WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Сутність кредиту і його роль в світовій практиці - Курсова робота

Сутність кредиту і його роль в світовій практиці - Курсова робота

Так як цей процес відбувається не миттєво а затягується в часі(і так як не всі гроші знаходять на рахунку в банку) "Нові гроші" що з'являються в обороті отримують свою цінність завдяки вже існуючих. (зменшуючи їх вартість). А так як поява "нових коштів" відбувається в не залежності від потреби і пропозиції. Ціни ростуть, знижуючи купівельну спроможність кожного долару. Зазвичай це називається "Інфляція" Інфляція, по своїй природі являється скритим податок для суспільства. Так виходить що система часткового резервування є в своїй природі інфляційною, тому що збільшення грошової маси, без збільшення товарів, та послуг, завжди знецінює валюту. Ось схема яка відображає історичну цінність долара і відповідність до грошової маси

Червоним показано грошову масу долара в трильйонах а синім купівельну спроможність долара. На відрізку від 1950 до 2006. Якщо брати з року появи ФРС, , то 1 долар 1913 року відповідає 21 долару і 60 центам 2007 року. З появою федерального резерву інфляція склала 96% за 94 роки.

Ось ще один графік який відображає кількість грошової маси в обороті і національного боргу США з 1950 по 2006 рік

Суми зазначені в трильйонах. З ліва Графік Грошової маси з права Національного Боргу. Як можемо побачити що тенденції фактично збігаються.

Стає більше грошей – виростає борг. Виростає борг – збільшується кількість грошей. Ось слова Управляючого федерального резерву Marriner Eccles сказані 30.09.1941на House Committee Hearing on Banking Currency "Якщо в нашій грошовій системі немає боргів, то немає і грошей"

Відсоток

Важливим елементом в кредитній системі являється відсоток. Коли ФРС дає вборг Уряду гроші, чи коди фізична чи юридична особа бере кредит в банкові. Кредит завжди треба повернути разом з початковим відсотком. Тобто фактично кожен існуючий долар має повернутися до банку разом з % . А так як здійснення цього є абсолютно нереальним. ЦБ випускає нові гроші, щоб тимчасово покрити дефіцит, виникаючий з необхідності повернути %. Виходить що Дефолти і Банкрутства являються невід'ємною частиною цієї системи, і тому завжди будуть Банкрути, і бідні, фінансово-економічні кризи.

Роль і суть Кредитів МВФ, Світового Банку і Міжнародного Банку Реконструкції і розвитку.

За "офіційними" даними Основні функції Міжнародного Валютного Фонду(МВФ) такі:

  • сприяння міжнародній співпраці в грошовій політиці

  • розширення світової торгівлі

  • кредитування

  • стабілізація грошових обмінних курсів

"Офіційними" цілями МВФ:

  • "сприяти міжнародній співпраці в валютно-фінансовій сфері";

  • "сприяти розширенню і збалансованому росту міжнародної торгівлі" в інтересах розвитку виробничих ресурсів, досягнення високого рівня зайнятості і реальних доходів держав-членів;

  • "забезпечити стабільність валют, підтримувати упорядковані співвідношення валютної системи серед держав-членів" і не допускати "знецінення валют з метою отримання конкурентних переваг";

  • надавати допомогу в створенні багатосторонньої системи розрахунків між державами-членами, а також в ліквідації валютних обмежень;

  • тимчасово надавати державам-членам засоби в іноземній валюті, з метою "виправлення порушення рівноваги їх платіжного балансу".

За не офіційними даними МВФ, Світовий Банк(ВБ), Міжнародний Банк Реконструкції і Розвитку (МБРР), Всесвітня Торгова Органцізація(ВТО), "Рада по міжнародним відносинам", "Трьох стороня комісія", "Більдербергський клуб", і інші світові впливові організації. Являють собою один монолітний орган впливу. Їхнє винекнення не було випадковим, і їхня діяльність яка позиціюється як гумана, суспільно корисна і необхідна, нажаль це лише одна сторона медалі, спостерігаючи світову практику потягом останіх десятерічь можна помітити, що часто Кредити МВФ не приносили користі, державі в яку вони направлялися. Далі я буду використовувати, іторичну хроніку і цитати Джона Перкінсона, колишнього Головного Еконіста МФВ , Автора книги "Confessions of an Economic Hitman" з документального фільму Пітера Джозефа "Дух времени" и "Дух времени 2".

Цитата: Лише ми "економічі вбивці" змогли створиити першу, посправжньому глобальну імперію в нашому арсеналі багато, прийомів, Найбільш поширеним методом являвся той що ми знаходили країну з великим запасом ресурсів, наприклад нафти і даємо в борг велику суму від імені Всесвітнього Банку, чи однієї з її організацій, насправді гроші ніколи неприходять в цю країну, вони ідуть в нашу велику корпорацію, щоб побудувати інфраструктуру в цій країні, потужні заводи, фабрики, порти, всі вони збагачують, лише декілька багатих дюдей в цій країні, ну і нашу корпорацію. Більшість людей навіть не відчують присутність цих грошей, но ці люди, ціла країна, залишуться з великим боргом, наскільки великим, що вони незможуть його виплатити, і це частина плану, те щоб дана країна залишилась нам вина. Потім ми "економічні вбивці" повертаємось, і кажемо: Ви втратили, кучу грошей, не можете виплатити борг, такщо продавайте

Нафту по дешевим цінам, нашій країні, чи дозвольте нам побудувати військову базу, чи пошліть свої війська на допомогу нашим, куда нибуть в Ірак, чи підтримайте нас в ООН, Приватизуйте ваші електричні компанії, разом з водо-каналізаційною системою, продавайте їх корпораціям США, чи іншим міжнародним корпораціям. І тамим чином існую ціла система. А методи роботи МВФ і Світового Банку дуже прості, вони втягують державу в "боргову яму" і вона така велика що країні ніколи з нею не розплатитися, за тим вони дають в борг ще, щоб отримувати ще більше % . Схема дуже схожа як ФРС контролює державну владу і економіку через вічний борг і %. Так і МВФ, СБ, СБРР, але вже на глобальному рівні. Ціль же одна ввести державу в фінансову залежність, ввести структурні зміни в політиці країни через підкуплену владу в які заключаютсья в наступному:

1)Обезцінення валюти. Коли валюта падають і ціни обусловлені даною валютою, це робить місцеві ресурси доступними для скупли лиш за частину їх реальної вартості.

2) Припиняєтсья фінансування певних соціальних програм. Які роблять суспільство більш вразливим для експлуатації

3) Приватизація державних підприємств. Це означає що важливі ланки економіки можуть бути викуплені іноземними корпораціями в цілях отримання прибутку

4) Лібералізація торгівлі (відкриття торгівлі) шляхом усунення будь-яких заборон на міжнародну торгівлю. Це доволяє при необхідності знищити локальну економіку. Це відбувається так що Транс Національні корпорації воозять масово свою продукцію за такими цінами щоб вітчизняні виробники збанкрутували. Це дає можливіть за безцінь скупити їх і монополізувати ринок. Наприклад Ямайца, після прийнятя кредитів і умов Світового Банку, втратила більшість свого національного ринку.


 
 

Цікаве

Загрузка...