WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Оптимізація біржової торгівлі конвертованими валютами на базі прогнозування їх крос-курсів на прикладі діяльності приватного підприємця - Курсова робота

Оптимізація біржової торгівлі конвертованими валютами на базі прогнозування їх крос-курсів на прикладі діяльності приватного підприємця - Курсова робота

Відкладений ордер

Відкладений ордер — це розпорядження брокерської компанії купити або продати фінансовий інструмент в майбутньому за заданою ціною. Даний ордер використовується для відкриття відчиняти торгової торгівельної позиції за умови рівності майбутніх котирувань встановленому установленому рівню. Існує чотири типи відкладених ордерів (рис. 1.3.):

 1. Buy Limit — купити при рівності майбутньої ціни "Ask" встановленому значенню. При цьому поточний рівень цін більше значення встановленого ордера. Зазвичай ордери цього типу виставляються з розрахунку на те, що ціна інструменту, опустившись до певного рівня, почне рости;

 2. Buy Stop — купити при рівності майбутньої ціни "Ask" встановленому значенню. При цьому поточний рівень цін менше значення встановленого ордера. Зазвичай ордери цього типу виставляються з розрахунку на те, що ціна інструменту подолає якийсь рівень і продовжить своє зростання;

 3. Sell Limit — продати при рівності майбутньої ціни "Bid" встановленому значенню. При цьому поточний рівень цін менше значення встановленого ордера. Зазвичай ордери цього типу виставляються з розрахунку на те, що ціна інструменту, піднявшись до певного рівня, почне знижуватися;

 4. Sell Stop — продати при рівності майбутньої ціни "Bid" встановленому значенню. При цьому поточний рівень цін більше значення встановленого ордера. Зазвичай ордери цього типу виставляються з розрахунку на те, що ціна інструменту досягне певного рівня і продовжить знижуватися.

Рис. 1.3. – Типи відкладених ордерів

До відкладеного ордера можна прикріпити ордери Стоп Лосс і Тейк Профіт. Після спрацьовування відкладеного ордера його Стоп Лосс і Тейк Профіт автоматично прикріпляються до відкритої позиції.

Стоп Лосс

Цей ордер призначений для мінімізації втрат в тому випадку, якщо ціна фінансового інструменту почала рухатися в збитковому напрямі Якщо ціна інструменту досягне цього рівня, позиція закриється автоматично. Такий ордер завжди пов'язаний з відкритою позицією або з відкладеним ордером. Він видається на установку брокерської компанії тільки разом з ринковим або відкладеним ордерами. При перевірці умови цього ордера для довгих позицій використовується Bid-ціна, а при перевірці коротких позицій — Ask-ціна. Коли ж відкрита позиція стає прибутковою, Стоп Лосс можна переміщати уручну на беззбитковий рівень. Для автоматизації цього процесу використовується Трейлінг Стоп (Trailing Stop).

Трейлінг Стоп (Trailing Stop)

Даний інструмент особливо корисний при сильному однонаправленому русі ціни, а також в тих випадках, коли немає можливості уважно стежити за зміною стану ринків. Трейлінг Стоп завжди пов'язаний з відкритою позицією і виконується в клієнтському терміналі, а не на сервері, як Стоп Лосс. Для установки трейлинг стопа необхідно у вікні "Термінал" виконати однойменну команду контекстного меню відкритої позиції. Потім в списку, що відкрився, вибрати бажану величину відстані між рівнем ордера Стоп Лосс і поточною ціною. Для кожної відкритої позиції можна встановити тільки один трейлинг стоп. Після виконання вказаних дій з приходом нових котирувань термінал перевіряє, чи прибуткова відкрита позиція. Як тільки прибуток в пунктах стає рівним або більшим вказаного рівня, автоматично видається команда на установку ордера Стоп Лосс. Рівень ордера встановлюється на вказаній відстані від поточної ціни. Далі, якщо ціна рухається із збільшенням прибутковості позиції, трейлинг стоп автоматично пересуває Стоп Лосс за ціною. Якщо прибутковість позиції зменшується, модифікації ордера не відбувається. Таким чином, автоматично фіксується прибуток торгової позиції. Відключити трейлинг стоп можна, виставивши параметр "Ні" в меню управління. А при виконанні команди "Видалити всі рівні" відключаються трейлинг стопи всіх відкритих позицій і відкладених ордерів.

Трейлінг Стоп працює на клієнтському терміналі, а не на сервері (як Стоп Лосс або Тейк Профіт). Отже, при вимкненому терміналі, на відміну від вказаних ордерів, Трейлінг Стоп не працюватиме. При вимкненому терміналі може спрацювати тільки|лише| Стоп Лосс, виставлений трейлінг| стопом|.

Тейк Профіт

Тейк Профіт призначений для отримання прибутку при досягненні ціною фінансового інструменту прогнозованого рівня. Виконання даного ордера приводить до закриття позиції. Він завжди пов'язаний з відкритою позицією або з відкладеним ордером. Ордер можна видати тільки разом з ринковим ордером або відкладеним ордером. При перевірці умови цього ордера для довгих позицій використовується Bid-ціна, а при перевірці коротких позицій — Ask-ціна.

  1. Постановка ЗАДАЧІ

Гра на біржі вимагає постійного дотримання наступних принципів та стратегії:

1. В результаті торгівлі товар повинен "працювати", тобто куплений товар необхідно повністю реалізувати, а заздалегідь проданий - в повному об'ємі купити.

2. Торгівля повинна приносити дохід, - закупівельні ціни на товар повинні бути менше продажних.

3. Дохід – не є прибуток, в будь-якому бізнесі є накладні витрати і потрібно стежити за тим, щоб вони не витратили дохід.

4. Власний капітал торгової фірми повинен бути достатнім, щоб погасити можливі збитки по операції.

5. Товар продається і купується не за довільною ціною, а за ціною встановлюваної ринком.

6. Найголовніше в бізнесі - вчасно отримати потрібну інформацію, вона допомагає прогнозувати, що трапитися з цінами в майбутньому.

Математично це звучить наступним чином:

Купувати валюту коли її курс знижується і продавати коли курс підіймається, але трохи випереджуючи ці екстремуми (рис. 1.4.). В зв'язку з цією стратегією виникає потреба передбачення настання цих екстремумів.

Рис. 1.4. – Екстремуми на графіку

Таке передбачення можливо здійснити за допомогою економіко-математичного моделювання. Розгляд графіка будь якої валюти показує, що він являє собою суму синусоїд з різним періодом (рис. 1.5.).

Рис. 1.5. – Воліативний графік цін

Дослідження впливу зміни цих проміжків часу, розділені на амплітуди характеристичних частот повинно забезпечити прогнозування перетворення Фур'є і методів нелінійно регресійного аналізу.

 1. ОПИС ТЕОРІЙ І МЕТОДИК

Для прогнозування стану валютного ринку застосовуються аналіз двох видів: фундаментальний і технічний.

  1. Фундаментальний аналіз

Фундаментальний аналіз заснований на оцінці ситуації з погляду політичної, економічної і фінансово-кредитної політики.

В рамках фундаментального аналізу вивчаються різні повідомлення про валютно-фінансові події в світі, явища політичному і економічному життю як окремих країн, так і світової спільноти в цілому які можуть зробити вплив на розвиток валютного ринку, проводиться аналіз, до якої зміни в курсах валют вони можуть привести. Тут важливою виявляється інформація про роботу бірж і крупних компаній типу market-makers, облікові ставки центральних банків, економічний курс уряду, можливі зміни в політичному житті країни, а також всілякі чутки і очікування. Фундаментальний аналіз - одна з найскладніших частин - і в той же час, одна з ключових частин роботи на валютному ринку. Фундаментальний аналіз набагато складніший, ніж який-небудь інший, оскільки одні і ті ж чинники надають в різних умовах неоднакове значення на ринок, або можуть з вирішальних стати абсолютно незначними. Необхідно знати взаємозв'язок і взаємний вплив двох різних валют, що відображають зв'язки між різними державами, історію розвитку валют, визначати сукупний результат тих або інших економічних мерів і встановлювати зв'язок між абсолютно незв'язаними на перший погляд подіями.

Фундаментальні чинники оцінюються, як правило, з двох позицій:

 • з погляду впливу на офіційну облікову ставку;

 • з погляду стану національної економіки країни.

Фундаментальні чинники, що впливають на валютний ринок

В цілому фундаментальний аналіз виділяє чотири групи чинників, що безпосередньо впливають на ринок:

 • економічні;

 • політичні;

 • чутки і очікування;

 • форс-мажор.

Класифікація новин по степені їх очікуємості:

 • випадкові і несподівані - зазвичай новини політичного і природного походження, рідше економічного (політична нестабільність в країні, війни, стихійні лиха і тому подібне);

 • плановані і очікувані - зазвичай новини економічного, рідше політичного характеру.

Економічна група чинників і її вплив на ринок валют базується на аксіомі, що будь-яка валюта є похідної від економічного розвитку країни і її вартість може регулюватися за допомогою певних економічних мерів.

Економічну групу чинників впливу на ринок можна розбити на наступні складові:

 • дані про економічний розвиток країни (табл. 2.1.);

 • торгові переговори;

 • засідання центральних банків;

 • будь-які зміни грошово-кредитної політики;

 • засідання великої сімки, економічних або торгових союзів;

 • виступи глав центральних банків, глав урядів, видних економістів з приводу ситуації на ринку валют, зміні економічної політики, економічній ситуації в країні або їх прогнози;

 • інтервенції;

 • суміжні ринки;

 • спекуляції.


 
 

Цікаве

Загрузка...