WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → М’язи як частина опорно-рухової системи - Реферат

М’язи як частина опорно-рухової системи - Реферат

здоров'ям гармонія тіла становить найбільший скарб, яким може володіти людина.
Фізична робота, фізичні вправи справляють дуже великий вплив на фізичний, розумовий і психічний розвиток людини, особливо в перші роки її життя. Вони позитивно впливають не тільки на фізичну працездатність, а й стимулюють ріст і розвиток усіх органів і систем органів організму. Систематичні заняття фізичними вправами підвищують
працездатність серцевого м'яза. Треноване серце в стані спокою скорочується повільніше, що під час роботи і надходженнякисню та поживних речовин. Фізичні вправи сприяють кращому дає йому змогу краще відпочивати, працювати економніше, збільшувати хвилинний об'єм крові розвиткові системи дихання. Під впливом фізичної роботи підвищується інтенсивність обміну речовин у всіх органах і системах організму. Фізичні вправи підвищують стійкість організму до дії чинників навколишнього середовища.
Фізична робота є єдиним фізіологічним засобом зняття емоційних напружень. Систематичні заняття фізкультурою підвищують захисні властивості крові і шкіри, стійкість організму до нестачі кисню (гіпоксії), до низьких і високих температур.
Фізичне навантаження цілюще впливає на організм лише у тому разі, коли їхній обсяг, інтенсивність, тривалість, відповідають вікові і стану здоров'я людини.
Гіподинамія та запобігання їй.
Гіподинамія - знижена рухова активність спричинена особливостями способу життя професійної діяльності, тривалим постільним режимом, перебуванням людини у стані невагомості (космічні польоти). Гіподинамію можна ще назвати малорухомим способом життя.
Негативний вплив гіподинамії виявляється у знижені обміну речовин і енергії. Відповідно зменшується кровопостачання тканин, постачання їх поживними речовинами і киснем. Виникає кисневе голодування головного мозку, серця та інших важливих органів, зменшується життєва ємність легень, кількість еритроцитів і гемоглобіну крові. Організм відчуває енергетичне голодування, бо в непрацюючих м'язах не утворюється енергія. Така людина завжди мерзне. Погіршується обмін жирів і холестерину, вони накопичуються в крові, що призводить до ожиріння та атеросклерозу. В крові накопичується і глюкоза тереалізована, може виникнути діабет. Незасвоєні білки, спричинюють подагру та сечокам'яну хворобу.
Порушується мінеральний обмін, зокрема кальцію (кістки легко ламаються, руйнуються зуби). Кальцій виходить у кров, що збільшує її здатність до згортання (утворення тромбів). У жовчному міхурі та нирках відкладаються камінці.
Оскільки серцевий м'яз при гіподинамії не працює з постійним навантаженням, він слабшає, знижується його скорочувальна функція.
Непрацюючим м'язам треба менше крові, а погіршене кровопостачання м'язів призводить до їхньої атрофії.
Зменшується виділення травних соків у органах травлення. Погіршується перетравлення і засвоєння поживних речовин, знижується стійкість організму до інфекційних хвороб (ослаблення імунітету).
Гіподинамія спричинює зниження не тільки фізичної, а й розумової працездатності, життєвого тонусу, порушені сон і пам'ять.
Щоб запобігти гіподинамії ще з шкільного віку треба підтримувати правильний режим дня (чергувати розумове та фізичне навантаження, ранкова гімнастика), відвідувати уроки фізкультури, перебувати на свіжому повітрі, менше користуватися транспортом.
Причини виникнення викривлення хребта і розвитку плоскостопості, засоби запобігання цим аномаліям.
Викривлення хребта - це такі порушення, коли посилюються фізіологічні вигини хребта або з'являються нові, нефізіологічні. Вони бувають наслідком рахіту. Травм хребта, слабкості м'язів, неправильної постави у школярів (тривале сидіння на одному місці, спання в дуже м'якому ліжку, не відповідність робочого місця до зросту, носіння сумки в одній руці).
Хребет дорослої людини має 4 фізіологічні вигини, які утворюються поступово, у міру росту організму, особливо після того, як дитина навчається стояти та ходити. Ці вигини пом'якшують різкі вертикальні навантаження на хребет.
Розрізняють такі основні викривлення хребта:
- поперековий лордоз - надмірний вигин хребта в поперековому відділі вперед.
- грудний кіфоз - вигин назад у грудному відділі.
- сколіоз - бокові викривлення хребта. Який з віком може призводити до значних ускладнень; деформування ніг.До викривлення хребта призводять також недостатнє харчування, нестача вітамінів, тривалі негативні емоції, перевтома.
Що запобігти викривленням треба:
- Постійно тренувати своє тіло, робити ранкову гімнастику, грати в рухливі ігри на свіжому повітрі, плавати в річці або басейні, загартовуватися.
- Добре харчуватися.
- Спати на твердому ліжку, на різних боках, подушка має бути невисокою.
- Запобігати плоскостопості.
- Правильно сидіти за столом.
- Стежити за своєю поставою, не сутулитися.
Плоскостопість - деформація стопи, обумовлена погано розвиненими м'язами гомілки і стопи. Це вада розвитку опорно-рухової системи в дитячому віці.
Плоскостопість буває вродженою або набутою внаслідок носіння надто тісного чи вільного взуття, без підборів або з дуже високими підборами, великої маси тіла, слабкості м'язів стопи, надто велике навантаження на стопу.
Для плоскостопості характерні болі в ногах, хребті, підвищена втомлюваність ніг, спотворення постави і ходи.
Щоб запобігти плоскостопості, обов'язково слід стежити за поставою - тримати голову прямо, не розводити широко носки під час ходьби, ходити босоніж по нерівному ґрунту, піску - це рефлекторно спричинить напруження м'язів, що підтримують склепіння стопи.
Значення праці, фізичного виховання, заняття спортом та активного відпочинку для правильного формування скелета і розвитку м'язів.
Опорно-рухова система людини починає формуватись ще в зародковому стані.
Ще з перших своїх внутрішньоутробних рухів плід задовольняє потребу м'язів у рухах. Після народження - потреба в русі у дитини проявляється в несвідомому маханні ручками і ніжками. Але такі рухи являються доцільними:
- Вони привчають дитину координувати рухи кінцівок.
- Тренують м'язи.
Поступово у дитини розвиваються узгоджені рухи і зростає сила м'язів. Систематична інтенсивна робота м'язів приводить до збільшення маси м'язової тканини, що тягне за собою посилений ріст кісток. Дряблі (слабкі) м'язи важко витримують тулуб у правильному положенні, в зв'язку з чим з'являється сутулуватість, викривлення хребта, котрі порушують нормальну діяльність серцево-судинної системи, дихання, травлення.
Чим сильніше розвинені м'язи тіла, тим міцнішими стають скелет і здоров'я людини.

 
 

Цікаве

Загрузка...