WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Розрахунки в системі “клієнт-банк” та шляхи підвищення їх ефективності (на матеріалах АКІБ “УкрСиббанк”) - Дипломна робота

Розрахунки в системі “клієнт-банк” та шляхи підвищення їх ефективності (на матеріалах АКІБ “УкрСиббанк”) - Дипломна робота

при цьому не має значення, у якій філії або відділенні АКІБ "УкрСиббанк" відкриті рахунки клієнта. Клієнти системи інтернет-банкінг мають доступ до банківських фінансових ресурсів і одержують актуальну інформацію в будь-який час доби, у будь-який день тижня.
Інтернет-банкінг є системою простою та зручною: робота ведеться зі звичним інтерфейсом Інтернет-броузера; відсутня проблема цілості локальних даних клієнта при виході з ладу або заміні комп'ютера, перевстановленні операційної системи і т.п.; у випадку модифікації системи, банк надає своїм клієнтам нову версію системи, що не потребує додаткових дій по її установленню з боку клієнта.
Інтернет-банкінг дозволяє клієнту переглядати інформацію про поточний стан рахунків, у тому числі карткових, поточним оборотам, одержувати виписки по рахунках, приймати, виконувати і відміняти платежі, перераховувати засоби з поточного рахунка на картковий, вносити пластикову карту в STOP-лист, спрямовувати заявки на пошук сум надходжень по системі Western Union і одержувати інформацію про надходження сум, одержувати за заявою інформацію про надходження коштів на рахунок, довідкові дані і копії документів.
Система передбачає можливість спілкування з менеджером-операціоністом банку в режимі реального часу і ведення оперативного обміну повідомленнями з банком і іншими користувачами системи інтернет-банкінг, переглядати курси валют НБУ.
У системі повинен бути передбачений архів, із якого клієнт зможе витягти будь-які дані на вказану ним дату. У систему має бути включена функція пошуку документів по заданим клієнтом реквізитам. У якості додаткових можливостей інтернет-банкінг повинен дозволяти заповнювати форму для оцінки кредитоспроможності клієнта (на загальнодоступному веб-сайті АКІБ "УкрСиббанк"), а також одержувати інформацію про діючі умови депозитів і кредитування.
Простота і доступність інтернет-банкінг забезпечується мінімальними вимогами до устаткування клієнта: персональний комп'ютер мінімальної конфігурації, що дозволяє працювати з операційною системою MS Windows 9x; наявність стандартного Інтернет-броузера; доступ в Інтернет (за технічними характеристиками інших аналогічних систем - достатньо dial-up з'єднання і будь-якого модему зі швидкістю доступу від 14400 b/sec); можливість роботи зі стандартними Інтернет-серверами (https протокол, порт 443).
Максимально високу безпеку проведення фінансових операцій у системі інтернет-банкінг забезпечує сертифікація Службою Безпеки України системи захисту електронного документообігу. Забезпечення безпеки без втрати мобільності системи досягається застосуванням декількох технологій: для шифрування обміну даними використовується протокол SSL-3, що на сьогоднішній день є стандартом де-факто у фінансових Інтернет-додатках; для гарантованого підключення клієнта цілеспрямовано до web-серверу АКІБ "УкрСиббанк" використовується технологія привселюдних сертифікатів X. 509; ідентифікація при вході в систему провадиться по імені і паролю клієнта, отриманим ним у банку при реєстрації; у системі працює механізм електронного підпису, що виключає можливість передачі іншими особами документів від імені клієнта, а також підробки і зміни вже підписаного документа, і який дозволяє однозначно довести авторство документів.
Впровадження системи у всіх філіалах та Харківському регіональному управлінні дозволить охопити територіально майже всю територію України. Таким чином, великі корпоративні клієнти банку одержуть можливість здійснювати контроль фінансового стану дочірніх підприємств і філій. При цьому контроль може здійснюватися як у вигляді перегляду стану рахунків, так і використання другого підпису, що може накладатися безпосередньо з центрального офіса підприємства.
Впровадження такої системи для банку, безперечно буде великим кроком уперед - показником використання в своїй діяльності високих технологій заради задоволення потреб його клієнтів. Це означає прихильність збоку клієнтів до банківської структури, бо використання складних технологічних новинок є ознакою високого професіоналізму як працівників сектору комп'ютерних технологій, що можуть забезпечувати компанії захист та функціональність системи одночасно; професіоналізм менеджерського складу, що вміє прислухатись до потреб клієнтів; та професіоналізм керівництва банку, що не стоїть на місці, а прагне до розширення банківських послуг, якомога ширшого задоволення потреб клієнтів.
Впровадження даної системи дозволяє уникнути всіх названих нами проблем, що виникають в стандартній системі "клієнт-банк". Перелік операцій, що можна виконувати за допомогою системи інтернет-банкінг у світовій практиці вражає.
Пропонуємо визначити такий перелік операцій, за допомогою яких в системі інтернет-банкінг, клієнт "УкрСиббанку" зможе виконувати:
1. контроль рахунків та проведення платежів, накладання підпису на підготовлені платіжні документи клієнтом, незалежно від його місцезнаходження, філії в якій відкрито рахунки;
2. зручну роботу для клієнта, незалежно від кількості рахунків та їх приналежності;
3. перегляд поточного стану рахунків клієнтів в реальному масштабі часу;
4. контроль проходження платіжних документів по рахункам клієнта в поточному операційному дні в реальному масштабі часу;
5. перегляд стану рахунків та проведених документів за архівну дату;
6. формування виписки по групі рахунків на поточний момент часу;
7. формування виписки по вибраному рахунку на поточний момент часу;
8. формування виписки по групі рахунків за архівнудату;
9. перегляд та друк платіжних документів;
10. пошук документів по будь-якому реквізиту;
11. ведення оперативного обміну повідомленнями з банком і між клієнтами - учасниками системи;
12. перегляд курсів валют Національного банку України;
13. перегляд стану карткових рахунків;
14. перегляд стану платіжних карт;
15. постановку платіжної карти до стоп-листа;
16. подачу запитів та перегляд результатів пошуку переказів по системі Western Union;
17. оформити заявку на кредит;
18. скласти платіжні доручення на основі пустого бланку;
19. набір платіжних доручень на основі шаблону;
20. набір платіжних доручень на основі вже проведеного документу;
21. складання шаблонів платіжних доручень;
22. редагування шаблонів платіжних доручень;
23. накладати на платіжний документ роздільних підписів першої та другої особи;
24. контроль проходження етапів обробки документа, як стороною клієнта, так і всередині банку;
25. перегляд платіжних документів відправлених кореспонденту;
26. перегляд платіжних документів, що не пройшли контроль операціоніста;
27. подачу заяви на отримання і доставку електронних копій конфіденційних документів в будь-якому форматі.
Крім того, в рамках системи може бути організована підсистема надання та перегляду документів звітності для керівництва банку та акціонерів, що дозволить оперативно впливати на ситуацію в банку та мати великий ступінь контролю за банківськими

 
 

Цікаве

Загрузка...