WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Управління кредитними відносинами - Курсова робота

Управління кредитними відносинами - Курсова робота

Ефективна депозитна політика комерційного банку повинна включати заходи щодо використання мотиваційних інструментів та підвищення привабливості вкладів шляхом раціонального поєднання цінових і нецінових методів маркетингової політики; особливостей депозитної політики комерційних банків України, що зумовлюються посиленням конкуренції. В умовах загострення конкурентної боротьби між комерційними банками за ресурси та ефективні напрямки їх розміщення для підтримки своєї конкурентоспроможності та досягнення успіхів в сфері депозитної діяльності, залучення нових вкладників та заохочення існуючих до подальшої співпраці з банком, комерційні банки повинні не просто запропонувати вкладникам оптимальну проценту ставку за депозитом, широкий асортимент депозитних послуг та якісне обслуговування, а й мотивувати клієнтів до вкладення коштів створивши максимально сприятливі умови за депозитними вкладами, які будуть заохочувати вкладників до розміщення їх заощаджень.

З метою активізації процесів залучення коштів населення до активного банківського обороту автор пропонує нові види банківських депозитів, які сприятимуть заохоченню вкладників до розміщення коштів в банку. Вклад, спрямований на мотивування вкладників до розміщення коштів в банку з плаваючою процентною ставкою може бути орієнтований на залучення певного сегменту споживачів (пенсіонери, молодь, студенти, тощо – наприклад "Стимулюючий пенсійний" вклад) або всіх інших фізичних осіб – "Стимулюючий" вклад. Цей вклад передбачає стимулювання вкладника до самостійного підвищення процентної ставки для свого вкладу за рахунок залучення ним нових вкладників до банку. Орієнтовні умови вкладу та розрахунок процентної ставки за ним, відображені в таблиці 1 та 2.

Таблиця 1

Орієнтовні умови "Стимулюючого" вкладу

№ з/п

Умови "Стимулюючого" вкладу

1.

Термін залучення вкладу

12 місяців

2.

Мінімальна сума вкладу

2500 грн., 500 дол. США/євро

3.

Можливість поповнення рахунку

можна поповнювати додатковими внесками

4.

Максимальна сума вкладу

сумарний залишок на рахунках залучених вкладників

5.

Виплата процентів

щомісячно/щоквартально/в кінці терміну

6.

Процентна ставка

- початкова процентна ставка при відкритті вкладу

у грн. до 15% річних, у дол. США/євро до 10% річних

- максимальна процентна ставка

у грн. – 19%, у дол. США/євро – 14%

- зміна процентної ставки до визначеного проценту

відбувається в залежності від сумарного залишку на рахунках залучених вкладників

- збільшення процентної ставки за депозитом

відбувається починаючи з дня, наступного за днем залучення необхідної суми коштів

- зменшення процентної ставки за депозитом

до процентної ставки, яка відповідає межам сум залучених коштів відбувається у випадку зменшення загальної суми залучених вкладником коштів, в зв'язку із достроковим розірванням пов'язаних депозитних договорів або закінченням терміну їх дії

Таблиця 2

Розрахунок процентної ставки за "Стимулюючим" вкладом

Сума залучених коштів

Процентна ставка, річних

грн.

дол. США/євро

у грн.

у дол. США /євро

2 500,00 – 15 000,00

500,00 – 3 000,00

15%

10%

15 000,01 – 30 000,00

3 000,01 – 6 000,00

16%

11%

30 000,01 – 45 000,00

6 000,01 – 9 000,00

17%

12%

45 000,01 –60 000,00

9 000,01 – 12 000,00

18%

13%

60 000,01 і більше

12 000,01 і більше

19%

14%

Підсумовуючи вищевикладене, можна зазначити, що застосування мотиваційних механізмів залучення вкладників вигідне як банкам, які отримують нових клієнтів та додаткові ресурси для кредитування; вкладникам, яким банки пропонують вигідні умови розміщення своїх коштів, так і державі оскільки сприяє збільшенню обсягів кредитування економіки.

Сучасний стан розвитку банківської системи України характеризується загостренням конкуренції як в банківській сфері в цілому, так і на депозитному ринку зокрема, посиленням вимог до банківської діяльності. Це викликає необхідність розробки комерційними банками ефективної депозитної політики, запровадження якісно нових депозитних інструментів з метою залучення потенційних клієнтів. Важливим завданням державного управління є створення умов для підвищення надійності банківської системи та формування ефективної системи гарантування вкладів населення. З метою вирішення важливої теоретико-методологічної проблеми – удосконалення механізму реалізації депозитної політики в банках України автором запропоновано застосування нових депозитних продуктів в основі яких лежть використання мотиваційних механізмів залучення вкладників до розміщення своїх заощаджень в банківських установах.

8. Сучасні проблеми державного регулювання депозитної політики в Україні

Національний банк України з 13 жовтня частково обмежив активні операції банків, заборонив дострокове виконання договорів з внесків і ввів 5-процентний коридор коливань курсу на готівковому ринку. Про це йдеться в постанові НБУ №319. Обмеження вводяться "з метою нейтралізації впливу зовнішньої фінансової кризи".

"З 13 жовтня 2008 р. (банки) зобов'язані обмежити здійснення активних операцій в обсягах, досягнутих кожним з них на цю дату", - вказано в постанові.

Обмеження не стосується вкладень в державні облігації, депозитні сертифікати НБУ і операцій на міжбанківському ринку.

НБУ також наказав банкам уникати повернення коштів раніше терміну, зазначеного в договорах з контрагентами. "Виконувати зобов'язання за всіми видами договорів із залучення коштів в будь-якій валюті тільки у разі настання терміну завершення зобов'язань", - вказав НБУ. У разі завершення терміну гроші повинні повертатися негайно.

НБУ також обмежив маржу між курсом покупки і продажу готівкової валюти 5%.

НБУ попередив, що каратиме за купівлю валюти на імпорт, який не завозиться на територію України, а також у разі авансових платежів за імпорт, окрім критичного.

У той же час, НБУ дозволив банкам здійснювати власні операції з купівлі іноземної валюти за гривні в межах встановлених лімітів відкритої валютної позиції, якщо у банку є зобов'язання, термін виконання з яких настав.

НБУ також скасував 20-процентне обов'язкове резервування з коштів в іноземній валюті, залучених банками на короткий термін1.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО запевняє, що вкладникам українських банків не варто хвилюватися за свої депозитні рахунки.

Як повідомляє прес-служба глави держави, про це В.ЮЩЕНКО повідомив під час круглого столу з редакторами та представниками провідних економічних видань - "Бізнес", "Контракти", "Деловая столица", "Инвестгазета", "Дело" та "Коммерсантъ-Украина".


 
 

Цікаве

Загрузка...