WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Страховий ринок України - Курсова робота

Страховий ринок України - Курсова робота

3. Розкрийте сутність та особливості страхування відповідальності. Страхування відповідальності – галузь страхування, де об'єктом виступає відповідальність перед третіми особами, яким може бути спричинено збиток внаслідок яких-небудь дій або бездіяльності страхувальника, тобто це страхування збитків.

Страхування відповідальності вирізняється особливими рисами пов'язаними з тим, що:

- в страхуванні відповідальності завжди беруть участь три сторони: страховик, страхувальник і третя особа, яка є наперед невідомою;

- відшкодування торкається як матеріального збитку, так і шкоди, завданої життю і здоров'ю третіх осіб, яким в силу закону або за рішенням суду здійснюються відповідні виплати, що компенсують понесений збиток.

Збитки мають деякі особливості:

  • причина – ненавмисні дії страхувальника;

  • відповідність повинна бути визначена законодавчо;

  • спричинені третім особам, а не самому страхувальнику;

  • договором зазвичай не визначається конкретна страхова сума, а оговорюється тільки верхня границя розміру відшкодування (ліміту відповідальності страховика). (0,4 б)

4. Назвіть обов'язкові види особистого страхування: Страхування життя, страхування від нещасних випадків, медичне страхування. (0,4 б)

5. Назвіть обов'язкові види майнового страхування. Обов'язкові види майнового страхування:

- авіаційне страхування цивільної авіації;

- страхування засобів водного транспорту;

- страхування врожаю сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень державними сільськогосподарськими підприємствами, врожаю зернових культур, цукрових буряків і сільськогосподарськими підприємствами всіх форм власності;

- страхування майнових ризиків за угодою про розподіл продукції у випадках, передбачених Законом України "Про угоди про розподіл продукції";

- страхування майнових ризиків при промисловій розробці родовищ нафти і газу у випадках, передбачених Законом України "Про нафту і газ";

- страхування об'єктів космічної діяльності (наземна інфраструктура), перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Національного космічного агентства України;

- страхування об'єктів космічної діяльності (космічна інфраструктура), яка є власністю України, щодо ризиків, пов'язаних з підготовкою до запуску космічної техніки на космодромі, запуском та експлуатацією її у космічному просторі;

- страхування тварин на випадок загибелі, знищення, вимушеного забою, від хвороб, стихійних лих та нещасних випадків у випадках та згідно переліком тварин, встановленим Кабінетом Міністрів України;

- страхування ліній електропередач та перетворюючого обладнання передавачів електроенергії від пошкодження внаслідок впливу стихійних лих, або техногенних катастроф та від протиправних дій третіх осіб. (0,4 б)

Частина 2 (2 бали)

Алгоритмічний рівень пізнання

Умови виконання завдання: визначте правильну відповідь з наведених нижче:

Питання

Відповідь

1

Франшиза буває таких видів: а) проста; б) складна; в) умовна; г) умовно-постійна; д) безумовна.

в, д

2

До видів обов'язкового страхування відповідальності в Україні не відносяться: а) страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів; б) страхування транспортних засобів; в) страхування собак; г) страхування професійної відповідальності

в

3

Існують наступні види особистого страхування: а) страхування особистого домашнього майна страхувальників; б) страхування на випадок смерті; в) шлюбне страхування; г) страхування від нещасних випадків.

г

4

Майно застраховано за системою першого ризику на суму 12 тис. грн. Його дійсна вартість на момент укладення договору страхування – 16 тис. грн. Збиток, нанесений пожежею, складає 15 тис. грн. Сума страхового відшкодування складе: а) 16 тис. грн.; б) 15 тис. грн.; в) 12 тис. грн.; г) 4 тис. грн.

в

5

Умовна франшиза 100 грн.; а сума збитку 160 грн. Сума страхового відшкодування дорівнює: а) 160 грн.; б) 100 грн.; в) 60 грн.; г) 260 грн.; д) не виплачується.

а

Частина 3 (2 бали)

Частково творчий і алгоритмічний рівень пізнання

Умови виконання завдання: заповніть пропущені слова, вирази, числа, тощо:

1. Змішане страхування є дешевшим від аналогічних окремих договорів, бо в одному договорі об'єднується страхування від декількох видів ризиків: смерті, дожиття до певного віку, нещасного випадку, хвороби, втрати працездатності, тощо, тоді як страхові внески по сукупності договорів майже дорівнюють страховим внескам по одному договору за умови незмішаного страхування, бо страхові виплати відбуваються за кожним договором окремо. (0,4 б)

2. Існують такі види особистого страхування: страхування життя, страхування від нещасних випадків, медичне страхування. (0,4 б)

3. Якщо, застрахована за договором страхування життя на випадок смерті ,особа померла від хронічного захворювання на протязі перших 6-місяців із дня укладення договору, то страхова компанія виплачує правонаступникам померлого страхову суму у розмірі 100% ,за умови, що договір страхування був укладений без франшизи. (0,4 б)

4. Типовий договір страхування майна підприємства покриває такі види ризиків: виробничий ризик, комерційний, інвестиційний, кредитний, ризик банкрутства, діловий, ціновий ризик. (0,4 б)

5. Органом, що забезпечує платоспроможність страховиків, які здійснюють страхування відповідальності власників транспортних засобів є Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТС БУ). (0,4 б)

Частина 4 (6 балів)

Репродуктивний рівень пізнання

Умови виконання завдання: визначте, чи є правильним приведене нижче твердження.

Питання

Відповідь

1

Об'єктом особистого страхування є особисте майно в усіх його видах

так

2

Орендоване майно підлягає страхуванню за додатковим договором страхування

так

3

Змішане страхування включає у себе страхування водія, страхування автомобіля та страхування пасажирів

так

4

Диспашер складає диспаш-розрахунок за "загальною аварією"

так

5

Актуарій здійснює розрахунки страхових тарифів

так

6

Договір страхування набирає сили з моменту його укладання

так

7

Якщо майно перемістити в інше місце, то страховий захист припиниться

ні

8

Коштовності, хутряні речі, предмети колекцій мають страхуватися за додатковим договором страхування

ні

9

Майно приймається на страхування лише за умови його попереднього огляду сюрвейєром

так

10

Якщо заподіяні майнові збитки відшкодовуються винною особою, то страхувальник втрачає право на страхове відшкодування з боку страховика

так

11

У страхуванні "Зелена картка" – це вид на проживання в США

ні

12

"Каско" – це транспортне страхування, "карго" – це морське страхування

так

13

При страхуванні відповідальності авіаперевізника покриваються відносно тільки тих об'єктів, що знаходяться на борту літака

ні

14

Страхування відповідальності – наймолодша галузь страхування

так

15

Поняття страхова сума відповідає поняттю страхове відшкодування

так

Частина 5 (5 балів)

Творчий рівень пізнання

Умови виконання завдання: логічно обґрунтуйте відповідь на поставлене запитання:

1. Завдяки чому, незважаючи на достовірність події настання смерті у житті людини (її ймовірність дорівнює одиниці), існує страхування життя на випадок смерті? Завдяки тому, що людина може загинути передчасною смертю внаслідок тої чи іншої події або випадкового збігу обставин. (1 б.)

2. У чому саме полягає пенсійна реформа в Україні? Пенсійна реформа полягає в страхуванні життя пенсіонера, страхуванні на випадок втрати працездатності та страхування пенсійного забезпечення. (1 б.)

3. Поясніть, які проблеми існують в Україні щодо проблеми запровадження обов'язкового медичного страхування? Головна проблема полягає в тому, що не кожен громадянин України усвідомлює необхідність медичного страхування. Друга проблема – кошти з медичних страхових кас часто використовуються не за призначенням, що породжує недовіру громадян України до цього виду страхування.


 
 

Цікаве

Загрузка...