WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Функції Європейського центрального банку - Курсова робота

Функції Європейського центрального банку - Курсова робота

За цією типовою формою страхується будинок, споруди, машини й устаткування, особисте майно, що використовується в підприємницькій діяльності. В договорі на основі форми ВРІ можна також розширити коло об'єктів страхування і включити в нього:

- майно, придбане після укладання договору;

- майно, що знаходиться в межах помешкань, придбаних після укладання договору;

- майно, що знаходиться поза межами помешкань, використовуваних у підприємницькій діяльності;

- майно, що знаходиться поза будинком, наприклад огорожа, знаки, антени.

Суму відшкодування можна встановити таким чином:

- всі об'єкти, включені в договір (договір часто оформляється у вигляді страхового поліса), страхуються на визначену суму;

- окремі об'єкти, включені в договір, страхуються на визначену суму;

- ризики, що страхуються за договором, перераховуються в договорі. Можна також передбачити в договорі, що страхуванню підлягають "усі ризики", і потім передбачити винятки;

- можна передбачити, що сума відшкодування дорівнює вартості заміни товару (або іншого об'єкта) чи якоїсь частини цієї вартості. Можна також передбачити, що сума відшкодування дорівнює визначеному відсотку реальної вартості товару (з урахуванням амортизації);

- щодо майна, вартість якого змінюється, можна передбачити, що страхувальник повинен регулярно (як правило, щомісяця) повідомляти страховику про вартість об'єкта. Страхувальник сплачує премії, виходячи із зазначеної вартості.

Страхування непрямих збитків. У зазначених вище прикладах договорів про страхування майна мова йде про збиток, що є прямим результатом страхових подій.

Тим часом існують й інші договори страхування, за якими страхується збиток, що є непрямим результатом певних подій.

Найбільш відомий приклад такого типу страхування - це страхування прибутку від підприємницької діяльності.

Страховик зобов'язується відшкодувати страхувальнику втрату прибутку або фіксованих платежів в результаті понесеного страхувальником збитку. Наприклад, в результаті пожежі магазин був закритий протягом місяця, коли працювали тільки декілька його відділів. Якби не було пожежі, було б отримано більше прибутку. Крім того, власник магазину повинен продовжувати виплачувати заробітну плату, податки і вартість утримання помешкань й устаткування.

До найбільш типових договорів так званого непрямого страхування належать:

1) договір про страхування втрат прибутку в результаті знищення підприємства постачальника або головного споживача, що призвело

або до зниження замовлень, або недопоставки і, в кінцевому результаті, до закриття страхувальника;

2) договір про страхування зайвих витрат, за яким страховик відшкодовує страхувальнику суму, що той змушений сплачувати без будь-якої користі для себе, наприклад орендна плата за приміщення після пожежі;

3) договір про страхування втрати орендних платежів. За цим договором страхувальник, що передав помешкання в оренду іншим особам, одержує від страховика відшкодування збитків від втрати можливості стягувати орендну плату в результаті знищення приміщень.

Договір схову. У деяких випадках виникає потреба у зберіганні товару, для якого немає місця в торговому закладі покупця. Існують підприємства (товарні склади), що спеціально займаються зберіганням товарів. Іноді товар береться на зберігання й іншими підприємствами. Угоду з передачі товару на схов часто називають договором схову.

Договір схову, як правило, містить такі положення:

- одна сторона (зберігач) приймає від іншої сторони (довірителя) на схов певне майно, як правило, на певний строк;

- довіритель (або інша особа, що діє від його імені) має право в будь-який час вимагати майно, здане на зберігання;

- зберігач зобов'язаний видати майно за першою вимогою довірителя або особи, що діє від його імені (наприклад за дорученням), незалежно від терміну зберігання;

- зберігач зобов'язаний вжити всіх заходів, необхідних для збереження прийнятого майна;

- зберігач зобов'язаний безперешкодно допускати представників довірителя до приміщення, де зберігається майно, з метою перевірки комплектності;

- довіритель зобов'язаний після закінчення терміну дії договору одержати здане на збереження майно самостійно або видати доручення на одержання майна третій особі.

У торгівлі велике значення мають свідоцтва про прийом товарів на зберігання. За такими свідоцтвами (вони ще називаються складськими варантами) товар, що знаходиться на складі, може бути закладено або продано.

Правове регулювання окремих видів зовнішньоекономічних договорів. В різних країнах існує різне законодавство з питань, що можуть виникнути при укладанні і виконанні договору міжнародної купівлі-продажу. Такі розбіжності тільки шкодять міжнародній торгівлі - вони створюють зайві ускладнення. Торговці завжди зацікавлені заздалегідь знати, як саме будуть розглядати їхні дії у випадку виникнення спору.

Вчені, юристи, політики, менеджери давно прагнуть подолати ці труднощі і спростити процес торгівлі. Робота ця велася як на приватному, так і на міждержавному рівні.

На приватному рівні головна роль належить Міжнародній торговельній палаті (Париж). Ще в середині двадцятого століття Міжнародною торговельною палатою були розроблені Уніфіковані торгові терміни ("Інкотермс").

"Інкотермс". "Інкотермс" - це типові умови договору купівлі-продажу. Правила "Інкотермс" застосовуються у всіх випадках, коли сторони зробили посилання на них у договорі.

"Інкотермс" можуть використовуватися при укладанні договорів купівлі-продажу, які вимагають від продавця транспортування товару будь-яким видом транспорту, а також для договорів, де покупець одержує товар на складі продавця.

У тлумаченні й застосуванні комерційного договору можуть виникати труднощі, як у силу неоднозначності тих або інших його положень, так і в силу того, що деякі питання в ньому просто не передбачені.

"Інкотермс" містить декілька варіантів вирішення таких типових питань, що викликають труднощі при тлумаченні і застосуванні договору:

- коли переходить право власності на товар;

- коли переходить ризик випадкової загибелі товару;

- хто зобов'язаний застрахувати товар і заплатити за страховку;

- хто зобов'язаний організувати транспортування товару і заплатити за транспортування.

Таким чином, для КБ визначальним за умовами "Інкотермс" є проведення всіх операцій з купівлею-продажкм валют згідно встановлених стандарівт системи "Інкотермс".

Задачі

Задача 1.

Банк отримав депозитний вклад на термін 2 роки за ставкою приблизно річних на суму. Річна ставка по кредитах річних на внутрішньому ринку. У той час на міжнародному ринку річні ставки по депозитах на зазначений термін приблизно річних і по кредитах - річних. (Ставки по кредитах на обох ринках залишаються сталими протягом зазначеного вище терміну).

Спот курс на даний момент. Прогнозується, що курс через два роки буде, а через рік - .

 • Користуючись оптовим ринком є можливість розмістити дану суму з наданням у кредит за різними ставками за (див. таблицю) ринковим рівнем. Враховуючи, що банківська ставка по оптовій сумі (див. таблицю).

 • Може бути можливість інвестувати дану суму на термін два роки на вітчизняному ринку та на міжнародному ринку (взяти участь у іноземному інвестуванні).

Вам необхідно:

  1. Проаналізувати вкладення даних коштів у вигляді надання кредиту позичальнику на термін два роки:

   • Без рефінансування процентного прибутку;

   • З рефінансуванням процентного прибутку.

  2. Оцінити прибутковість використання оптового ділінгу:

 • Класичного варіанту розміщення сум від найвищої ставки до найнижчої

 • Розглянути можливість розміщення за найвищою ставкою з урахуванням особливостей вітчизняного валютного, кредитного та фінансового ринків.

  1. Використовуючи курсову різницю оцінити економічний результат ситуації на міжнародному ринку.

  2. Визначити ідеальний форвардний курс за два роки та дворічну форвардну маржу.

  3. Проаналізувати ефективність та доцільність проведення інвестування з урахуванням відсоткових ставок та корекцій.

  4. Провести валютно-процентний арбітраж та обґрунтувати результати даної операції.

  5. На основі вище проведених розрахунків зробити фінансовий аналіз всієї трансакції та вибрати найкращий спосіб вкладення цих коштів при умові, що Ваш банк використовує кореспондентський рахунок (у деяких випадках має свій рахунок і може його використовувати).

В-т

Ставка

депозиту, %

(вн. р.)

Сума

Курс еквіваваленту

Ставка

кредиту, %

(вн.р.)

Ставка

депозиту%

(м. р)

Ставка

кредиту, %

(м.р.)

Спот

курс

Прогнозовані курси

Банк.

ставка

Ринк.

рівень

Через

2 роки

Через

1 рік

12%

5000000 UAH

USD

21%

5,125%

7,5%

5,4300

5,43050

5,4288

43/4

5-51/4

Задача № 2

Банк отримав (див. таблицю). Враховуючи обмеження на оптову суму депозиту Банк звертається до своєї закордонної філії про можливість прийняти її під (див. таблицю) процент річних. Ринковий Задача 1.

Банк отримав депозитний вклад на термін 2 роки за ставкою приблизно (див. таблицю) річних на суму (див. таблицю). Річна ставка по кредитах (див. таблицю) річних на внутрішньому ринку. У той час на міжнародному ринку річні ставки по депозитах на зазначений термін приблизно (див. таблицю) річних і по кредитах - (див. таблицю) річних. (Ставки по кредитах на обох ринках залишаються сталими протягом зазначеного вище терміну).


 
 

Цікаве

Загрузка...