WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Характеристика та послуги ПриватБанку - Курсова робота

Характеристика та послуги ПриватБанку - Курсова робота

1996 рік – банк вступає в Асоціацію клірингових банків Центральної і Східної Європи, першим в Україні стає дійсним членом міжнародної платіжної системи VISA International і приступає до масової емісії пластикових карт. Відбувається структурна перебудова банку, упроваджуються нові інформаційні технології, створюється єдина корпоративна мережа, що дозволяє об'єднати всі регіональні підрозділи банку в режимі "on-line".

1997 рік – банк першим серед українських банків одержує рейтинговий висновок від міжнародного рейтингового агентства Thomson BankWatch, стає дійсним членом платіжної системи Europay, підписує агентську угоду з American Express, приступає до реалізації зарплатних проектів і масової емісії карт "VISA-DOMESTIC", банкомати КБ "Приватбанк" першими були сертифіковані VISA International по роботі з міжнародними картами. "Приватбанк" підписує Кредитний Договір і стає банком-учасником програми TRANSFORM Німецької Організації реконструкції Kf, спрямованої на розвиток малого і середнього бізнесу. У грудні "Приватбанк" одержує від 12 європейських і азіатських банків (Credit Suisse First Boston – організатор проекту) синдикований незв'язаний міжбанківський кредит на суму $ 20 млн.

1998 рік – банк одержує рейтинговий висновок від міжнародного рейтингового агентства Fitch IBCA. У рамках проведеного щорічно зборів директорів ЕБРР у Києві банк виступає спонсором цього форуму і проводить у його рамках два семінари. Банк одержує ексклюзивне право від компанії Diners Club укладаннядоговору по эквайрингу карт цієї платіжної системи на території України і приступає до масової емісії карт міжнародної платіжної системи Europay. "Приватбанк" ще раз підтверджує свою репутацію стабільного і соціально значимого інституту: обслуговуючи понад 320 тисяч приватних осіб, у листопаді за підсумками тендера банк обраний як обслуговуючий банк, уповноваженого здійснювати в Україні виплати з засобів Швейцарського фонду допомоги жертвам Холокоста.

1999 рік – "Приватбанк" підписує договір зі страховою компанією "Міжнародна страхова група", що припускає співробітництво по ряду напрямків.

До складу системи Приватбанку входять:

– Головний офіс (ГО), розташований у м. Дніпропетровську;

– Регіональні підрозділи (РП), розташовані у всіх регіонах України, а також за її межами;

– Дочірні банки – Москоприватбанк (м. Москва, Росія), банк "Паритате" (м. Рига, Латвія)

Головний офіс є вищим (ведучим) підрозділом системи Приватбанк, що має повну господарсько-економічну й адміністративну самостійність і діє на підставі Уставу Приватбанку.

Керування Головним офісом і системою Приватбанк у цілому здійснюється Правлінням банку, який очолює Голова Правління Приватбанку. Правління банку є постійно діючим виконавчим органом загальних Зборів учасників і Ради банку.

Для підготовки й обговорення стратегічних і важливих тактичних рішень безпосередньо під керівництвом Голови Правління функціонують 6 колегіальних органів:

– Правління банку;

– Стратегічний комітет;

– Комітет з керування активами й пасивами;

– Кредитний комітет;

– Комітет з інформаційних технологій;

– Бюджетний комітет.

Організаційна структура управління РП (Регіональний підрозділ) представляє собою впорядковану сукупність ГРУ (Головне регіональне управління), РУ (Регіональне управління), ОРУ (Обласне регіональне управління), філій, відділень і представництв.

ГРУ – самостійно господарюючий орган керування, що діє відповідно до "Положення про ГРУ Приватбанк", який затверджений Головою Правління банку, якому делеговане право адміністративно-господарського й фінансово-економічного керування всіма підрозділами банку, розташованими на різній адміністративній території (області). [19]

Філія – адміністративно й економічно відособлений регіональний підрозділ із чисельністю персоналу понад 100 чоловік.

Відділення являє собою адміністративно відособлену частину РУ або філії, що не публікує балансу й виконує обмежену кількість операцій, дозволених ГО й НБУ. Всі відділення Приватбанку діляться на 5 груп – "А", "Б", "В", "Г", "Ф" залежно від чисельності персоналу й спектра надаваних послуг.

Представництво банку – територіально відособлений структурний підрозділ банку, що не має права здійснювати банківську діяльність.

Відділення складається з наступних відділів і секторів:

 • Кредитний відділ – здійснює кредитування юридичних і фізичних осіб на підставі розроблених головним офісом КБ ЗАТ Приватбанк нормативно-методичних матеріалів;

 • Бухгалтерія – підрозділяється на три сектори: операційний сектор, виконує функції по обслуговуванню безготівкових розрахунків клієнтів банку; сектор міжфіліальних оборотів (МФО) – по обслуговуванню кореспондентських рахунків безготівкового обігу через систему SWIFT банкових філій, внутрішньобанківська бухгалтерія – по обслуговуванню не зв'язаних із клієнтами операцій.

 • Каса відділення – обслуговує готівковий обіг і складається з трьох кас: денна каса – обслуговування юридичних осіб по прийому готівки і видачі готівки на виробничі цілі. Час роботи каси з 8–00 до 14–00 годин; вечірня каса – приймає грошову готівку від юридичних осіб після 15–00 годин; каса перерахування – здійснює перерахування готівки, формує грошові пачки і здає їх у грошове сховище.

 • Відділ пасивних операцій – здійснює залучення депозитів суб'єктів господарювання і прийом внесків у населення.

 • Відділ валютних операцій у Павлоградській філії займається діяльністю, пов'язаною з обслуговуванням валютних рахунків юридичних осіб. Відділення на території району має 5 обмінних пунктів для обслуговування фізичних осіб.

 • В організаційну структуру відділення входять 4 сектора, серед яких – сектор по цінним паперам, сектор аналізу і господарської діяльності, сектор автоматизації і зв'язку, сектор маркетингу.

2.Основні послуги та продукти корпоративного бізнесу

2.1 Кореспондентськi відносини

Перелiк послуг:

   • Реєстратор "ПриватБанк"

ПриватБанк пропонує Вам свої послуги на ринку цінних паперів по реєстраторській діяльності для Вас і Ваших клієнтів. Співробітництво з ПриватБанком дозволить Вам розширити спектр послуг і поліпшити якість обслуговування Ваших клієнтів. На сьогоднішній день ПриватБанк посідає одне з провідних місць серед компаній і банків, що займаються реєстраторською діяльністю в Україні. За даними ГКЦБРФ, розповсюдженим агентством ІНТЕРФАКС, ПриватБанк у III кварталі 2000 року визнаний найбільшим реєстратором України за кількістю емітентів, що обслуговуються, і власників цінних паперів, обсягам виконуваних операцій. ПриватБанком створена і надійно працює розгалуджена філіальна мережа, що охоплює всю територію України, максимально наближаючи реєстраторські послуги до емітентів і власників цінних паперів. Основні складові успіху – високий професійний рівень співробітників, використання передових технологій, можливість використання всіх банківських інструментів для вирішення проблем клієнтів. Ми допоможемо Вам вирішити Ваші проблеми.

   • Спiвробiтництво з банками по акредитивних операціях

ПриватБанк, що вже понад сім років активно працює на ринку міжнародних документарних і гарантійних послуг і добився визнання своєї стабільності й обов'язковості рядом ведучих банків Європи і США, пропонує Вашому банку партнерство в спільному проведенні таких операцій.

Авізування акредитивів, що відкриваються Вашим банком.

ПриватБанк має велику мережу іноземних банків-партнерів по документарним і гарантійним операціям за кордоном. На сьогоднішній день більше 260 банківських установ далекого зарубіжжя обмінялися з нами SWIFT-ключами, і більше 60 – телексними. Таким чином, ПриватБанк має можливість протягом одного дня направити безпечним електронним зв'язком акредитив чи гарантію практично в будь-яку точку світу.

У випадку, якщо Ваш клієнт вимагає авізувати акредитив чи гарантію через банк, з яким у Вас не встановлені необхідні для цього відносини, ми пропонуємо Вам скористатися нашими послугами з авізування документарних і гарантійних інструментів за кордон.

Для того, щоб скористатися даною послугою, Вам необхідно просто направити акредитив телексом 143512 AVIZO UX чи SWIFT PBANUA2X.

Хочемо звернути Вашу увагу на той факт, що в багатьох випадках дана операція буде коштувати менших витрат, ніж ті, котрі виникнуть при авізуванні акредитива через Вашого закордонного кореспондента.

Підтвердження акредитивів на користь Ваших клієнтів.

Пропонуючи дану послугу, ми забезпечуємо вирішення ситуацій, що досить часто зустрічаються в банківській практиці і полягають в наступному:

у тому випадку, коли Ваш клієнт, використовуючи документарний акредитив, має на меті одержати зобов'язання організації, що заслуговує довіру, по оплаті експортованого товару і виявляється, що він нічого не знає про банк-емітент акредитива, клієнт вимагає, щоб акредитив був підтверджений відомим йому українським банком. Однак можлива ситуація, коли Ви не можете підтвердити акредитив з цілком об'єктивних причин – у силу відсутності у Вас лімітів на іноземний банк Ви не бажаєте на непокритій основі додати своє підтвердження до акредитива, а банк-емітент з тієї ж причини не має можливості перевести покриття на Ваш рахунок.


 
 

Цікаве

Загрузка...