WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБіологія, Зоологія, Аграрна наука → Догляд, збереження та перевезення собак. Особливості поведінки собак - Курсова робота

Догляд, збереження та перевезення собак. Особливості поведінки собак - Курсова робота

Влітку собак миють поза приміщеннями на відкритих, захищених від вітру й пилу майданчиках, а взимку – у закритих теплих приміщеннях, де є можливість для обсихання помитого собаки. Вода для миття застосовується тепла (приблизно 35–40 градусів). Мило використовують звичайно господарське, туалетне чи рідке, а при митті собак, від котрих погано пахне, до води доцільно додавати 1%-ний розчин креоліну. Порядок миття такий: шерсть собаки добре змочують водою, потім намилюють милом; енергійними рухами долоней та пальців мило на шерсті збивається в піну, котра потім ретельно втирається в шерсть. Через 3–4 хвилини мильна піна змивається теплою водою. Потім уся процедура повторюється ще раз. Суворо забороняється залишати на тілі собаки незмиту піну, бо це викликає подразнення шкіри з подальшим її захворюванням. Якщо використовується зелене мило, то його спочатку розводять у теплій воді, а вже цією водою змочують собаку, збивають у піну мило, розчинене у воді, а потім добре змивають піну з тіла собаки. У кінці миття собаку обливають чистою водою кімнатної температури. Для змочування шерсті, а потім змивання мильної піни можна використовувати саморобні щітки з системою подачі води за допомогою гумового шлангу.

Взимку після миття собаку обтирають руками, дають йому можливість встряхнутися, а потім витирають чистою сухою ганчіркою. Для подальшого обсихання собаку витримують у теплому приміщенні.

У літній час собак після миття не витирають, тому що собака, як правило, енергійним встряхуванням видаляє з себе залишки вологи. Для повного обсихання собаку слід лише поводити на повідку, не дозволяючи йому лягати.

При митті собаки з метою дезінфекції шкіри (наприклад, при виявленні бліх, вошей) у воду додають креолін з розрахунку 1 стакан креоліну на відро води для дорослих собак.

Купання собак здійснюється з дозволу начальника підрозділу і під керівництвом начальника кінологічного відділення (групи). Купання собак проводиться літом у водоймищах з проточною і чистою водою при температурі навколишнього середовища +200 та вище. Тривалість купання собак починається з 3–5 хвилин і доводиться до 15 хвилин. Купати собак забороняється одразу після служби, тренувань та годування.

Купання загартовує організм тварини, сприяє очищенню шкіри, посилює обмін речовин в організмі, сприятливо впливає на здоров`я та працездатність собаки.

Під час купання кінолог навчає собаку плавання, що дуже важливо при використанні його в охороні кордону на морських, озерних та річкових ділянках.

Купання собак проводять у водоймах із проточною водою при температурі біля +20 градусів та вище. Купання краще проводити вранці або в кінці дня перед годуванням собак із таким розрахунком, щоб шерсть могла обсохнути до проведення тренувань чи використання на службі.

Тривалість купання нарощують поступово, починаючи з 3–5 хвилин і доводять до 15-хвилинної тривалості. У теплу погоду собак купають щоденно. Місце для купання собак обирають нижче за течією від людських купалень та місць водопою худоби. Береги повинні бути пологими, зручними для спуску та підйому.

Купання собак здійснюється з дозволу начальника відділу прикордонної служби (прикордонного поста) і проводиться під керівництвом начальника відділення. Перед купанням перевіряється, чи немає не берегу або в воді гострих, колюче-ріжучих предметів та ін.

Купання проводиться вільно чи на довгому повідку (у залежності від загальної слухняності собаки та розміщення водойми).

Для привчання собак до купання кінологи спочатку заводять їх у водойму, потім кидають апортувальний предмет і наказують собаці його принести. Кидання апорту повторюють кілька разів (з кожним разом усе далі).

Забороняється собаку купати одразу після повернення його з занять, тренувань та служби, оскільки собака перед купанням не повинен бути розгарячений, інакше його можна легко застудити. Не можна примушувати собаку бігти до місця купання, його треба вести туди кроком. Категорично забороняється купати собаку одразу ж після годування.

Якщо собаку купають удень, коли дуже жарко, то перед пусканням у воду необхідно мочити йому голову водою. Після виходу з води собаці не дають лягати, валятися, качатися по землі. Для того, щоб він обсох, його водять поруч із собою на повідку.

За відсутності водойми купання заміняють обливанням прохолодною водою зі шлангу, відра, лійки, чайника. Обливання слід проводити в напрямку спереду назад.

Підстригання собаки допускається тільки при шкірних захворюваннях і тільки за вказівкою ветеринарних спеціалістів частини.

Обрізання кігтів собакам робиться кусачками чи ножицями, після чого нерівності рога кігтя відшліфовуються напилком чи шматочком наждачного паперу. Обрізуються кігті в собак, котрі мало рухаються, оскільки відрослі кігті заважають руху, утруднюючи його. У службових собак відростання кігтів буває тривалим захворюванням і за відсутності руху з різних причин.

З метою убезпечення собак від теплових ударів у приміщеннях знижують вологість, збільшують швидкість руху повітря (поліпшують звичайну вентиляцію) та уникають скупченого розміщення тварин (додержують гігієнічних норм розміщення), вволю поять прохолодною водою.

Перевезення службових собак

Службові собаки перевозяться в одиночному порядку, у складі групи або підрозділу. Для перевезення службових собак можуть бути використані різні види транспортних засобів. Найчастіше собаки перевозяться автомобільним і залізничним видами транспорту.

Собаки перевозяться у супроводі кінологів, за якими вони закріплені, або під наглядом спеціально призначених для цього осіб (коли собаки перевозяться у вантажних вагонах).

Один кінолог може перевозити одну або дві собаки (якщо собаки не проявляють агресію до нього або один до другого). Під час перевезення собак у транспортних засобах вони мають бути між ніг кінологів (біля них) або в клітках (боксах).

Особи, що організують перевезення собак, зобов'язані забезпечити персонал, який залучається до цього заходу, належним спорядженням, інвентарем для догляду, годування та напування собак, а в передбачених випадках – будками або боксами.

У всіх випадках вивозу собак будь яким видом транспорту за межі району, області чи країни необхідно мати ветеринарне свідоцтво (форма 1), видане закладом ветеринарної медицини. Без ветеринарного свідоцтва, хворих та нещеплених тварин перевозити забороняється.

Не пізніше як за 1,5–2 години до виїзду годування собак має бути закінчено.

На тривалих зупинках собак вигулюють, годують і напувають.

Під час перевезення собак необхідно дотримувати таких застережних заходів:

під час посадки у транспортний засіб кінолог піднімається за собакою, під час висадки першим спускається кінолог (кінолог може допомагати собаці, а інколи заносити або виносити його із засобу на руках);

посадка і висадка з вантажної автомашини проводиться через відкритий задній борт;

поруч із сильно збудженими та злими собаками доцільно розміщувати більш спокійних і менш злих собак, самців із самками тощо;

під час руху транспортних засобів кінологи тримають собак на короткому поводі, а тих що не заспокоюються і продовжують проявляти агресію, – у намордниках (крім тих собак, що перевозяться в клітках або у контейнерах);

під час перевезення собак кінологи повинні постійно слідкувати за ними, не залишати їх без нагляду, вчасно запобігати небажаним діям собак.

Перевезення персоналу із собаками в автотранспорті має здійснюватися за таких умов:

автотранспорт має бути справним та чистим, у кузові не повинно бути предметів, які можуть травмувати собак;

автомобіль має бути обладнаний лавками (на висоті не менше 75 см від верхнього краю борту) для сидіння військовослужбовців, що перевозять собак, тентом і трапом для посадки й висадки кінологів із собаками, а бортові запори – надійними;

місця постійної посадки й висадки персоналу із собаками обладнуються спеціальними естакадами;

перед посадкою й висадкою собак з вантажного автомобіля простір між днищем кузова і відкинутим заднім бортом закривати гумовою стрічкою або куском цупкого брезенту;

на кожний автомобіль призначається старший, який відповідає за виконання всіх правил перевезення;

відповідальним за дотримання порядку серед персоналу в кузові під час руху призначається старший кузова;

начальник, який організує перевезення, під час інструктажу водія і старшого машини повинен указати мету, маршрут, порядок, швидкість та час руху, а також заходи, яких слід дотримуватися під час перевезення собак;

у разі перевезення військовослужбовців із собаками в автомашинах їх кількість не повинна перевищувати 16, (14 і 4), при нормі перевезення 24 (21 і 6) військовослужбовців;


 
 

Цікаве

Загрузка...