WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Вода природних джерел - Реферат

Вода природних джерел - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
" ВОДА ПРИРОДНИХ ДЖЕРЕЛ"
ПЛАН
1. Оздоровлення і лікування водою.
2. Метод заморожування (одержання талої води)
3. Природне намагнічування води.
4. Методи додаткового очищення питної води.
А яка ж якість джерельної й артезіанської води?
Ми все ще сприймаємо джерело як символ чистоти. Однак джерельні води практично ніяк не захищені природою. Адже це найбільш верхні водоносні горизонти, у яких фільтрується дощова вода, талий сніг і т. д. У джерельній воді сьогодні можуть бути і нітрати, і радіонукліди, і промислові стоки (а іноді навіть каналізаційні). У ці горизонти потрапляє бруд, змитий дощами. В Україні практично не залишилося поверхневих водойм, що відповідали б першому класу гігієнічних вимог. За даними Інституту колоїдної хімії і хімії води ПАН України, джерельні води взагалі архітоксичні: результати досліджень показали наявність у них свинцю, ртуті, кадмію та радіоактивних елементів. Найнебезпечніша вода в джерелах з малим дебітом (дебіт - запас води), а також у тих, де вона набирається дуже повільно і поверхня джерела відкрита. Тому працівники санітарно-епідеміологічних станцій не рекомендують пити воду з неякісних чи неперевірених джерел природних вод.
Артезіанські води - це стратегічний запас питної води країни. Розрізняють підземні джерела Юрського і Сеноманського водоносних горизонтів, розташованих, відповідно, на глибині 256-337 і 90-193 м. Вода в них чиста, із шарів, не зв'язаних з поверхнею ґрунту, причому більш якісною є та, яку одержують зі свердловин з глибиною 250-300 м.
Існують поняття "жива" і "нежива" вода. Чим вони відрізняються одне від одного? Скрізь, де є хлор, вода нежива. Жива вода йде з підземних джерел, і її можна брати в бюветах. Однак якість води в бюветах має постійно контролюватися з наступним інформуванням населення.
Але, як виявилося, використання води з артезіанських джерел - це теж не ідеальний варіант. При централізованому водопостачанні з артезіанських свердловин вода проходить відповідну до санітарно-гігієнічних норм хімічну обробку. У міській водогінній мережі за якістю води здійснюється контроль. Але навіть найчистіша вода, перш ніж потрапити до споживача, проходить через мережу водопровідних труб, що експлуатуються протягом досить тривалого часу (іноді десятиліттями), і її якість при цьому може погіршу-
ватися. У домашніх умовах, як вважають фахівці, артезіанська вода також має доочищуватися.
Оздоровлення і лікування водою
За даними Держкомстату, кожен другий житель України змушений пити воду, що не відповідає гігієнічним вимогам. У результаті недоброякісна, екологічно забруднена вода є причиною майже всіх (до 80 %!) хвороб людини. Додатково очищуючи водопровідну воду за допомогою того чи іншого доступного в домашніх умовах методу, ми робимо її макси-мально прийнятною для нашого організму, тобто екологічно чистою і біоенергетичне сумісною.
Коротко розглянемо "домашні" методи очищення питної води.
Метод заморожування (одержання талої води)
Відомо, що серед горців Кавказу довгожителів учетверо більше, ніж у Росії й Україні в цілому. Однією з причин їхнього довголіття є те, що вони п'ють свіжоталу воду, тобто воду гірських річок, що стікає з льодовиків.
Багато лікарів вважають, що найкорисніша вода - тала. Вона чиста, у ній немає солей важких металів, пестицидів і т. ін. Природно, виникає запитання: чи можна одержати екологічно чисту (як з гірських джерел) талу воду в домашніх умовах? Відповідь однозначна: так, її можна приготувати методом заморожування з тієї, що тече з водопровідного крана.
Перед заморожуванням воду варто очистити від газів і хлору. Для цього її треба підігріти (накривши посудину кришкою), зняти з вогню, не чекаючи кипіння, й остудити. Охололу воду ставлять у морозильник до замерзання на одну третину обсягу. Цей лід і є чиста вода. Брудна вода замерзає пізніше, а тане раніш. Некрижану воду виливають, а процедуру повторюють кілька разів протягом чотирьох-п'яти годин. Вода льоду, що не станув, зберігає льодоподібну структуру упродовж кількох годин. Тому тала вода - перехідний ступінь (фаза) між льодом і водою звичайною. Структура замороженої і талої води аналогічна структурі води в клітинах організму людини, і засвоюється вона значно ефективніше, ніж звичайна.
Цілющі властивості талої води добре відомі: вона поліпшує загальне самопочуття, підвищує працездатність, заспокійливо діє на нервову систему. Це прекрасний лікувальний засіб при ангіні, грипі, хворобах нирок і печінки, її корисно пити для профілактики інсультів і інфарктів.
Жінки, напевно, користувалися гідротантними кремами, що підвищують здатність клітин шкіри всмоктувати воду. Завдяки цьому шкіра обличчя стає м'якою, еластичною. Такого ж ефекту можна досягти, якщо регулярно протирати обличчя шматочком льоду.
Природне намагнічування води
Механізм дії намагніченої води на організм людини до кінця не з'ясований. Вплив такої води починається від порожнини рота і закінчується нижніми відділами товстого кишечника, причому в кожнім сегменті вплив носить специфічний характер, оскільки головні травні залози самі по собі виконують різні функції і беруть участь у складному процесі травлення. Як уже згадувалося, однією з функцій води є очищення організму від токсинів і зайвих солей. Але для цього необхідно, щоб вода була якісно очищеною, а ще краще - намагніченою.
Уся вода на Землі намагнічена магнітним полем планети. Але поки вона дійде до міського споживання по металевих трубах, магнетизм її поглинається металом. У країнах Європи, зокрема в Великобританії і Німеччині, водні магістралі виготовляють з міді - металу, що не позбавляє воду її магнетизму. У давнину водопроводи Рима й Афін споруджували з ка-меню. Як же одержати слабко намагнічену воду в домашніх умовах?
З найбільш доступних методів можна назвати такі:
* Використання магнітної лійки. Такі лійки продаються в аптеках, а вода, проходячи через лійку, здобуває певну впорядковану структуру, що робить її біологічно активною.
* Найпростіший спосіб - застосування звичайного підковоподібного магніту. Він установлюється на зливальну трубку крана так, щоб струмінь води проходив між полюсами цього магніту. Навіть при короткочасному перебуванні води в слабкому магнітному полі хімічний склад її залишається колишнім, але от властивості

 
 

Цікаве

Загрузка...