WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Організаційно-економічні аспекти підвищення конкурентоспроможності українських банків - Курсова робота

Організаційно-економічні аспекти підвищення конкурентоспроможності українських банків - Курсова робота

Ще однією можливістю, що надає RS-Bank є проведення фінансового моніторингу (протидія легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом), що включає:

автоматичний добір документів для додаткового контролю на підставі законодавчих вимог;

технології фінансового контролю для багатофілійного банку;

перевірка причетності до тероризму;

розмежування прав доступу для забезпечення конфіденційності при здійсненні фінансового моніторингу;

вивантаження в транспортний файл операцій, що підлягають відправленню в уповноважений орган.

Ведення податкового обліку в RS-Bank включає:

ведення реєстру податкових документів з можливістю їх генерації на основі бухгалтерських документів, спеціалізованих об'єктів, а також за допомогою ручного введення;

коректування податкових документів (у тому числі що стосуються інших податкових періодів);

проведення перевірки відповідності документів податкового і бухгалтерського обліку;

формування Податкової декларації;

формування податкових регістрів на підставі даних податкового обліку.

Ведення кореспондентських рахунків в RS-Bank надає можливість:

організації обміну електронними платіжними документами з банками-кореспондентами;

багатовалютного режиму роботи;

щоденного і сеансового відправлення документів;

прийому і розшифровки документів, що надходять з Розрахункових центрів і банків-кореспондентів;

автоматичної і ручної квитовки відправлених документів (з підтвердженнями про їхню проводку в банку-кореспонденті);

формування переліків з вибіркою і сортуванням на основі параметрів, що задаються користувачем.

RS-Bank надає можливість дистанційного обслуговування клієнтів. Вилучене обслуговування клієнтів виробляється в рамках системи комплексної реалізації електронних банківських послуг InterBank. Це закінчене рішення, що включає всі існуючі на сьогодні види дистанційного обслуговування клієнтів, у тому числі:

класичний сервіс типу "клієнт-банк";

"тонкий" клієнтський сервіс з використанням середовища Інтернет (Інтернет-банкінг);

обслуговування клієнтів по телефону;

мобільний телефонний сервіс (мобільний банкінг).

Щодо формування зовнішньої і внутрішньої звітності в RS-Bank , вона включає підготовку звітності (включаючи консолідовану багатофілійного банку) для Національного банку України і податкових органів. Зокрема, з її допомогою формуються обов'язкові звіти відповідно до законодавчо-нормативних актів. Внутрішня звітність, необхідна для контролю операцій і управління банком, формується в підсистемі "Звіти банку".

RS-Bank включає наступні компоненти:

"Багатовалютний ОДБ" – ведення фонду рахунків і платіжних документів, робота з архівом, нарахування відсотків і плата за обслуговування, податковий облік;

"Ведення коррахунків" – уся функціональність по веденню кореспондентських рахунків;

"Звіти банку" – формування внутрішньобанківської звітності;

"Звіти ЦБ" – формування обов'язкової нормативної звітності;

"Оболонка RSL" – написання програм на Object RSL, доступ до оболонки для роботи з базою даних;

"Системний сервіс" – робоче місце адміністратора системи.

З його допомогою здійснюються:

створення індивідуального меню користувача (користувач бачить лише ті пункти меню, до яких має доступ);

настроювання прав у рамках пункту меню (поряд із системним обмеженням рівнів доступу можливі настроювання прав доступу на рівні окремих пунктів меню);

контроль за коректністю бази даних;

створення архіву бази даних (для цього створені спеціальні процедури завантаження і вивантаження в архів із вказівкою періоду архівації даних);

адміністративні операції закриття операційного дня;

експорт і імпорт даних у різних форматах;

ведення Журналу операцій, у якому реєструється вся робота користувачів з АБС RS-Bank.

У рамках ядра RS-Bank передбачений широкий набір готових звітів, що при необхідності можна розширити з урахуванням можливостей, наданих мовою Object RSL. Усю звітність можна розділити на дві основні категорії:

регламентовану;

внутрішньобанківську.

Регламентована звітність призначена для формування звітів, передбачених вимогами Національного банку України.

Регламентовані звіти представлені в підсистемі "Звіти ЦБ". Для їх формування використовується механізм показників, що обчислюються на підставі даних RS-Bank/Pervasive. Якщо для випуску нового звіту інформації в АБС буде недостатньо (наприклад, будуть потрібні відомості, що зберігаються в бек-офісах), то деякі дані можна ввести вручну. Крім того, додаток "Звіти ЦБ" дозволяє зберігати характеристики, отримані в результаті виконання розрахунків. Таким чином, у наступному звіт може створюватися автоматично на основі раніше обчислених показників. Якщо ж значення яких-небудь показників, що входять до складу регламентованої форми, зміняться, то можливо зробити перерахування тільки для них.

Така технологія формування регламентованої звітності, по-перше, дозволяє мінімізувати імовірність виникнення помилок і невідповідностей у документах, наданих у контролюючі органи, а по-друге, забезпечує прозорість даних, одержуваних бухгалтером.

У підсистемі "Звіти банку" АБС RS-Bank реалізована велика кількість різноманітних форм внутрішньобанківської звітності, призначеної для оперативної оцінки стану банку (як поточного, так і на найближчу перспективу).

До них відносяться:

оперативний баланс банку;

оборотно-сальдові відомості, складені з застосуванням різних фільтрів;

виписки по рахунках клієнтів;

довідки по клієнтах;

реєстри операційних документів;

журнал обліку валютних операцій;

аналітичні й інформаційні звіти для співробітників банку і клієнтів;

касові звіти (касові журнали, регламентовані форми касової звітності й ін.);

інвентарні описи особових рахунків;

податкові регістри (зокрема, з розрахунку й оплаті відсотків, а також по прострочених відсотках).

RS-Bank – не ізольований програмний комплекс, він інтегрований у загальний інформаційний простір банківської інфраструктури. Кожний з бек-офісів формує звітність відповідно до зовнішніх стандартів, а також може обмінюватися даними відповідно до регламентованого формату.

Сучасний період розвитку економіки характеризується постійними змінами у бізнесі, більш твердою конкуренцією, коливанням обсягу прибутку, що вимагає нових технологій та прийняття вірних стратегічних рішень.

У зв'язку зі змінами, що відбуваються у структурній організації АКІБ "УкрСиббанк" BNP Paribas Group, програмне забезпечення RS - Bank поступово заміщується автоматизованою банківською системою SAP for Banking.

SAP - світовий лідер серед постачальників програмних рішень для керування бізнесом, призначених для всіх типів промисловості і для будь-якого ринку [55]. Компанія SAP, заснована в 1972 році, штаб-квартира якої розташована у Вальдорфе, Німеччина, є найбільшим у світі розроблювачем програмного забезпечення і займає третє місце серед ведучих у світі софтверних компаній по їх ринковій капіталізації (за станом на червень 2004 року відповідно до даних з відкритих джерел).

Рішення, що входять до складу mySAP™ Business Suite і базуються на SAP NetWeaver допомагають підприємствам в усьому світі удосконалювати взаємини з клієнтами, розширювати спільну діяльність з партнерами і підвищувати ефективність діяльності компаній у рамках логістичних ланцюжків і бізнес-операцій. Унікальні ключові бізнес-процеси різних галузей, від авіакосмічної промисловості до енергетики і комунального господарства, ефективно підтримуються за допомогою 27 галузевих рішень SAP.

Більш 30 років SAP фокусує свою увагу на підвищення ефективності і цінності підприємства – рентабельність, прибутковість інвестованого капіталу, продуктивність, час виходу на ринок і задоволеність клієнта. Швидкий ріст SAP є результатом того, що її визнали найбільші ефективно керовані компанії усього світу, а також результатом того, що SAP завжди випливає таким основам ведення бізнесу, як висока якість, інновація і здатність передбачення, що є ключовими складовими успіху.

В даний час більш 12 мільйонів користувачів у більш ніж 32 000 компаній (частина з яких входить у список Fortune 500), розташованих у 120 країнах світу використовують у своїй роботі 100 600 інстальованих систем програмного забезпечення SAP.

В даний час компанія SAP AG активно розвиває бізнес з фінансовим сектором економіки України, Росії та країн СНД. На сьогоднішній день інформаційно-технологічні рішення SAP впроваджені в більш ніж 350 ведучих банках світу, включаючи UBS, Barclays Bank, Lloyds TSB, Bank of Ireland Group, Nordea Group, Deutsche Bank, Dresdner Bank, Commerzbank, Post-Bank (Німеччина), Bank One (США), National Australia Bank.

Рішення SAP for Banking [www.sap.com.]. пропонує повний набір інструментаріїв для стратегічного планування, фінансів, витрат і контролю над організацією, використовуваних в основних бізнесах-процесах, таких як керування прибутком, керування ризиками, керування зв'язками з клієнтами і цілком інтегровану бухгалтерську систему клієнта.


 
 

Цікаве

Загрузка...