WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Вода природних джерел - Реферат

Вода природних джерел - Реферат

поліпшуються.
Намагнічена ("збуджена") вода володіє багатьма цілющими властивостями. Вона знижує рівень холестерину в крові й печінці, сприяє розчиненню каменів у нирках і сечовому міхурі, підвищує діурез, регулює виділення жовчі, тим самим запобігаючи жовчнокам'яній хворобі. Така вода нормалізує травлення, усуває розлад нервової системи. Тривале вживання намагніченої води поліпшує роботу шлунково-кишкового тракту, збуджує апетит, нормалізує кислотність.
Намагнічену воду корисно не тільки пити, а й купатися в ній. Група хворих на гіпертонію пройшла курс лікування в одному із санаторіїв м. Сочі, приймаючи ванни знамагніченою водою. Після десяти процедур у більшості пацієнтів зникли головні болі й шум у вухах, зменшилася стомлюваність і болі в ділянці серця. Майже в усіх нормалізувався сон, і абсолютно в усіх знизився артеріальний тиск.
МЕТОДИ ДОДАТКОВОГО ОЧИЩЕННЯ ПИТНОЇ ВОДИ
Статус питної води зараз дотримується дуже суворо. Відповідність санітарно-гігієнічному стандарту "Питна вода" ще не означає, що таку воду можна пити сирою, тому що не завжди відомо, чи немає в ній, наприклад, екологічно-інформаційного забруднення. Особливе значення високий стандарт питної води (інформаційно й екологічно чистої) має для вагітних, в організмі яких формується й розвивається плід, і немовляти. У зв'язку з цим особливо актуальним є вирішення питання про вітчизняну природну дитячу питну воду. Дитяча питна вода - це вода, яку дитина будь-якого віку може пити сирою, не ризикуючи здоров'ям, а, навпаки, тільки зміцнюючи його.
Проблема додаткового очищення (фільтрації) питної води - непроста. При проходженні питної води через фільтр, як правило, порушується її збалансований склад. До природних фільтрів, що не порушують складу води, належать фільтри для механічного очищення, що виготовляються з глини, піску, скловолокнистих сіток, керамзиту й ін. Вони призначені для попереднього очищення води, тобто видалення з неї твердих частинок.
Сорбційні фільтри заповнені сорбентом - гранульованим вугіллям, графітом, глиною, керамікою і т. ін. У багатьох із них активоване вугілля імпрегноване сріблом, що дозволяє частково очищати воду від мікроорганізмів. Добре себе зарекомендував керамічний фільтр з активованим вугіллям, імпрегнованим сріблом, що працює за принципом "протискування" води через дрібнопористу (пори 0,1- 03 мікрона) трубчасту кераміку.
Варто зазначити, що сьогодні існує величезна кількість найрізноманітніших за конструкцією і принципом очищення води складних фільтрів. З їхньою допомогою можна одержувати воду різного ступеня очищення, але всі ці прилади, як правило, порушують її збалансований стан. Така вода стає "агресивною": вона може забирати з організму людини ті не-органічні мікроелементи, яких вона позбулася в процесі фільтрації і які додають їй природної рівноваги. Особливо "агресивними" є фільтри з використанням осмосу чи іонообмінних смол. Чим вища вартість пристрою, тим вода чистіша і віддаленіша від тієї аква віта, котру можна пити сирою, без додаткового "пожвавлення". Воду, очищену за допомогою складних фільтрів, варто використовувати тільки для приготування їжі.
Але за допомогою Простих побутових фільтрів можна одержувати якісно нову питну воду, що при систематичному вживанні не тільки запобігає хворобам, а й рятує від них. Це відбувається в результаті очищення води з одночасним її намагнічуванням, йодуванням чи фторуванням.
Фторована вода є джерелом фтору - елемента, необхідного для розвитку зубів і зміцнення ясен. Добова потреба організму у фторі складає 2-3 г. На половині території України (насамперед у західних областях) цей елемент у питній воді практично зовсім відсутній; в інших регіонах його концентрація у воді в 2-5 разів нижча від норми. Але, як показують спо-стереження, при споживанні протягом трьох років фторованої води кількість хворих на карієс (особливо серед дітей) значно зменшується. Багато простих побутових фільтрів, виготовлених у країнах колишнього СРСР, мають касети, шо містять фтор. З їхньою допомогою досягається ступінь фторування води, що відповідає гігієнічним нормативам. До речі, найкраще організм людини засвоює фтор, що надходить саме з питною водою.
Добова потреба людини в йоді складає 100 мкг, а вагітні повинні одержувати його до 250 мкг. На території України, зокрема Київської області, вміст природного йоду в ґрунтових водах недостатній. Дефіцит йоду спостерігається й у водопровідній воді. При хлоруванні хлор, як більш активний елемент, заміщує йод, що призводить до нестачі останнього в організмі людини. Цей мікроелемент входить до складу гормонів щитоподібної залози, і дефіцит йоду позначається насамперед на пам'яті, гостроті зору, а також викликає розлад нервової і серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту, призводить до чоловічої і жіночої безплідності, мимовільних викиднів, мертвонароджень і передчасних пологів. У дітей не-стача йоду є причиною глухонімоти і розумової відсталості.
Деякі побутові фільтри забезпечуються касетами зі знезаражувальною дією, що забезпечує дезінфектант - іонообмінна смола, яка містить йод. Вміст
Йоду у воді. Очищеній за допомогою таких фільтрів, відповідає рівню, необхідному для профілактики захворювань щитоподібної залози. Крім того, отримана вода використовується як лікувально-столова при хронічних захворюваннях печінки, нирок, а також при жовчно- і сечокам'яних хворобах. Питну воду, збагачену фтором і йодом, правильніше вважати лікувальною.
Говорячи про оздоровлення й лікування питною водою, не можна забувати про воду мінеральну, що добувається, як правило, з добре відомих підземних джерел і наділена багатьма цілющими властивостями. Лікувальні води можна вживати тільки за призначенням лікаря.
Вода, яку людина п'є сирою, особливо вранці натщесерце - найліпша. Саме таку воду мають вживати молоді жінки під час вагітності й матері-годувальниці у перший рік життя дитини: адже організм маляти цілком залежить від біоенергетики організму матері, а питна вода є в усіх випадках найважливішим інформаційним середовищем людини.
Тільки інформаційна й екологічно чиста біоенергетична питна вода може гарантувати нам здоров'я. Якщо у вас немає змоги пити таку воду сирою, пийте будь-які оздоровчі напої, приготовлені на якісній воді, отриманій за допомогою тих чи інших фільтрів.

 
 

Цікаве

Загрузка...