WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Роль НБУ на ринку державних цінних паперів - Дипломна робота

Роль НБУ на ринку державних цінних паперів - Дипломна робота

кредитами до депозитарію НБУ надсилається повідомлення про повернення кредиту, а комерційним банком - депо-розпорядження про розблокування ОВДП у депозитарії НБУ. Витяги із цих рахунків надсилаються комерційним банкам - власникам ОВДП.
Депо-розпорядження і повідомлення не мають юридичної сили за наявності помилок, зроблених під час заповнення цих документів або за наявності порушень у технології захисту інформації.
При невчасному поверненні комерційним банком коштів відповідно до умов згоди про надання ломбардного кредиту ОВДП розблоковуються і зараховуються у власність НБУ.
Ці кредити надаються на строк до 10 днів за плату, яка встановлюється Національним банком України, вище за облікову ставку.
З метою стимулювання розвитку ринку державних цiнних паперiв, пiдтримки необхідної лiквiдностi комерцiйних банкiв, Нацiональним банком запроваджено надання кредитiв пiд забезпечення державних цiнних паперiв . У 2002 році комерцiйнi банки отримали таких кредитів на загальну суму 61,4 млн.грн.
Розділ 4. Охорона праці в банках.
4.1 Загальна характеристика умов праці в банку.
Основною метою управління охороною праці в банку це - підготовка, прийняття та реалізація рішень з питань охорони раці, які забезпечували б безпечні і не шкідливі умови праці, збереження здоров'я та великої працездатності всіх працівників банку в процесі їх трудової діяльності при мінімальних витратах на охорону праці.
Для виконання вищезазначеної мети потрібно виконувати такі основні завдання:
1. Забезпечення обліку, та доведення до всіх працівників банку управлінської, нормативно-правової, довідкової та навчально-методичної інформації з охорони праці в такому необхідному об"ємі щоб виконувалися безпечне виконання трудових обов"язків.
2. Забезпечення організації навчання з питань охорони праці і професійного відбору працівників відповідно з вимогами нормативно правових актів з охорони праці.
3. Забезпечення назначення відповідальних осіб, за рішенняконкретних питань охорони праці, розподіл обов'язків, прав та відповідальності відповідальних осіб і виконавців з питань охорони праці.
4. Забезпечення прийняття та реалізації у встановленому порядку ефективних рішень, мір і коштів з підтримки безпечних та нешкідливих умов праці, знищення небезпечних та шкідливих факторів, та інших відхилень від нормативних вимог, порушень вимоги безпеки.
Під об"єктами управління охороною праці в банку розуміють:
" Трудова діяльність працівників банку (стан здоров'я, тяжкість праці, режим праці та відпочинок).
" Технологічне і допоміжне обладнання, будівлі і споруди, (технічний стан, безпечність і не шкідливість використання, попереджувальний ремонт).
" Виробнича природа (мікроклімат, освітлення, вентиляція та кондиціонування повітря, шум, організація робочого місця, сані умови).
Структурно -функціональна схема
системи управління охороною праці
(СУОП) банка
4.2. Мікроклімат в приміщенні банку.
Стан здоров'я працюючих значною мірою визначається впливом на організм людини фізичних факторів: температури, вологості та швидкості руху повітря. Встановлено, що найбільша шкода здоров'ю працюючих та економічні збитки у зв'язку з не виходом на роботу пов'язані з впливом на організм знижених температур повітря виробничих та побутових приміщень на промислових підприємствах. Під впливом низьких та знижених температур повітря розвиваються захворювання периферичної нервової та м'язової систем, суглобів: радикуліти, неврити, мізіоти, ревматоїдні захворювання.
Висока температура і вологість повітря негативно впливають на функціональний стан людини, тому на робочих місцях необхідно створювати комфортні теплові умови постійно.
За даними ВООЗ оптимальне значення температури повітря у приміщенні становить 19-23 С. Рекомендується відносна вологість повітря 55%, швидкість руху не повинна перевищувати на рівні обличчя 0.1 м/с.
Згідно з діючими в нашій країні нормативами ГОСТ 12.1.005.-88 "Мікроклімат виробничих приміщень" температура повітря, швидкість його руху та відносна його вологість повинні відповідно становити: 22-24 градусів С; 0,1 м/с; 60-40%.
Для того щоб, мікроклімат в приміщенні банків відповідав всім нормативам, необхідно встановлювати кондиціонери які б подавали б свіже і чисте повітря. Також регулювання роздачі повинно бути ручним в управлінні. Але статистика свідчить про те , що працівники які працюють в приміщенні з кондиціонерами хворіють частіше, тому що, благотворні природні аєроіони застрягають у фільтрах кондиціонера і повітря подається чистим але мертвим.
Працівники всіх банківських установ використовують для обробки інформації комп'ютери, та копіювальну техніку. Так уже через 5 хвилин роботи монітора комп'ютера концентрація іонів знижується у 5-10 разів. Через 3 години їх концентрація наближується до нуля. Ця зміна в повітрі призводить до зін у серцево-судинній, бронхо-легеневій та вегативних нервових системах.
Всі банки працюють з широким колом клієнтів, та відвідувачів. Для цього необхідно проводити додаткові заходи оздоровлення повітряного середовища-додаткові вентиляції, обмеження числа та місць оснащенних загороджувальними стінами, з невеликими віконцями для спілкування з відвідувачами.
4.3. Електробезпека в банках.
Всі банки при виконанні своєї роботи застосовують апарати та обладнання в яких використовується електроенергія, тому питання електробезпека є актуальним. При експлуатації обладнання потрібно дотримуватися вимог і правил "правила охорони обчислювальних машин", "Правила техніки і безпеки при експлуатації електроустановок", затверджено наказом Держнаглядохоронпраці від 10 лютого 1999 року №21.
При недотриманні вимог, що зазначенні вище призводять до наступних електротравм:
1. Специфічне ураження тканини це-опіки, електричні знаки;
2. Металізація шкіри це - частки розплавленого металу;
3. Електроофтальмія це- запалення зовнішніх оболонок очей під дією ультрафіолетових променів електричної дуги;
4. Механічні ушкодження це - розірвання шкіри, вивихи, переломи і т.д, викликані мимовільним скороченням м'язів.
При впливу на людину електричного струму виникає електричний удар якій розрізняють на 4-ри ступені:
1. Ступінь - судорожне скорочення м'язів без утрати свідомості;
2. Судорожне скорочення м'язів з утратою свідомості, але зберігається дихання і робота серця;
3. Ступінь -втрата свідомості; порушення дихання або роботи серця;
4. Ступінь - клінічна смерть.
Потрібно завжди пам'ятати, що однією з особливостей електричного струму є те, що частини устаткування найчастіше нерухомі, і людина думає , що воно не принесе ніякої шкоди тому ,що нерухоме устаткування не мають високої температури, видимого випромінення, тому аналізатори не фіксують небезпеку, що насправді існує.
Для

 
 

Цікаве

Загрузка...