. Іноді чоловік застосовує перерваний статевий акт, коли він виділяє сперму поза піхву жінки. Але цей метод може спричинити статеві розлади у чоловіка.
Аборт - штучне переривання вагітності хірургічним шляхом - найгірший спосіб регуляції народжуваності. Це дуженебезпечна операція, яка спричинює порушення в усьому організмі жінки і часто призводить до тяжких запальних процесів її статевої системи.
Так само небезпечним є метод руйнування зародка на ранніх стадіях його розвитку (4-6 тижнів) за допомогою вакууму - так звана вакуум-корекція.
Одним із шляхів зниження кількості абортів - широке впровадження засобів контрацепції.
МОЖЛИВІ ПОРУШЕННЯ ПЕРЕБІГУ ВАГІТНОСТІ, УМОВИ ЇХ ВИНИКНЕННЯ ТА ПРОФІЛАКТИИКА.
Вагітність - це фізіологічний стан організму жінки, пов'язаний із заплідненням яйцеклітини і розвитком зародка і плоду. Основні ознаки вагітності: посилення виділення гормонів яєчників, а потім плаценти, припинення менструацій. Збільшення молочних залоз. Посилення обміну речовин, сонливість нудота (токсикоз) тощо. Вагітність у жінки триває 270-280 днів.
Значні зміни відбуваються у матці: збільшуються її розміри не тільки за рахунок розтягнення стінок, але й за рахунок збільшення маси м'язів; інтенсивно розвивається сітка великих і дрібних судин, що несуть кров до плаценти. Дихання стає глибше, що забезпечує більш повне насичення крові киснем. Нирки працюють з підвищеним навантаженням, виводячи продукти обміну не тільки матері, але й плоду.
Активується утворення в кістковому мозку кров'яних тілець (еритроцитів), збільшується кількість крові, розширюються кровоносні судини, підсилюється газообмін. Для забезпечення нормального функціонування органів і систем організму вагітної, сприятливих умов для розвитку плоду необхідна підвищена кількість поживних речовин та кисню.
Стан здоров'я вагітної і її поведінка, особливо в перші тижні вагітності, коли відбувається закладка органів і тканин плоду, багато в чому визначають характер протікання вагітності, подальший розвиток плоду і здоров'я майбутньої дитини.
Будь-яке захворювання вагітної, неправильне харчування, порушення режиму, прийом деяких ліків без призначення лікаря, куріння і вживання алкогольних напоїв можуть вплинути на перебіг вагітності і плід.
Ускладнена вагітність. Якщо в організмі жінки маються які-небудь відхилення, то вагітність може ускладнюватися гестозами, що виявляються спочатку блювотою, поганим самопочуттям, пригніченим станом, а пізніше підвищенням кров'яного тиску, набряками. Гестози можуть призвести до мимовільного аборту, передчасних пологів, порушення розвитку плоду і до народження мертвої дитини. Ускладнена вагітність і порушення розвитку плоду обумовлюють мертвонародженість, ранню дитячу смертність, а також захворювання дітей у перші роки життя.
Щоб запобігти ускладнення вагітності необхідно відразу після затримки місячних з'явитися в жіночу консультацію для обстеження фахівцем. У консультації вагітна одержить необхідну допомогу, рекомендації і, якщо потрібно, лікування.
Велике значення мають дотримання правил гігієни, правильний спосіб життя, раціональне харчування, що забезпечують нормальний перебіг вагітності, правильний розвиток плоду.
Вагітній треба частіше перебувати на свіжому повітрі. Щоб насичувати організм киснем; робити спеціальний комплекс гімнастичних вправ для зміцнення м'язів черевного преса і таза, для полегшення процесу пологів. Одяг вагітної має бути вільним, легким, із натуральних тканин.
Тривалість життя людини.
Аналізуючи середню тривалість життя людини можна бачити, що ця величина непостійна. Чим раніший етап розвитку людини, тим коротшою є середня тривалість життя.
Судячи з кістяків, близько 40% неандертальців вимирали у віці до 14 років; 15% - від 15 до 20 років і тільки 5% - у віці близько 40 років і більше. Рідко доживали до 50 років і люди кам'яного віку.
Протягом тисячоліть люди вимирали не досягши старості. Рання дитяча смертність, масові епідемії, голод, тяжкі умови життя скорочували й у наступні століття тривалість життя.
Статистично встановлено, що середня тривалість життя жінок вище, ніж чоловіків. Це відзначалося й у минулому, але особливо помітним стало в останні десятиліття. Таке явище відзначається в більшості країн. У певній мірі це пояснюється соціальними факторами; особливостями праці чоловіків, великим травматизмом, шкідливими звичками (алкоголізм, куріння). Не заперечуючи значення цих факторів, слід зазначити, що тільки вони не можуть цілком пояснити наявні різниці в тривалості життя. Припускають, що причини цих різниць пов'язані з особливостями нейрогуморальної регуляції в організмі в жіночої статі, своєрідною захисною дією жіночих статевих гормонів.
Можливо, що наявність двох Х-хромосом у жінок забезпечує велику надійність генетичного апарата. Слід враховувати, що видова тривалість життя - це не одна загальна для всіх величина. Існує діапазон нормальної тривалості життя, люди у віці 120-130 років - це відносно невелика група довгожителів.
Особливо багато довгожителів в Абхазії і Аджарії (Грузія), в Азербайджані, на Північному Кавказі, у гірському Алтаї. Більш високі показники довголіття спостерігаються в сільській місцевості. Це вказує, що потенційна можливість довголіття виявляється неоднаково в різних умовах середовища (характер і умови праці, кліматичні умови).
СМЕРТЬ ЯК ЗАВЕРШЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ.
Смерть - завершальна фаза індивідуального існування кожного організму. Неминучість смерті випливає із суперечливої сутності життя. Життя і смерть у живому організмі представляють діалектичну єдність. Заперечення життя власне кажучи міститься в самому житті, так що життя міститься завжди у відношенні з своїм необхідним результатом - смертю.
У процесі життєдіяльності організму безупинно відбувається відмирання клітин; так само безупинно здійснюється відновлення структур, що відмирають. При порушенні погоджених процесів обміну в організмі, а

 
 

Цікаве

Загрузка...