WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Розрахунки в системі “клієнт-банк” та шляхи підвищення їх ефективності (на матеріалах АКІБ “УкрСиббанк”) - Дипломна робота

Розрахунки в системі “клієнт-банк” та шляхи підвищення їх ефективності (на матеріалах АКІБ “УкрСиббанк”) - Дипломна робота

документами;
o отримання відповідних платіжних документів з банку;
o обмін з банком технологічною інформацією та надання клієнту повної інформації про стан виконання розрахунків за кожним з платіжних документів, що проходить як через систему "клієнт-банк", так і за межами системи (наприклад, проведення документів цього клієнта в паперовій формі через операціоніста банку);
o ведення протоколів роботи, архівів проведених (та відхилених) трансакцій.
Іншій частині комплексу - "банківській частині" - що розміщено у банку відведено інший перелік функцій, зокрема:
o ведення нормативно-довідкової інформації та забезпечення нею програмних комплексів клієнтської частини;
o розподіл прав доступу користувачів-клієнтів, реєстрація доступу клієнтів, запобігання несанкціонованому доступу;
o обмін платіжними документами з клієнтською частиною, з інформуванням клієнта про результати приймання його документів або їх відхилення (з обов'язковим повідомленням причин відхилення);
o обмін платіжними документами з програмним комплексом ОДБ (зокрема, банківська частина системи "клієнт - банк" може бути одним з компонентів ОДБ), який власне і виконує розрахунки клієнта за документами, що отримані через систему "клієнт - банк", а також ведення рахунків клієнтів з відображенням фактично виконаних трансакцій;
o обмін із клієнтською частиною допоміжною технологічною інформацією та бухгалтерськими документами на зразок "виписка з рахунку", на основі яких клієнт має змогу отримати повну інформацію про стан свого рахунку та рух коштів на ньому;
o ведення протоколів роботи, архівів проведених (та відхилених) трансакцій.
Система "клієнт-банк" складається з двох програм: програми "клієнт-банк" УкрСиббанку та поштової програми RS-Mail 4.0. Програма "клієнт-банк" призначена для вводу і відправлення платіжних документів до поштової програми. Поштова програма призначена для відправки і прийому документів із банку по каналам зв'язку.
Система працює в режимі OFF-Line, тому більшість операцій виконується після натиснення функціональної клавіші "обновити". Такий принцип побудови всіх існуючих в Україні систем віддаленого доступу до банківських рахунків "клієнт-банк". Це дозволяє уникати перевантаження систем електронного обчислення та максимально ефективно розподілити час комп'ютерного обладнання на виконання поставлених задач. Так, виписка клієнта формується кожні 40 хвилин. Іноді, цей інтервал є завеликим для певної категорії клієнтів, зокрема VIP-клієнтів. Адже платежі по таким компаніям проводяться у дуже оперативному режимі, використовуючи повний спектр операційного часу банку. Для задоволення потреб таких клієнтів існує функція по зменшенню часу між формуванням виписок до 15 хвилин.
Інший важливий аспект роботи системи "клієнт-банк" є безпека передачі даних. Сучасні методи криптографії - шифрування електронних документів дозволяють зменшити ризик перехоплення та зчитування інформації або її зміну до мінімуму. Найчастіше для здійснення зловмисних дій використовується перехоплення паролю. В ситуації з встановленням системи "клієнт-банк" такий хід абсолютно виключений, адже для встановлення системи до офісу клієнта виїжджає спеціаліст банку, який, після встановлення відповідного програмного забезпечення, передає дискети з електронним підписом особі, повноваження якої перевіряються за Статутом чи іншими правовстановлюючими документами.
Система "клієнт-банк" УкрСиббанку дозволяє в значній мірі автоматизувати процес обробки інформації та проведення платіжних документів. Зокрема, системою формується перелік архівних документів. По запиту клієнта можна переглянути:
" повний перелік відправлених платежів за певний проміжок часу;
" повний перелік отриманих платежів за певний проміжок часу;
" перелік платежів відправлених на певного отримувача;
" перелік платежів отриманих від певного відправника;
" перелік операцій проведених за певну дату і т.д.
Також клієнт може формувати шаблони документів для автоматичного заповнення по платежам з однаковими реквізитами, як то податкові платежі, перерахування до Пенсійного фонду, постійним постачальникам та ін.
Система "клієнт-банк" автоматично перевіряє певні реквізити на відповідність, зокрема при введені МФО банку отримувача коштів автоматично видається на екран його назва за довідником, що постійно обновлюється даними НБУ. Код ЄДРПОУ перевіряється на відповідність зареєстрованому у банку, адже за вимогами НБУ така перевірка покладена на установи комерційних банків.
Проблема, з якою часто зіштовхуються розробники та користувачі системи "клієнт-банк" - це конфлікт програмного забезпечення, що встановлено на комп'ютері клієнта із програмним забезпеченням системи "клієнт-банк". Над її вирішенням постійно працюють спеціалісти відділу автоматизації. Теоретично є декілька виходів з такої ситуації.
Можлива наявність окремої підсистеми телекомунікації, яка дозволяє побудувати банківську та клієнтську частини незалежно від конкретних засобів електронної пошти і внаслідок цього забезпечити функціонування програмного забезпечення системи "клієнт-банк" у різних телекомунікаційних середовищах.
В Україні вже існують системи "клієнт-банк", які є невід'ємною складовою програмного комплексу автоматизації бухгалтерії клієнта. Це дозволяє не тільки повністю автоматизувати бухгалтерський облік на підприємстві, а й побудувати єдину технологічну лінію длявиконання всіх фінансових операцій підприємства.
Архітектура кожної конкретної системи "клієнт-банк" та специфіка технології її роботи перебувають в досить широкому діапазоні. Практично широка розробка та впровадження систем "клієнт-банк" в Україні тільки починається. Тому найближчими роками очікується різке зростання як кількості клієнтів, що користуватимуться цим сучасним видом послуг, так і рівня програмно-технічних розробок таких систем.
4.2. Розробка комплексу задач "Аналіз ефективності використання системи "клієнт-банк".
На сучасному етапі розвитку банківських технологій та комп'ютерних програм, практично жодна банківська операція не виконується без застосування технологій комп'ютерного обладнання. Таке широке поле застосування дозволяє в значній мірі автоматизувати складання не лише податкової звітності та файлів звітності для Національного банку України, але й управлінської звітності банку. Зокрема для управління ліквідністю банку повсякденним стало надання першим особам банку звітності за попередній день по змінам позицій балансових рахунків банку.
Зазвичай робота системи "клієнт-банк" не підлягає такому детальному огляду і розглядається лише у комплексі розрахункових операцій банку. На нашу думку, перспективи приросту доходів по цій позиції передбачає проведення більш детального аналізу, принаймні на рівні планово-економічного підрозділу банку вцілому та його філій зокрема.
Так, застосувавши проведений нами кореляційно-регресійний аналіз приросту доходів від системи "клієнт-банк" в залежності від приросту кількості клієнтів банку, можна з

 
 

Цікаве

Загрузка...