WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Операції комерційних банків на ринку цінних паперів - Курсова робота

Операції комерційних банків на ринку цінних паперів - Курсова робота

1. конкуренція за обсяги здійснення інвестиційних операцій, за перерозподіл наявних та набуття нових функцій на ринку цінних паперів;

2. конкуренція за залучення фінансових ресурсів потенційних інвесторів. Розвиток ринкової економіки веде до перерозподілу грошових накопичень бізнесу й населення на користь вкладень у цінні папери. Це викликає серйозну конкурентну боротьбу між банками та іншими інвестиційними інституціями за грошові ресурси;

3. конкуренція за сфери діяльності фінансових брокерів і дилерів, якими найчастіше виступають комерційні банки;

4. конкуренція за обсяги послуг із інвестиційного консультування та фінансового посередництва на фондовому ринку;

5. конкуренція за здійснення функцій інфраструктурних учасників фондового ринку.

Правильна інвестиційна діяльність є основною умовою стабілізації економіки та переходу до відтворювальних процесів. На сьогоднішній день джерела фінансування не можуть дати достатнього обсягу інвестицій для забезпечення розширення виробництва. Причинами, що стримують інвестиційну діяльність є: концептуальна недосконалість політичних та економічних реформ, повільність темпів їх проведення, спад виробництва, вивіз національного капіталу і нестабільність виробництва. За даними журналу "The Wall Street Journal", за рівнем "економічної свободи" Україна посідає 127 місце у списку з 156 країн. Цей показник обчислюється відомим Вашингтонським дослідницьким інститутом "Херітідж фаундейшен" на базі 10 показників: торгова політика, оподаткування, державне втручання в економіку, грошова політика, капітал і іноземні інвестиції, стан банківської справи, контроль за заробітною платою і цінами, майнове державне регулювання і наявність "чорного ринку" [38, с. 8] При цьому в Україні рівень "втручання уряду" найвищий, а в категоріях "законодавство" та "чорний ринок" ми на другому місці з кінця. [29, с. 120] Для вирішення даних проблем необхідно створити гнучку систему інвестиційного механізму, яка буде складатись із таких елементів:

1. комплекс правових, організаційних, економічних та інформаційних умов для інвестування, мережа інвестиційних фондів, банків, аудиторських, страхових та інших фінансово-кредитних установ;

2. механізм державного регулювання і підтримки інвестиційно- інноваційного процесу;

3. визначення національних пріоритетів приватизації приватизації та інтересів іноземних інвесторів і узгодження їх.

Але попри все сказане можна відмітити, що на сьогодні ринок цінних паперів в Україні є тим сектором економіки, який характеризується досить динамічним розвитком. Міжнародні експерти визначили досягнутий прогрес як "вражаючий". Однак на шляху становлення державного регулювання фондового ринку України існують певні проблеми і труднощі. Це пов'язане з недостатнім розумінням важливості та механізмів здійснення державного впливу на ринок цінних паперів. У підсумку треба зазначити, що з метою вирішення сьогоднішніх проблем вітчизняного фондового ринку керівництвом Державної Комісії цінних папері та фондового ринку означені основні акценти його розвитку, які мають бути зосереджені на певних заходах. Серед них: концентрація торгівлі цінними паперами інвестиційно привабливих підприємств на організованих ринках; обмеження операцій спекулятивних інвесторів; заохочення емісій акцій і корпоративних боргових зобов'язань, пов'язаних з інвестиційними проектами, з введенням ефективного контролю за їх використанням; заохочення торговців цінними паперами до розвитку послуг дрібним інвесторам; заохочення організаторів торгівлі до злиття і концентрації ринків, до виходу на ринок більшої кількості емітентів, в тому числі середніх компаній, які несуть інноваційний потенціал; а також створення регулятивних умов, які сприяють більш довгостроковому характеру іноземних інвестицій і обмеженню короткострокових вкладень іноземних інвесторів в цінні папери розмірами, які роблять фондовий ринок більш стабільним.

Висновки

Банки і банківська система — це звичайні економічні структури. Їхній вплив на економічні процеси (позитивний чи негативний) надто великий і потрібна жорстка регламентація та контроль їх діяльності, щоб цей вплив мав виключно позитивних характер. Сучасна банківська система є дворівнева — центральний банк і комерційні банки. Одним з видів діяльності комерційних банків є операції на ринку цінних паперів. В Україні ринок цінних паперів перебуває у стадії формування. Це рухливий інститут, який реагує на регулюючі заходи з боку держави, на бурхливий розвиток ринкових відносин.

Ринок цінних паперів багатоаспектна соціально-економічна система. Рух цінних паперів — показник економічної ситуації в країні.

Комерційні банки відіграють важливу роль на фондовому ринку.

Комерційні банки проводять емісію цінних операцій, здійснюють інвестиційну діяльність, а також здійснюють спекулятивні операції від свого імені і від імені клієнтів.

Комерційні банки розширюють свої операції з цінними паперами з таких причин:

1. Дані операції приносять великий дохід;

2. Відносно скорочуються прямі банківські кредити.

В останні роки значно підвищилась питома вага ринку векселів. Важливим напрямом ринку цінних паперів у майбутньому може стати ринок облігацій.

Основними цілями інвестиційної діяльності є:

1. Забезпечити собі збереження коштів;

2. Диверсифікацію (розподіл інвестиційних грошових коштів між різними суб'єктами вкладів з метою зниження ризику можливих втрат капіталу чи доходів на нього);

3. Доход;

4. Ліквідність.

Після здійснення операцій на ринку цінних паперів, банк формує інвестиційний портфель. Банки прагнуть мінімізувати зниження вартості портфеля інвестицій, бо він має бути головним джерелом ліквідності в період обмеженого кредиту, коли особливо різко підвищуються процентні ставки. Активізація інвестиційної діяльності банків повинна спрямовуватись на:


 
 

Цікаве

Загрузка...