WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Управління кредитними відносинами - Курсова робота

Управління кредитними відносинами - Курсова робота

Таблиця 2

Назва вкладу

Періодичність отримання відсотків (М-щомісячно, К-в кінці терміну)

Можливість (П-поповнювати) вкладний рахунок або (В-вилучати) кошти

Мінімальний термін вкладу

Мінімальна сума вкладу

Валюта

Виплата процентів по прогресивній шкалі в разі дострокового розірвання Договору

Відсотки встановлюються на міжбанківському ринку

Управління вільними клієнтськими коштами

0

Програма "Поточно-депозитний рахунок"

3 дні

500 000

грн

Бізнес-Партнер

К

П

від 1 року

100 000

грн

+

Прогрес

М

18 місяців

1 000

грн

+

Вклад "Договірний"

0

Генеральний

М/К

П

3 дні

1 000

грн,$,€

+

+

Капітал

К

3 місяці

1 000

грн

+

Універсал

М

П/В

3 дні

50 000

грн

+

10 000

$,€

Ринковий

К

П

3 дні

100 000

грн

+

1 тиждень

50 000

$,€

Стандарт

М

3 дні

50 000

грн

+

1 місяць

1 000

грн,$,€

Розглянемо, як саме українські банки, зокрема ВАТ "Кредобанк" мотивує вкладників до зберігання коштів на депозитних рахунках банків.

Високі темпи економічного росту можливі лише за умови достатніх обсягів інвестиційних ресурсів. Ключову роль в нарощуванні інвестиційного потенціалу мають відігравати українські банки, які акумулюють та перерозподіляють тимчасово вільні кредитні ресурси. У зв'язку з цим пріоритетним завданням державного управління банківською діяльністю є активізація інвестиційної активності вітчизняних банків. З цією метою необхідно створити всі умови для збільшення ресурсного потенціалу банків. На сучасному етапі найважливішу роль у формуванні ресурсної бази банківських установ відіграють кошти населення, які є рушійною силою інвестиційного процесу. Отже, розширення операцій залучення вкладів є важливим інструментом грошово-кредитного регулювання, а також підґрунтям стабільного розвитку банківської системи.

Втрата українськими вкладниками своїх заощаджень, розміщених в Ощадбанку СРСР, діяльність фінансових пірамід 90-х років, висока інфляція 1991-1996 років, наслідки фінансової кризи 1998 року та проблема банкрутства банків, яка існує і на даний момент, гостро ставить перед вкладниками потребу обережного та ретельного вибору банку для вкладення своїх заощаджень. Ця проблема підсилюється значною кількістю ліквідованих банків. Так, з 1992 по 2007 рік кількість ліквідованих банків склала 109, а станом на 1 квітня 2008 року у стані ліквідації перебувало 18 банків. Недостатній рівень банківського нагляду, контролю та аудиту діяльності банків, правовий нігілізм, неефективна система гарантування вкладів фізичних осіб, призводять до того, що люди просто бояться втратити свої заощадження в банках, не вірячи в свою захищеність.

На процес формування та реалізації депозитної політики банку впливає безліч факторів. Фактор довіри до банків є одним із основних. Без довіри важко рухатися вперед. Закономірність чітка: немає довіри – немає клієнта – немає економічного зростання – немає достойного життя. За відсутності довіри заощадження зберігаються в готівковій формі або спрямовуються в тіньову сферу, що обумовлює зменшення можливостей формування внутрішніх інвестиційних ресурсів і стримує економічне зростання держави. Отже, очевидним є факт, що кошти населення - колосальне джерело інвестиційних ресурсів, і, в кінцевому рахунку, від їх включення в реальний обіг виграють всі - і держава, і банки, і громадяни, і підприємства. Саме тому, підвищення довіри до банків – актуальне завдання державного управління і зволікання з його вирішенням сповільнює темпи розвитку економіки країни. В зв'язку з цим, державна політика повинна бути спрямована на відновлення довіри населення до банківської системи та створення максимально сприятливих умов для залучення коштів населення в банки.

Для заохочення вкладників до збереження своїх коштів на депозитних рахунках процент за вкладами повинен компенсувати інфляційні втрати. Враховуючи високий рівень інфляції в Україні в 2007 році, який склав 16,6%, особливої актуальності набувають завдання підвищення ефективності державного управління з метою досягнення макроекономічної стабільності. Отже, впровадження системи заходів для посилення довіри населення до вітчизняної банківської системи шляхом гарантування повного зберігання коштів і одержання сталого відсоткового доходу дасть змогу залучити ці кошти для розвитку внутрішнього ринку. Тому одним з пріоритетних завдань держави є удосконалення діючої системи гарантування вкладів населення поряд з запровадженням адекватної модернізації банківського нагляду і підтримки макроекономічної стабільності. Це дозволить захистити права вкладників та надати їм гарантії повернення їх депозитів, підвищити довіру до банків, що позитивно вплине на обсяг депозитів.

Природним є бажання вкладника як зберегти, так і примножити свої заощадження, тому проблема вибору банку, розміщення коштів в якому б забезпечувало оптимальні умови вкладу, мінімальний ризик втрати коштів та високу прибутковість завжди була і буде актуальною. З метою запобігання втраті вкладниками коштів, першим і найголовнішим етапом при виборі банку є дослідження його фінансового стану. Для цього може бути використана розроблена українським вченим П. Матвієнком універсальна методика узагальнюючої оцінки, яка дозволяє розрахувати рейтинг комерційних банків, визначити їх надійність та позицію на ринку у порівнянні з конкурентами. Тільки після визначення переліку надійних банківських установ, можна переходити до ознайомлення з пропозиціями щодо спектру банківських вкладів, процентних ставок, умов розміщення вкладів тощо. Крім того, слід звернути увагу на термін роботи банку на ринку, імідж та репутацію, розгалуженість філійної мережі, рівень обслуговування та той факт чи є банк учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб тощо.


 
 

Цікаве

Загрузка...