WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → " Структура і діяльність ""Ощадбанку""" - Курсова робота

" Структура і діяльність ""Ощадбанку""" - Курсова робота

На вилучені з банкомата картки заповнюється акт, який підписується оператором банкомата і касиром (інкасатором). Акт складається в трьох примірниках - завідуючому касою, працівнику безпеки, бухгалтеру банкоматів. Примірник акта і картки передаються працівнику безпеки, який входить до складу обслуговуючого персоналу банкомата, під розпис на інших двох примірниках акта.

2. Контроль за арештованими картками здійснюється на підставі файла моніторингу, що надається процесінговим центром і пересилається в установу Банку управлінням розрахунків з використанням пластикових карток у вигляді "Списку карток, затриманих банкоматами"

  1. Працівник безпеки, який відповідає за банкомат, отримує у відповідальної особи роздрукований список арештованих карток та аналізує причини арешту. Наприклад: некоректні дії клієнта при роботі з банкоматом, технічна несправність банкомата, пошкодження платіжної картки, її несанкціоноване використання та інше.

4. Якщо арешт картки здійснено через некоректні дії клієнта або технічні проблеми роботи банкомату, то співробітник безпеки, який входить до обслуговуючого персоналу банкоматів, повертає платіжну картку клієнту. Для цього клієнт повинен надати письмову заяву на повернення картки (додаток 8), з поясненням своїх дій та документи, що посвідчують особу.

5. При відсутності заяви на повернення картки або, якщо мало місце несанкціоноване використання платіжної картки (картка підроблена, занесена до стоп-списку), вона повинна бути направлена до управління безпеки для передачі її банку-емітенту згідно з правилами міжнародних платіжних систем.

  1. Письмові заяви на повернення картки та пояснення клієнтів зберігаються у працівника безпеки, який входить до складу обслуговуючого персоналу банкоматів.

  2. Контроль відповідності даних щоденного звіту арештованих карток по кожному банкомату здійснюється за даними "Звіту аудиту АТМ" з файлу бізнес дня.

3.5 Документообіг по здійснених через банкомат операціях

1. Звітність про проведені операції по банкомату для мережі банкоматів Банку складає процесинговий центр.

2. Процесинговий центр один раз протягом доби автоматично отримує від банкомата інформацію про здійснені операції (якщо робочий день закривається після вихідних або святкових днів, то минула доба може включати декілька календарних діб). Інформація обробляється та направляється в платіжну систему для проведення розрахунків по виданих коштах.

3.Наступного робочого дня інформація про здійснені через банкомати операції за минулу добу надходить від процесінгового центру до управління розрахунків з використанням пластикових карток Банку, обробляється і надається регіональному управлінню в розрізі банкоматів у вигляді добового файла бізнес-дня. Регіональне управління передає отриману інформацію відповідній установі Банку.

4. Установа Банку з добових файлів бізнес-дня роздруковує "Звіт про проведені транзакції станом за день". На підставі "Звіту про проведені транзакції станом за день"сума виданих по банкомату коштів заноситься в операційний день установи Банку.

Для контролю за інформацією, що надавалась процесінговим центром у "Звітах про проведені транзакції станом за день", оформляється "Звіт аудиту АТМ". "Звіт аудиту АТМ" складається при проведенні операції завантаження/розвантаження банкомата готівкою і надається установі Банку в черговому добовому файлі бізнес-дня (на наступний день після формування його в процесінговому центрі). При формуванні "Звіту аудиту АТМ" база даних банкомата обнуляється та підготовлюється до приймання інформації про завантаження нової партії купюр. Дані "Звіту аудиту АТМ" повинні дорівнювати сумі даних по здійснених через банкомат операціях за період від останнього завантаження/розвантаження банкомата. В іншому випадку створюється комісія, яка проводить перевірку та аналіз контрольної стрічки банкомата і детального звіту за визначений період. Результати перевірки оформляються актом, до якого додається копія контрольної стрічки банкомата і детальний звіт за визначений період.

  1. Розрахунки по операціях, проведених через банкомат, проводяться відповідно до Порядку обміну інформацією між учасниками розрахунків по банківських пластикових картках, затвердженого рішенням Правління № 39 від 30.07.98, розділ 2 "Кліринг (розрахунки) по операціях видачі готівки по БПК міжнародних платіжних систем, які емітовані Ощадбанком та іншими банками-емітентами".

6.Суми коштів, виданих через банкомат, надходять установі Банку у вигляді відшкодування по касовому платіжному авансу від установ Банку або від інших банків, які є учасниками платіжної системи.

Інформація про відшкодування виданих через банкомат коштів надходить від платіжних систем та процесінгового центру у вигляді звітів по операціях видачі касового платіжного авансу. Ця інформація обробляється в розрахунково-емісійному відділі і надається установам Банку у вигляді Реєстрів видачі касового платіжного авансу , як розшифровка сум, проведених по рахунках установ банку, відкритих для розрахунків по картках.

7. Для контролю за наданням відшкодування по коштах, виданих через банкомат, використовується "Зведений звіт проведених транзакцій по типах карток станом за день".

3.6. Бухгалтерський облік операцій, проведених через банкомати

1. Облік операцій з готівкою, проведених за допомогою банкоматів, здійснюється на балансових рахунках:

1001 "Банкноти та монети в касі банку";

1004 "Банкноти та монети в банкоматах";

1007 "Банкноти та монети в дорозі";

1200 "Кореспондентський рахунок у Національному банку України";

1500 "Кореспондентські рахунки, які відкриті в інших банках";

2605 "Кошти суб'єктів господарської діяльності для розрахунків платіжними картками";

2625 "Кошти фізичних осіб для розрахунків платіжними картками";

2809 "Інша дебіторська заборгованість за операціями з клієнтами банку";

ВИСНОВКИ

По закінченню навчальної практики можна зробити підсумок, що задачі поставлені на цей період виконані майже повністю. Я дізналася історію банку, його структуру, цілі і задачі та плани розвитку Ощадного банку.

За допомогою співробітників банку я навчилась працювати з бухгалтерськими документами, у відділі наступного контролю відпрацювала навики обробки документів, їх систематизацію та архівацію.

Важним аспектом діяльності банку є організація роботи системи банкоматів. Дедалі більше населення користується їх послугами. Тому для мене була дуже цінна інформація про порядок роботи банкоматів в установі Банку, документообіг по здійснених через банкомат операціях.

Практика підтвердила правильність вибору майбутньої професії. Дізналась багато нового та цікавого про Державний ощадний банк України.

На сьогоднішній день, банк має суттєві переваги перед комерційними банками у сфері обслуговування населення регіонів країни через розгалужену мережу. Та нині й інші установи, передусім – найбільші й великі банки активно розвивають свою мережу та опановують цей напрям діяльності, конкуруючи з банком не лише щодо процентних ставок і тарифів, а й щодо просування послуг на регіональному рівні через розвиток власної мережі. Тому головним завданням банку залишається збереження завойованих позицій на регіональних ринках з метою підвищення прибутку як банку в цілому, так і його філій шляхом проведення виваженої політики щодо оптимізації мережі установ. Банк проводить цілеспрямовану роботу з оптимізації та розвитку мережі установ. При цьому банк, як і раніше, залишається системоутворюючим з найрозгалуженішою мережею установ, які охоплюють найвіддаленіші куточки країни.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. Бабичева Ю.А. Банковское дело. – М., 1994.

  2. Мороз А.Н. Основы банковского дела. – К., 1998.

  3. Банківський нагляд: Навч. Посіб./В.І. Грушко, С.М. Лаптєв, О.С. Любунь, К.Є. Раєвський. – К.: Центр навч. Літ., 2004.

  4. Одеський державний економічний університет. – О., 2008.

  5. Іванченко А.Р. Організація роботи банкоматів в установах "Ощадбанку" України – К., 2007


 
 

Цікаве

Загрузка...