WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Спостереження поведінки домашнього кота - Курсова робота

Спостереження поведінки домашнього кота - Курсова робота

Коли зоопсихологами була складена анкета для характеристики прихильності людей до кішок, опитали 900 чоловік. 99% опитаних вважали кішок членами своєї сім'ї і використовували слово "любов", щоб описати свої відносини з ними. 90% щодня розмовляють з кішками, а 87% повідомили, що кішки сплять з ними в одному ліжку.

П'ять типів поведінки кішок

Американські фахівці виділяють п'ять основних проблем, що виникають при вихованні кішки. До якого типу відноситься Ваша?

1. Капризний і агресивний кіт, що робить все, що хоче. Витоки такої поведінки - в дитинстві, коли він не знав слова не "можна". Що робити? Частіше брати котеня на руки. Ніколи не бити його - це не допоможе, а, навпаки, озлоблюватиме. Якщо він випускає кігті, просто припиніть гру і при цьому скажіть не "можна". Запам'ятайте: войовничість кота часто обумовлена просто страхом. Бувають кішки, що плюються. Ви можете відповісти їм тим же. Якщо не допоможе, скористайтеся пульверизатором. У випадку, якщо кішки дуже часто шиплять, застосуйте цей же засіб. Іноді тварини поводяться дуже агресивно, дряпаючи гладку поверхню, як би намагаючись щось закопати. Це буває від страху, що вони втратили контроль над ситуацією. Запропонуйте їм який-небудь старий килимок. Або ж загорніть тварину цілком в зігрітий рушник. Це теж зменшить страх, як і ласка, любов і турбування... Друга можлива причина агресивної поведінки кота - захист території. Це буває частішим, якщо у вас живуть два або більше тварин. В таких випадках потрібно терпляче привчати кішок один до одного, без закритих дверей! На худий кінець окропіть, обох кішок одним і тим же одеколоном.

2. "Неотесані" кішки, які відмовляються користуватися ванною, мітять все навколо, зціплюють речі із столу. Тут слід перш за все подумати про медичні причини. Якщо все гаразд, розміркуйте, чи добре коту живеться. Може, він привертає до себе увагу, тому що озлоблений, самотній і нещасний? Заходи любов і турбування. Прийшовши з роботи, спочатку поспілкуйтеся з котом, а потім вже з дружиною (чоловіком). Може, він на щось злиться? Або на когось? Кішки не люблять людей, перед якими вони випробовують страх, тому вони мітять перед ними. Радимо повісити над улюбленим місцем меченія на мотузку фольгу. В яку була загорнена риба. Це відверне тварину. Або спробуйте погодувати кота на тому місці, де він мочиться.

Якщо вам так і не вдалося встановити причини такої поведінки, спробуйте наклеїти навкруги "фатальної" території липку стрічку або окропіть навколо білим оцтом. Тільки не тикайте кота туди носом! Зробіть ванну бажаної для кішки: чистої, з хорошим абсорбентом.

3. Кіт-плакса.

Перше, що хочеться тут же зробити - це узяти його на руки. Потім, слухаючи годинником його ор, хочеться прибити його. Якщо це, звичайно, не хвороба. Кіт кричить, відчуваючи себе кинутим. Значить, ви стали надавати йому менше уваги. Який вихід? Забезпечте йому затишне улюблене місце; зробіть це до того, як він заволає; якщо це трапиться вночі, бризніть на нього водою.

4. Кіт-руйнівник.

Кішки цього типу прагнуть порвати все, що трапляється їм на шляху. Проявіть терпіння: він не відразу засвоїть, що не можна дерти все підряд. В квартирі повинен бути предмет, на якому тварина змогла б сконцентрувати свою увагу, наприклад, дошка для царапанья. Рослини, до яких він живить особливу симпатію, тримайте подалі. Краще створіть йому власний сад. Елементарний котячий сад овес, що росте в мисці. Можна також вирощувати пшеницю або петрушку.

Як відучити кота стрибати на меблі? Можна запропонувати простий метод - столи і стільці з подушкою-сюрпризом із стопки книг, картони або жерстянки, які звалюються на кота при щонайменшому дотику до заборонених меблів. Або поставте всюди балончики від дезодоранта: кішки жахливо бояться, що вони бризнуть. Крім того, вони загрозливо погойдуються, коли стрибуни скоюють свої піруети.

Жування дротів - смертельно небезпечна звичка. Потрібно побризкати їх білим оцтом або обмазати кашкою з тютюну. Але заздалегідь перевірте, як реагує ваш кіт на ці запахи.

5. Кішка-примадонна.

Симптоми: їсть з вами одночасно, але тільки краще з того, що їсте ви. Прихильно дозволяє піклуватися про себе. Одним словом, зіпсована кішка-сноб. Що треба мати на увазі? Більшість кішок в змозі перейти на нову дієту протягом трьох днів, якщо ви визнаєте, що це кращий варіант. Вони можуть і поголодувати декілька днів, нічого страшного не відбудеться!

Заходи для перевиховання примадонни: не годуйте з свого столу, маскуйте нову їжу, підмішуйте до улюбленого блюда, поступово збільшуючи дозу, гартуйте своє серце: кішка дивитиметься на вас благаючими очима. Годуйте кішку строго по годиннику. Можна навіть дзвонити в дзвоник. Почастіше пестьте тварину.

Котячі характери

Що ми знаємо про характер кішки? Ну кінцеве те, що це найзагадковіші і незалежні створення в світі. Чи так це насправді? Ті, хто поуважніше придивлявся до кішок, можуть сказати з упевненістю, що кожна з них - це неповторна індивідуальність і що їх характери надзвичайно різноманітні. Проте, як і всі звіри, і навіть люди, кішки по темпераменту підрозділяються на чотири несхожі групи : холерики, сангвініки, флегматики і меланхоліки. Розподіл на ці групи обумовлений чисто фізіологічними процесами співвідношення збудження і гальмування в центральній нервовій системі. Якщо ви правильно зумієте визначити темперамент своєї кицьки, то зможете уникнути грубих помилок в її вихованні.

Холерики

Це тварина з підвищеною збудливістю, активні, темпераментні, товариські, але при неправильному вихованні можуть бути надмірно агресивними, з ними часто трапляються непередбачувані припадки люті, що створює проблеми не тільки удома, але і в поїздках, скажімо, на виставку. Але саме з холериків при умілому підході зростають зраджені, веселі і життєрадісні тварини, здатні в певних обстаятельствах постояти за своїх господарів. При вихованні холериків слід відмовитися від частих покарань, гучних вигуків, різких шумів і звуків. З ними треба бути підкреслено спокійними і незворушними. До виставок потрібно привчати з трьох-чотиримісячного віку, - тоді вони, коли стануть дорослими, легше сприйматимуть нову обстановку. Кішку-холерика до кота краще приводити в перший же день тічки, і бажано до одного і того ж кота. Проте знайомити її з ним треба тільки через один-два дня після того, як вона на новому місці добре освоїться. Кішку з котенятами варто турбувати тільки у разі крайньої необхідності, інакше вона може почати тягати котенят. Племінному коту-холерику треба виділити для в'язок окреме приміщення. А молодого кота не зводити з так званими "важкими" кішками. Холерики дуже рухомі тварини, для них в будинку бажано обладнати "спортивний комплекс".

Сангвініки

Це кішки урівноваженого темпераменту, достатньо спокійні, веселі, легко вступаючі в контакт зі всіма членами сім'ї і кішками решти. Вони не образливі і за ними легко залицятися. Тварини з подібним темпераментом ідеальні для змісту будинку. Але як вибрати таке котеня серед інших котенят? Вони звично найміцніші, але найкрупніші, їх рухи впевнені, вони не полохливі і охоче йдуть на контакт з людиною, спокійно їдять в його присутності. Вони майже не нявкають, не пищать, багато грають і дуже охоче муркочуть, їх можна ласкавим словом легко відвернути від іграшки. Потрапляючи в нові умови, вони не забираються під шафу, а сміливо йдуть обстежувати незнайому територію.

Флегматики

Це тварини з дещо загальмованими реакціями. Спокійні, поступливі, терплячі, здатні багато стерпіти від дітей, проте схильні до малорухливого способу життя. Вони дуже пристосовані до життя в городчких квартирах і можуть годинником сидіти на одному місці, пожвавлюючись тільки з приходом господаря. Головне, не дати їм залеться, обпливти жиром. Організатором ігор повинен стати господар. Цю "важливу роботу" охоче виконують діти. Допомагають в цьому іграшки з ласою начинкою, які потрібно довго катати, перш ніж витягнути з них вітамін у вигляді "цукерочки". Особливо важливо рухатися вагітним кішкам, щоб надалі не виникло ускладнень при пологах. Коти, не дивлячись на флегматичність, є хорошими виробниками і миттєво перетворюються з приходом обраниці. Своєю унікальною наполегливістю, терпінням і видимою байдужістю вони ламають опір будь-якої котячої пані і здатні покрити кішок, з якими інші коти справитися не можуть. Але тут теж своя небезпека - якщо цим тваринам дати залежатися і ожиріти, то вони можуть стати просто байдужими до протилежної підлоги. При вихованні флегматиків, щоб привчити їх до місця і порядку, мало просто словесного несхвалення. Виляск складеною газетою, який не заподіє особливої шкоди фізичному стану тварини, емоційно дуже дієвий, а окрик і прочуханка повинні неминуче слідувати за провиною, тоді, згодом, достатньо буде простої команди для припинення непристойних дій.

Меланхоліки

Це тварини з нестійкою психікою, дуже чутливі, емоційні, причепливі до господаря, ревниві і деколи образливі, соромливі і полохливі. Їх відданість не знає меж. Виховання таких кішок вимагає великої уваги і терпіння. Буває достатньо дрібниці, щоб їх образити. Через ревнощі вони важко уживаються з іншими тваринами і не підходять для вмісту у великих розплідниках. З ними завжди треба бути ласкавими, спокійними, прагнути не підвищувати голосу. Коли вони вимагають до себе уваги, треба відкладати справи і займатися ними, почастіше розмовляти з ними, оскільки вони дуже тямущі. В нагороду ви одержите чуйного зрадженого друга, який завжди знатиме, в якому ви настрої і підтримає вас в скрутну хвилину. Кішки-мами дуже люблять своїх котенят і важко переживають розставання з ними, тому хоча б одне котеня повинне залишитися з мамою довго. Коти можуть настільки любити своїх господарів, що виявляються поганими виробниками, оскільки часто бувають байдужі до кішок, що приходять на в'язки, хоча і з кішками таке теж трапляється. Ці тварини досить часто полохливі, і з цим завжди треба вважатися.


 
 

Цікаве

Загрузка...