WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Кредитні операції Хоум Кредит Банку - Курсова робота

Кредитні операції Хоум Кредит Банку - Курсова робота

2. Кредит під заставу.

Ціль: для споживчих потреб. Строк: до 3-х років.

Відсоткова ставка: 13% річних в іноземній валюті і 21% річних в національній валюті. Валюта: гривня, евро, долар США.

Максимальний розмір кредиту: не більше 70% від вартості забезпечення згідно з експертною оцінкою.

Забезпечення кредиту: застава майна (майнових прав), фінансова порука юридичних та фізичних осіб, страхування фінансового (комерційного) ризику.

Страхування: страхуванню підлягає майно, що передається в заставу. Страхування здійснюється щорічно протягом строку дії кредитного договору.

Кредитні кошти можуть надаватися:

− з позичкового рахунку позичальника одноразово, або шляхом відкритої кредитної лінії;

− в національної валюті: готівкою через касу або безготівковим платежем;

− в іноземній валюті: готівкою через касу;

− шляхом встановлення кредитної лінії карткового рахунку позичальника (для подальших розрахунків за допомогою банківської платіжної картки).

Погашення кредиту: щомісячна виплата рівними частинами тіла кредиту згідно окремого графіку та відсотків за користування кредитом.

3. Програма „Авто в кредит".

Строк кредитування: до 5 років. Для авто українського виробництва - до 3 років. Для авто російського виробництва - до 4 років. Для авто іноземного виробництва - до 5 років.

Відсоткова ставка: на строк до 3 років - 13% в іноземній валюті, 21 % річних в національній валюті; на строк до 5 років - 14% і 22% відповідно.

Погашення кредиту: щомісячна виплата рівними частинами тіла кредиту згідно окремого графіку та відсотків за користування кредитом.

Забезпечення кредиту: застава придбаного авто.

Страхування: обов'язкове на строк дії кредитного договору.

Власний внесок покупця: 20-15%.

4. Програма „Житло в кредит".

Строк кредитування: 5-7 років.

Відсоткова ставка: 13-14% в іноземній валюті, 21-22% річних в національній валюті.

Програма передбачає кредитування в розмірі не більше 70% вартості квартири, сама квартира розглядається як об'єкт залогу.

З огляду на те, що споживчі кредити у загальному обсязі кредитних вкладень ЗАТ "ХК Банку" займають значне місце, зробимо аналіз цих кредитів за строками надання (табл. 2.2.).

Аналіз структури споживчого кредитування свідчить, що основну частку споживчих кредитів складають короткострокові кредити. Але об'єм довгострокових кредитів протягом досліджуваного періоду зростав досить високими темпами. У 2005 році частка довгострокових кредитів складала 1% від загальних споживчих кредитів, у 2006 році вона зросла до 20,0%, а у 2007 році становила 17,9%.

Таблиця 2.2

Характеристика споживчих кредитів за строками кредитування ЗАТ "ХК Банку" за 2006-2008 рр.

Період

Усього кредитів, тис. грн.

Усього споживчих кредитів, тис. грн.

За строками споживчі кредити

коротко-строкові, тис. грн.

%

довго-строкові, тис. грн.

%

2006 рік

9819300

3103118

3071275

99,0

31843

1,0

2007 рік

16095857

6356621

5086032

80,0

1270589

20,0

2008 рік

28767500

11564165

9495643

82,1

2068522

17,9

Споживче кредитування: Споживчий кредит - кредит, що видається в національній і іноземній валюті фізичним особам - резидентам України на придбання споживчих товарів і послуг і який повинен бути повернутий, відповідно до умов кредитного договору.

Споживчі кредити: Кредитний ліміт - сума коштів, що банк надає в тимчасове користування власникові пластикової карти на умовах терміновості, зворотності й платності.

Перелік напрямків цільового використання споживчих кредитів визначається сутністю операції, тобто задоволення потреб населення, наприклад:

1. Придбання товарів тривалого користування (меблі, побутова техніка).

2. Придбання транспортних засобів.

3. Придбання товарів народного споживання.

4. Цільові потреби (лікування, навчання, народження дітей, відпочинок, і т.д.)

5. Будівництво:

− індивідуальних житлових будинків з надвірними будівлями;

− будинків у сільській місцевості, які не є основним місцем проживання;

− будинків дачного типу;

− надвірних будівель для втримування худоби, збереження продуктів, літніх кухонь, теплиць, майстерень і т.д.;

− гаражів.

6. Благоустрій дачних ділянок, житлових будинків, квартир.

7. Покупка:

− індивідуальних житлових будинків з надвірними будівлями, квартир;

− будов дачного типу;

− будов у сільській місцевості, що не є основним місцем проживання;

− гаражів;

− квартир.

8. Реконструкція й капітальний ремонт:

− індивідуальних житлових будов;

− квартир;

− гаражів;

− будівель дачного типу й будов у сільській місцевості.

9. Придбання встаткування для інженерного устрій будинку, квартири.

10. На освоєння землі.

Узгодження кредитів у розрізі технологій кредитування провадиться зі спеціальними службами й візується в протоколі узгодження на надання кредиту.

Узгодження кредитів по загально банківських технологіях кредитування провадиться в мінімально стислий термін без колегіального розгляду питань на кредитному комітеті:

Перевірка службою безпеки з підтвердженням адреси проживання, даних про місце роботи, інших даних сприятливому зниженню рівня ризику (30 хвилин - "Авто-кредит", "Розстрочка") при цьому обмін інформацією здійснює кредитний підрозділ по електронній пошті, факсу або телефонному режиму, з наданням після видачі кредиту документів до візування.

По всіх кредитах, видаваним під забезпечення, повинна бути проведена оцінка експертом станових операцій, за винятком технології "Розстрочка" і "Авто-Кредит" (кредитування для придбання б/у автомобілів підлягає обов'язковій оцінці експертом станових операцій з оформленням банківського експертного висновку).

При кредитуванні під забезпечення коштів, розміщених на депозитному рахунку, кредитний підрозділ взаємодіє з відділом депозитних операцій при видачі, моніторингу й погашенні кредиту. При видачі кредиту підрозділ, що кредитує, направляє письмове повідомлення на керівника депозитного відділу. При погашенні кредиту кредитний підрозділ письмово повідомляє керівника депозитного відділу про зняття блокування. Відповідальність за схоронність предмета застави (допуску й виконання операцій по депозиті) до моменту надання повідомлення про зняття блокування несе керівник депозитного підрозділу.

При оформленні кредитів по загально банківських програмах, сума яких перевищує ліміт повноважень керівника підрозділу, що кредитує, узгодження проводиться додатково з керівником РП, що має необхідний ліміт повноважень, без розгляду питання на Кредитному Комітеті.

Обов'язковими умовами надання кредиту є щомісячне погашення відсотків і кредиту рівними платежами, кредиту рівними частинами (із щомісячною сплатою відсотків).

Підхід з погашенням кредиту "рівними платежами" не тільки є більше дохідним стосовно погашення "рівними частинами", але й знижує трудомісткість обслуговування кредитних угод. Застосування "рівних платежів" у комплексі з відкриттям транзитного рахунку для погашень дозволяє:

− Спростити формування порядку погашення і його відбиттів у кредитному договорі.

− Підвищити сприйняття порядку погашення позичальником.

− Знизити час обслуговування за рахунок виключення щомісячних консультацій позичальників про суми погашень відсотків.

− Провадити щомісячне погашення боргу одним платежем у будь-якім відділенні банку.

Взаємини між Банком і Клієнтом регулюються кредитним договором або договором про відкриття картрахунку й установленні кредитного ліміту, що укладається між Кредитором і Позичальником, тільки в писемній формі, відображає взаємні зобов'язання й відповідальність сторін. Внесення змін у кредитний договір може бути зроблене за узгодженням сторін і оформляється додатковими угодами. Затверджене рішення про видачу кредиту передається керівникові кредитного підрозділу, що призначає відповідального виконавця із числа кредитних менеджерів, а при сполученні функцій кредитних експертів, що буде здійснювати видачу, а потім наступний моніторинг кредиту.


 
 

Цікаве

Загрузка...