WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Роль НБУ на ринку державних цінних паперів - Дипломна робота

Роль НБУ на ринку державних цінних паперів - Дипломна робота

того, щоб зменшити кількість винєкнення нєсчасних випадків уражєних електричним струмом потрібно провести основні заходи:
Застосування малих напруг і електричний поділ мереж
Для забезпечення безпеки єлєктроспоживачів варто застосовувати до 42 В: у приміщеннях з підвищеною небезпекою-36В, в особливо небезпечних-12В.
Потрібно завжди пам'ятати, що небезпечного електро струму не існує, навіть при ураженні 12В, якщо напруга діє на безпосередньо важливі нервові вузли, керування якими в організмі людини здійснюється електричними сигналами дуже малих напруг.
Контроль ізоляції
При порушенні ізоляційного провода може призвести до летальних випадків, тому контроль ізоляції є необхідним заходом, що попереджує небезпеку ураження електричним струмом.
Захисне заземлення, зануленя.
Усі електроприлади які знаходяться в приміщенні згідно з ДНАОП 0.00-1.21-98 повинні бути заземленні за допомогою нульового захисного провідника. Використання нульового робочого як нульового захисного провідника забороняється. Усі елєктроприймачі які використовуються в приміщенні, повинні підключатися до електромережі тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань і електроризеток заводського виготовлення.
При здійснені трудової діяльності в приміщенні виникає також електростатистичне поле, воно виникає за рахунок тертя: килими, ліноліуми, лаковані покриття, одяг із синтетичної тканини, взуття. Також джерелом електростатичного поля є відеотермінали (ВДТ). Напруженість електростатистичного поля залежно від типу ВДТ коливається від 8 до75 кВ/м. Відповідно до ГОСТ12.1.045-84"ССБТ.
Для досягнення зниження електрики та її небезпечних проявів здійснюються такими заходами:
" Застосуванням електропровідності поверхні шляхом підтримки у приміщенні з ВДТ відносної вологості на рівні 40-60 %;
" Застосуванням іонізації повітря нейтралізаторами статистичної електрики;
" Застосуванням у приміщенні з ВДТ підлоги з анти статистичними лінолеумом і проведенням вологого прибирання;
" Періодично при вимкненому комп'ютері протирати ледве змоченою мильним розчином бавовняноюганчіркою пил з поверхонь апаратури.
За даними ВООЗ, експериментальне дослідження впливу рентгенівського випромінювання на користувача ВДТ показало, що рівні опромінення виявилися нижче від доступних значень.
4.4 Охорона праці при експлуатації ПК.
Для виконання роботи в установах банку використовують персональний комп'ютер. Але при щоденному використанні він призводить до погіршення стану здоров'я. Визначення та вивчення факторів, що впливають на стан людини яка користується комп'ютером, дозволить виділити основні причини напруженості, стресу і здійснити відповідні профілактичні заходи.
При проведенні досліджень було виявлено, що у професійних операторів частіше всього зустрічаються порушення органів зору, опорно-рухового апарату, центральної нервової системи та захворювань шкіри. Також необхідно сказати, що вже в перші роки впровадження ВДТ в Європі та США було зафіксовано значна кількість скарг операторського персоналу на недомагання, передчасне стомлення, головний біль, порушення функції зору.
Таблиця №1 Рівень захворюваності (%) осіб, тривалість та інтенсивність використання ВДТ у яких була різною.
Стан здоров'я Групи користувачів ВДТ Контрольна група
1 2 3
Функціональні порушення ЦНС (астенопічний синдром та ін.)
15.6
8.2
6.3
2.7
Хвороби системи кровообігу 57.7 60,3 29,2 23
Хвороби органів дихання 20 21,7 11,2 4,1
Хвороби органів травлення 40 38,6 29,8 18,9
Здорові 6,7 20,1 29,8 46,6
З наведених даних таблиці №1 видно, що фізіологічні порушення частіше спостерігаються в осіб, які довше та інтенсивніше використовували ВДТ, але загального висновку поки що зробити не можна. Крім того, за даними ряду факторів, у користувачів які інтенсивно використовують комп'ютер в умовах значних напружень, досить часто виникають психологічні та поведінкові порушення (нервозності, роздратування, тривога, нерішучість, замкненість і т.д.).
Працівниками кафедри охорони праці та екології Української академії друкарства та інших науково дослідних інститутів було проведено велику кількість дослідів щодо охорони праці та особливостей трудового процесу на комп'ютеризованих робочих місцях низки організацій. Основна частина цих результатів розміщена в таблиці №2.
Таблиця №2 Характеристика скарг операторів комп'ютерної техніки.
№п/п Симптоми впливу комп'ютера Кількість працівників, які повідомили про симптоми, від загальної кількості опитуваних (%)
Стаж роботи
До 1 року Від 1 до 3 років Від 3 до 5 років
1 Біль та різь в очах 58.8 67,5 88,7
2 Головний біль 17,6 23,5 42,5
3 Біль в області спини 18,5 21,2 32,2
4 Загальна втома 29,4 25,7 42,6
5 Втома м'язів рук 15,1 22,3 38,7
6 Підвищена роздратованість 11,7 21,6 35,3
7 Порушення нічного стану 8,3 15,5 20,6
8 Погіршення пам'яті 7,2 12,3 17,1
Для досягнення більш високого рівня працездатності потрібно обладнати робоче місце по всіх нормативним актам та вимогами. Завдяки цьому продуктивність зростає на 15-30 %.
Конструкція робочого місця користувача ВДТ повинна забезпечувати підтримання оптимальної робочої пози з такими ергономічними характеристиками:
" Ступінь ніг-на підлозі або на підставці для ніг;
" Стегна - в горизонтальній площинні;
" Передпліччя-вертикально;
" Лікті-під кутом 70-90 до вертикальної площинні;
" Зап"ястя - зігнуті під кутом не більше 20 відносно горизонтальної площини;
" Нахил голови-15-20 відносно вертикальної площини.
Висота робочої поверхні столу повинна бути в межах 680-800 мм,у середньому вона повинна становити 725 мм, ширина-600-1400мм, глибина-800-1000мм. Робочий стіл для ВДТ повинен мати простір для ніг висотою не менше 600 мм, шириною - неменше 500 мм, глибиною на рівні колін - не менше 450 мм, на рівні витягнутої ноги - не менше 650 мм. робоче сидіння користувача ВДТ повинно мати такі основні елементи: сидіння, спинку та стаціонарні або змінні підлокітники.
Висота поверхні сидіння повинна регулюватися у межах 400-500 мм. Ширина та глибина його поверхні має бути неменшою ніж 400 мм. ,а кут нахилу поверхні - від 15 вперед до 5 назад градусів.
Для досягнення працездатності працівників необхідно також забезпечити згідно "правил охорони праці під час експлуатації ПК" освітлення у приміщеннях з ВДТ має бути змішаним. Природне світло повинно проникати через бічні світло прорізи, зорієнтовані, як правило, на північ чи північний схід.
Штучне освітлення повинно обладнуватися системою загального рівномірного освітлення. В приміщенні де працюють з документами переважно використовують комбіноване освітлення.
Ефективність штучного освітлення

 
 

Цікаве

Загрузка...