WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Спостереження поведінки домашнього кота - Курсова робота

Спостереження поведінки домашнього кота - Курсова робота

Запобіжні засоби

Перш ніж приступити до повномасштабного пещення, масажисту слід пям'ятати про наступні когтеопасних моменти:

Не варто ошарашувати Об'єкт дуже вже енергійними рухами (Виняток становить Хлопавка).

Не намагайтеся застосовувати прийоми проти шерсті, якщо не було інших інструкцій.

Якщо ви все ж таки зачепили кігте небезпечну крапку, НІКОЛИ не відсмикуйте руку різко.

Експеремент з мишою в банці з кришкою

У бабусі ми спіймали мишку і дали нашому коту, але спочатку закрили банку кришкою. Кіт ходив навколо цієї банки, намагався скрізь банку дістати мишу, але в нього не виходило. Тоді він почав дряпати банку і кусати кришку, в результаті Більчик перекинув банку і почав задніми та передніми лапами дерти кришку, та постійно облизувався. І в нього очі були такими великими, як 5 копійок, а вуса розправлені.

Експеремент з мишею в банці без кришки

Ми зняли кришку з банки, і почали дивитися на реакцію кота. Він швидку пригнув до банки, та почав пхати передні лапи з розпущеними кігтями в цю банку. А мишка почали бігати по банці від лапи кота, то під низ то вбік. Це Більчику явно не сподобалося і він почав всовувати в отвір в банці морду, він напевно гадав, що він зможе так до неї дістатися. Потім він здогадався перекинути банку, але мишка не вибігла залишилася в банці на дні.

Експеримент з мишею, коли ми її забрали

Коли ми забрали банку з мишею, то киця почала дуже голосно нявкати та бігати за нами, не даючи проходу, забрала банку я, а мама пересадила мишу в іншу банку. Ми дали стару банку, але без мишки, ця банка у кота інтересу не викликала, він понюхав її, потім запустив туди в банку лапу, покрутив нею, потім розвернувся і пішов.

Експеримент з мишею в новій банці з кришкою

Ми поставили банку з мишею, яку перед цім закрили кришкою, кіт сидів і дивився за мишею, як раптом миша почала дертися по банці до кришки та зависла там. Кіт не зрозумів куди вона ділася і почав наматувати кола навколо банки, а коли зрозумів де вона, сів біля банки і почав розгублено дивитися на неї, не знаючи, що робити.

Експеримент з мишею, коли ми випустили її з банки

Ми випустили мишу на вулицю, з банки, та почали спостерігати над поведінкою кота. Кіт миттєво кинувся за нею, одним стрибком, та придавив передніми лапами. Потім відпустив, миша побігла, Більчик знову її наздогнав, трішки придавив та почав підкидати її в гору, миша намагалася втекти принаймні близько 4-5 разів, але кіт її ловив. Доки вона була жива (могла рухатися) він з нею грався, а коли завмерла, та не рухалася, він її декель кА разів підкинув лапою, а вона не втекла, Більчик понюхав її, подивився на неї ще декілька хвилин, розвернувся та пішов(їсти він її не став, миша була для нього лише забавкою). Та коли кіт відійшов метрів на 2-2,5, миша почала рухатися, ми були в шоку, вона швиденько поповзла в кущі, киця як це побачили кинулась за нею. Та не розрахувала в стрибку і врізалася в кущ аґрусу. Під кінець дня кіт був в не дуже гарному роз положенню духу, нікому не дозволив себе погладити, всіх кусав, шипів, урчав і залишався в гордій самоті. Це свідчить про те, що його заділо, що його обдурила якась маленька мишка. Мабуть кіт був не голодний, якщо залишив мишу живою, це залишилося загадкою для мене.

Наш котик Більчик, потрапив до нас досить несподівано. 15 травня позаминулого року загинув наш кіт Мурзик, від підшкірного кліща, який прожив у нас більше 13 років. Нового кота ніхто заводити не хотів. Але випадково коли я з моєю подругою поїхали в Київ, на ринок Петрівка, за книгами, я побачила жінку, яка продавала котенят. Вона стояла з великою корзиною, де спали шестеро котенят з мамою-кішкою, а сьомого жінка тримала на руках. Це котеня було саме менше, худюще білого кольору з блакитними очима. Такими засмученими, і самотніми, що я не змогла пройти мимо нього і я його забрала. Мені стало дуже його жаль.

Батьки: мама-кішка – породи британської короткошерстої, а тато – звичайний дворовий кіт.

Мій Більчик – короткошерстий, напівбритан був дуже голодний і попросив їсти, ми купили йому булочку, а він з'їв половину, хоча сам був розміром з долоню. Після цього заспокоївся і заснув, проспав аж до самого Ніжину.

Приїхавши до дому, він ні разу не плакав по своїй мамі, мабуть йому там було не дуже гарно.

Харчування мого котика

Харчування кішок, що є унікальними і надзвичайними істотами, їжа стимулює у різному ступені.

Саме цікаве те, що якщо нас немає вдома і коли ми прийшли киця просить їжу, коли починає їсти у нього з очей течуть сльозинки, таке буває часто. А коли він тільки з'явився у нас то сльози у нього бігли десь півроку.

А коли їв старався з'їсти швидко, що аж давився і озирався по сторонам.

Якщо Більчик хоче їсти по він застрибає на стілець в кухні, вмощується та починає муркотіти, чекаючи доки на нього зернять увагу і дадуть їжу або застрибає на коліна і починає лащитись, а дивиться так у очі, що не можеш нівчому йому відмовити.

Їжу приймає 2-3 рази на день: вранці в 6-7 годин, та ввечері о 17,18 годині, і обов'язково в 21-21,30 – в цей час він їсть сире яйце, яке дуже любить.

Дуже любить м'ясо. М'ясо просить стрибаючи на коліна. Їсть маленькими порціями через 10 – 15 хвилин до повного насичення.

Полюбляє їсти солодкі сухарики, так смішно бере шматочок в рота і починає трусити головою, та хрумтить, любить молоко топлене скільки його не нальєш буде пити до тих пір поки не вип'є все. Ф особливо полюбляє все солодке згущене молоко правда на першому місці.

В їжі дуже при вередливий: двічі з однієї мисочки він пити не буде.

Якщо їсти не давати то йде з кухні, відвертається і надувшись. Дуже не любить коли на нього кричать: втікає, ховається.

Ігри

Хижаки, що добре харчуються, яким мало, що загрожує і у яких багато вільного часу використовують гру, щоб підтримувати на належному рівні свої мисливські навички, і просто проводити час. Якщо не керувати Білий полюбляє ганяти по кімнаті пластмасові стаканчики, іноді носить їх в зубах. Іноді полюбляє гратися гілочкою з виноградного грона, підкидаючи її в повітря, ловлячи, зносивши її в зубах, ганяючи її лапами, як футболісти грають у футбол, по кімнатах.

Дуже часто любить гати горішки волоські. Горіхи лежали в солом'яній вазі в залі, кіт заскочив на стіл, та перевертає лапами цю вазу, викидаючи горішки додолу, а потім розганяє їх по всій кімнаті, а іноді і по квартирі, а у вазі нічого не залишається.

Ми все по збираємо - покладемо в вазу, і все починається спочатку, Більчик любить горіхи діставати сам, бо коли ми кидаємо горішок він чомусь ним не грається.

А особливо Більчик любить підшучувати над нами: коли всі сплять і спід ковдри виглядає нога, полюбляє її ловити, якщо ногу заховати то починає засовувати передню лапу з розпущеними кігтями під ковдру.

Хрущі в нього симпатії не викликають, до них відноситься байдуже, без інтересу, і скоро про нього забуває.

Але якщо в кімнаті літає метелик, то це вже велика радість: очі робляться широкими, вуса настовбурчує і починає підстрибувати, б'ючи лапкою метелика, або намагається його спіймати в польоті двома лапами. Зловивши з'їдав його.

Спостерігала я ще за тим як Більчик ловив "зайчика" від дзеркальця.

Випадково дзеркало спіймало відбиток лампи і ми почали водити "зайчиком" по стінці кімнати, спостерігаючи його реакцію. Кіт зреагував, почав за ним слідкувати і бігати за ним з кресла на диван, бігаючи туди сюди, доки не втомився, бо продовжувалося це довго. Коли ми давали йому іграшку не справжньої мишки, він з нею не грався, а навпаки злякався.

9 травня 2009року ми котика забрали до бабусі. В літній кухні бабуся завжди ставила мишоловку, на всякий випадок. І саме тоді Більчик спіймав маленьке мишеня. Він довго грався ним. Спочатку давав змогу втікати, ат отім здоганяв, тоді придушив , що не тікала мишка, підкидав лапами, сидячи на задніх. Так продовжувалося протягом 30 хвилин.

Любить ще гратися з квітами, що ростуть в вазонах, наприклад, циперус – його він з'їв першим. А от диффенбахія йому подобається гратися листочками, розпускає кігті та дере великі і тільки велике листя. Фікуси йому не сподобалися після його "гри" з ними йому було не дуже добре. Хамедорею мами він теж скоро доїсть, вона йому дуже подобається особливо якщо перевернути горщик та з'їсти корінь. А от ще він любить гратися з букетами квітів в вазі. Зривати пелюстки з них та гратися ними на підлозі і розкидати по всій квартирі, залежно від настрою.


 
 

Цікаве

Загрузка...