WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Управління кредитними відносинами - Курсова робота

Управління кредитними відносинами - Курсова робота

— відсоткова ставка за користування депозитом (комерційний банк може залишити за собою право змінювати відсоткову ставку відповідно до зміни облікової ставки НБУ з відповідним повідомленням про це вкладника. У разі незгоди вкладника договір може бути змінений або розірваний відповідно до чинного законодавства України);

— зобов'язання банку повернути суму, яка внесена на депозит;

— підписи сторін: керівника виконавчого органу банку або уповноваженої на це особи та вкладників (для юридичної особи — керівника або уповноваженої на це особи; для фізичної особи — власника коштів або уповноваженої на це особи).

Зобов'язання клієнта за депозитним договором полягають у своєчасному перерахуванні грошових коштів на депозитний рахунок банку; зобов'язання банку — прийняти грошові кошти на депозитний рахунок, нараховувати відсотки, забезпечити повне збереження суми внеску і повернути її після закінчення строку дії договору або достроково за заявою клієнта. Клієнт, як правило, має право довкладати (частково списувати) грошові кошти чи нараховані відсотки, якщо це передбачено умовами депозитного договору. Сторони зобов'язуються зберігати таємницю за усіма діями, пов'язаними з виконанням депозитного договору.

Вклади в установи банків носять суворо добровільний характер. Банки, як правило, встановлюють мінімальний розмір первинного внеску. Вкладник — фізична особа має право оформити за депозитним вкладом довіреність або заповідальне розпорядження. Власник депозитного вкладу зобов'язаний заздалегідь повідомити установу банку про дострокову вимогу вкладу за зазначеним у договорі номером телефону, письмово або при особистій явці.

Згідно з юридичними нормами праву однієї сторони депозитного договору відповідає зобов'язання іншої сторони.

Стягнення на вклади юридичних і фізичних осіб у комерційних банках може бути звернено на підставі вироку чи рішення суду, яким задоволене цивільний позов. Конфіскація вкладів може бути проведена лише на підставі вироку, що набрав законної сили, або винесеної відповідно до закону постанови про конфіскацію майна.

Кожний комерційний банк повинен приділяти першочергову увагу сучасним технологіям управління депозитами (вкладами) і заощадженнями юридичних і фізичних осіб. Важливе значення має застосування банками різноманітних святкових, новорічних, відпускних, податкових та інших строкових внесків з метою нагромадження коштів, достатніх, наприклад, для купівлі новорічних подарунків (або подарунків на інші свята), оплати видатків на час відпустки тощо.

Останнім часом поширюється практика роботи вітчизняних комерційних банків з депозитними сертифікатами. Сертифікати можуть бути номіновані як у національній, так і в іноземній валюті. Сертифікати сплачуються у гривнях, а у випадках, передбачених умовами їх випуску, — в іноземній валюті. Сертифікати можуть випускатися: одноразово або серіями, іменними або на пред'явника, строковими або до запитання. Строк обігу сертифіката встановлюється від дати його видачі до дати, коли власник сертифіката отримує право вимоги депозиту (вкладу) за сертифікатом.

Бланки сертифікатів мають містити такі обов'язкові реквізити: назву "ощадний (депозитний) сертифікат"; порядковий номер сертифіката та його серію (якщо випуск є серійним); дату внесення депозиту; розмір депозиту, який оформлений сертифікатом (літерами та цифрами); зобов'язання банку повернути суму, внесену на депозит; дату вимоги вкладником суми за сертифікатом; відсоткову ставку за користування депозитом; умови сплати відсоткової ставки — у разі вимоги вкладника про повернення вкладу до обумовленого строку; назву та адресу банку-емітента, а для іменного сертифіката — назву (ім'я) вкладника; місце для підпису особи, яка уповноважена банком підписувати зобов'язання, та місце для печатки банку.

Виготовлення бланків сертифікатів здійснюється тільки на державних спеціалізованих підприємствах відповідно до вимог Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених спільним наказам Міністерства фінансів України, Служби безпеки України і Міністерства внутрішніх справ України № 98 від 25 листопада 1993 р.

Видача і погашення сертифікатів здійснюється лише емітентом. До погашення приймаються тільки оригінали сертифікатів. У разі настання строку вимоги депозиту банк здійснює платіж за пред'явленням сертифіката на підставі заяви власника або особи, уповноваженої на здійснення цієї операції, в якій зазначається рахунок, на який мають бути зараховані кошти.

Банк має передбачити можливість дострокового подання строкового сертифіката до сплати. У такому разі банк сплачує власникові сертифіката його суму та відсотки за зниженою відсотковою ставкою, яка визначається при видачі сертифіката. Якщо термін отримання вкладу за строковим сертифікатом прострочено, то такий сертифікат вважається документом до запитання, за яким на банк покладається зобов'язання сплатити зазначену в ньому суму вкладу та відсотків на дату вимоги.

7. Здійснення депозитних операцій у ВАТ „Кредобанк"

Предметною областю дослідження в дипломній роботі магістра виступає ВАТ „Кредобанк", м. Херсон. Тож доцільно розглянути особливості депозитної політики саме у „Кредобанку".

ВАТ "КРЕДОБАНК" пропонує фізичним особам:

 • Безкоштовне відкриття депозитного рахунку;

 • Прийом вкладів від фізичних осіб, як у національній, так і у іноземній валюті;

 • Можливість поповнення депозитного рахунку;

 • Можливість отримувати відсотки на платіжну картку;

 • Гнучке поєднання оптимальних відсоткових ставок з різноманітними умовами депозитних вкладів;

 • Лояльну схему перерахунку відсотків при достроковому розірванні договору з ініціативи Вкладника;

 • Можливість отримання кредитного ліміту на платіжну картку під заставу депозиту;

 • Повернення вкладу за бажанням клієнта здійснюється шляхом повернення готівкою чи перерахування на власний поточний, картковий або депозитний рахунок

Вибір вкладу залежатиме від того, на яких умовах клієнт готовий розмістити кошти в Банку:

 • Якщо клієнт розраховує отримувати відсотки щомісяця – слід обрати вклад "Стандарт".

 • Якщо зручніше отримувати відсотки одночасно в кінці терміну вкладу – слід обрати "Стандарт+";

 • Якщо клієнт хоче мати право вибору для отримання відсотків та поповнювати депозит – доцільний вклад "Рантьє".

 • Якщо клієнта цікавить можливість тільки поповнювати вклад – слід обрати депозит "Зростання".

В таблиці 1 наведено стислу характеристику кожного з видів вкладу у ВАТ „Кредобанк".

Для Клієнтів Банку, які проводять значні грошові обороти в гривнях по власному поточному рахунку, – пропонуємо скористатись особливою програмою – "Поточно-депозитний рахунок".

З 23.06.2008 р. ВАТ "КРЕДОБАНК" збільшив процентні ставки по "поточно-депозитному рахунку" (плата по залишках коштів на поточному рахунку сумою від 500 тис. грн.)

Особливості програми:

– за акумульований залишок коштів на Клієнтському поточному рахунку, Банк сплачує процентний дохід в залежності від розміру суми коштів та строку їх акумулювання;

– мінімальна сума акумульованих коштів – 500 000,0 гривень;

– розміщення коштів на термін – від 3-х днів;

  • розмір процентної ставки – аналогічний до вкладу "Стандарт".

В таблиці 2 можна побачити систематизовану характеристику особливостей програми.

Таблиця 1

Назва вкладу

Періодичність отримання відсотків (М-щомісячно, Р-в кінці року, К-в кінці терміну)

Можливість (П-поповнювати) вкладний рахунок або (В-вилучати) кошти

Мінімальний термін вкладу

Мінімальна сума вкладу

Валюта

Прогресивне збільшення відсоткової ставки при продовженні терміну вкладу

Перерахунок відсотків по прогресивній шкалі в разі дострокового розірвання Договору

Можливість збільшувати суму вкладу за рахунок нарахованих відсотків та, у зв'язку з цим, отримання

СУПЕР ВКЛАД

м

12 місяців

2500

грн

500

$,€

Рахунок "Кишеня"

м

п/в

20 років

50

грн

10

$,€

Стандарт

М

3 місяці

100

$,€

500

грн

Стандарт Плюс

К

1 місяць

100

$,€

500

грн

РАНТЬЄ - Проценти збільшено!

М/Р/К

П/В

20 років

500

грн

+

+

+

100

$,€

Подарунок на повнолiття

Р/К

П

365 днів

500

грн

+

+

100

$,€

Зростання

M

П

1 місяць

500

грн

+

100

$,€

ЗОЛОТА СКРИНЯ - Підвищені проценти!

М

1 місяць

2000

$,€

+


 
 

Цікаве

Загрузка...