WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Спостереження поведінки домашнього кота - Курсова робота

Спостереження поведінки домашнього кота - Курсова робота

Будова кішки

Анатомічні особливості

Череп у кішки короткий і круглий. Кости морди менше кісток черепної коробки. Хребетний стовп має 7 шийних, 13 грудних і 7 поперекових хребців. Крижова кістка полягає їх трьох зрощених хребців.

Тулуб у кішки довгий і гнучкий. Кістки порівняно з розмірами тварини не дуже великі, відрізняються густиною і гнучкістю, яку ще збільшують не менше міцні м'язи і сухожилля, що сполучають їх досить вільно. Саме остання обставина додає кішкам неповторну грацію і витонченість рухів. Загальні пропорції тіла у всіх кішок дивно схожі, хоча і існує декілька явних відхилень. У всіх кішок довгий хвіст, виняток становлять рисі і деякі породи домашньої кішки типу мейнськіх.

Анатомічна будова кісткової системи: 1— лицьова частина; 2— нижня щелепа; 3— черепна частина; 4— перший шийний хребець; 5— шийні хребці; 6— лопатка; 7— грудні хребці; 8— ребра; 9— поперекові хребці; 10— крижі; 11— таз; 12— хвостові хребці; 13— стегнова кістка; 14— велика і мала гомілкова кістки; 15— плесно; 16— пальці (лапа); 17— пясть; 18— променева і ліктьова кістки; 19— плечова кістка; 20— грудна кістка.

Кінцівки у більшості кішок середньої довжини і дуже сильні. Вони забезпечують могутній і стрімкий стрибок на здобич, але і служать надійним захистом завдяки гострим кігтям. Кішка може регулювати положення своїх кігтів і звичайно тримає їх втягнутими. В п'яти передніх і чотирьох задніх пальцях проходять кісточки. Вони необхідні кішці при полюванні і обороні. В таких випадках кігті за допомогою м'язів і сухожиль виходять з шкірястих "піхов", і, навпаки, кішки втягують їх, коли немає необхідності, і тому кігті не затупляются. На лапках у кішок є освіти у вигляді подушечок. Вони забезпечені потовими залозами і чутливими нервовими закінченнями і дозволяють кішці обережно, безшумно пересуватися.


 
 

Цікаве

Загрузка...