WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Інвестиційна політика банку та шляхи підвищення її ефективності - Курсова робота

Інвестиційна політика банку та шляхи підвищення її ефективності - Курсова робота

Отже для створення сприятливих умов зорової роботи, які б виключали швидку втомлюваність очей, виникнення професійних захворювань, нещасних випадків і сприяли підвищенню продуктивності праці та якості продукції, виробниче освітлення повинно відповідати наступним вимогам:

  1. створювати на робочій поверхні освітленість, що відповідає характеру зорової роботи і не є нижчою за встановлені норми;

  2. забезпечувати достатню рівномірність та постійність рівня освітленості у виробничих приміщеннях, щоб уникнути частої переадаптації органів зору;

  3. не створювати на робочій поверхні різких та глибоких тіней (особливо рухомих);

  4. бути достатнім для розрізнення деталей контраст поверхонь, що освітлюються;

  5. бути надійним і простим в експлуатації, економічним та естетичним.

Але у моєму випадку в кредитному відділі недостатня кількість освітлення. Розрахунок цього та міри щодо його нормалізації розглянемо далі у розділі 5.3 "Розробка заходів з охорони праці".

Таблиця 5.2.

Параметри санітарно-гігієнічних умов праці

№ п/п

Параметри

Фактичне значення

Норматив з державним стандартом

Відповідність фактичним значенням нормативу

1

Температура повітря в перехідний період, С

22 °С

23°С

Відповідає

2

Відносна вологість, %

75%

75%

Відповідає

3

Швидкість руху повітря, м/с

0,1

0,1

Відповідає

4

Запиленість, мг/м3

0,2

0,2-0,4

Відповідає

5

Освітленість, лк

342,66

400

Відповідає

6

Рівень шуму, дБл

45

50

Відповідає

5.2. Техніка безпеки та протипожежна профілактика

Вимоги щодо конструктивних та планувальних рішень об'єктів, а також інших питань забезпечення їхньої пожежо- та вибухобезпеки значною мірою визначаються категорією приміщень та будівель за вибухопожежною та пожежною небезпекою. Визначення категорії приміщення проводиться з урахуванням показників пожежовибухонебезпечності речовин та матеріалів, що там знаходіться (використовуються) та їх кількості. Відповідно до ОНТП 24-86 приміщення за вибухопожежною та пожежною небезпекою поділяються на пять категорій (А, Б, В, Г, Д).

Якщо проаналізувати всі приміщення на підприємстві то їх можна віднести до категорії В – це горючі та важкогорючі рідини, тверді горючі та важкогорючі речовини і матеріали, здатні при взаємодії з водою, киснем повітря або одне з одним лише горіти за умови, що приміщення, в яких вони знаходяться, або використовуються, не відносяться до категорій А та Б.

Згідно з категоріями приміщень визначають вимоги до конструктивних та планувальних рішень будівель, споруд, приміщень та до їх вогнестійкості. Категорії приміщень та будівель за вибухопожежною та пожежною небезпекою на стадії проектування визначають розробники технологічного процесу згідно з нормами технологічного проектування ОНТП –24-86 та відомчими нормами технологічного проектування. Для діючих підприємств категорії за вибухопожежною та пожежною небезпекою можуть визначатися технологами самих підприємств, організаціями, що мають відповідних фахівців та дозвіл (ліцензію) органів державного пожежного нагляду. Категорія щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки, а також клас зони за правилами улаштування електроустановок, в тому числі для зовнішніх виробничих і складських дільниць, повинні бути позначені на вхідних дверях до приміщення, а також на межах зон всередині приміщення та назовні.

Виробниче обладнання має бути пожежо-і вибухонебезпечним. Воно не повинно створювати небезпеки в результаті дії вологості, сонячної радіації, механічних коливань, високих і низьких тисків і температур, агресивних речовин і мікроорганізмів.

Гарячи поверхні повинні теплоізолюватися, і допустима температура поверхні ізоляції не повинні перевищувати 35°С – для приміщень особливо небезпечних і підвищеної небезпеки згідно з ПУЕ і 45°С – для приміщень без підвищеної небезпеки.

З огляду на наявість у банку електронно-обчислювальної техніки і компютерів, з метою забезпечення універсальної захищеності устаткування, на підприємстві знаходяться для оснащення даного приміщення два вогнигасника пінних типу ВХП-10 та один порошковий вогнегасник типу ВП-5.

В приміщенні яке я розглядаю, установлено декілька компютерів та принтер. Ксерокс знаходиться в окремій кімнаті, тому що він виділяє багато електромагнітних випромінювань, тому в приміщенні окрім кондиціонера встановлено додаткову витяжку.

Адміністративно-громадський контроль за охороною праці в нас здійснюється за такою схемою: не рідше 1 разу на місяць в обсязі кожного робочого місця головним інженером з охорони праці.

Ефективність контролю залежить від відповідного метрологічного забезпечення, що включає методи та засоби (прилади) вимірювання параметрів шкідливих та небезпечних факторів виробництва, визначення безпеки обладнання і технологічних процесів.

5.3. Розрахунок – аналіз штучного освітлення в приміщенні.

У інвестиційному відділі банку з розмірами А= 5 м, У = 5,6 м і висотою Н = 2,7 м установлені три світильники типу "Астра" з лампами розжарювання типу БК потужністю 60 вт. У кожному світильнику встановлено 4 лампи. Коефіцієнти відбиття світлового потоку від стелі, стін і підлоги відповідно рівні Рcm=70%, Рс = 30%, Рn = 10%. Затінення робочих місць немає. Визначимо величину освітленості робочих місць, якщо відомо, що при роботі з компютером і документами нормативна величина освітленості Ен = 400 лк.

Залежно від джерела світла виробниче освітлення може бути: природним, що створюється прямими сонячними променями та розсіяним світлом небосхилу; штучним, що створюється електричними джерелами світла та суміщеним, при якому недостатнє за нормами природне освітлення доповнюється штучним. Природне освітлення поділяється на: бокове (одно- або двостороннє), що здійснюється через світлові отвори (вікна) в зовнішніх стінах; верхнє, здійснюване через через ліхтарі та отвори в дахах і перекриттях; комбіноване – поєднання верхнього та бокового освітлення.

Штучне освітлення може бути загальним та комбінованим. Загальним називають освітлення, при якому світильники розміщуються у верхній зоні приміщення (не нижче 2,5 м над підлогою) рівномірно (загальне рівномірне освітлення) або з врахуванням розташування робочих місць (загальне локалізоване освітлення). Комбіноване освітлення складається із загального та місцевого. Його доцільно застосовувати при роботах високої точності, а також, якщо необхідно створити певний або змінний в процесі роботи напрямок світла. Місцеве освітлення створюється світильниками, що концентрують світловий потік безпосередньо на робочих місцях. Застосування лише місцевого освітлення не допускається з огляду на небезпеку виробничого травматизму та професійних захворювань.

При перевірці відповідності освітленості в приміщення нормативному освітленню, коли відома кількість світильників, ламп, їхній тип і потужність, фактичну освітленість у приміщення визначаємо за формулою:

Еф = ((N * Fл * n * h) / (S * z * k3)) лк,

Де N = 3 - число світильників,

Fл = 875 - світловий потік лампи,

N = 4 – число ламп у світильнику,

S = 28 м2 – площа освітлюваного приміщення,

Z = 1,15 – коефіцієнт нерівномірності освітлення для ламп розжарювання,

k3 - коефіцієнт запасу, що враховує зниження освітленості через забруднення і старіння лампи, значення k3 приймаємо рівним 1,3 для ламп розжарювання за СНіП ІІ-4-79,

  • - коефіцієнт використання освітлювальної установки.

Для визначення h необхідно знати тип світильника, індекс приміщення і коефіцієнт відбиття світлового потоку від стелі, стін і підлоги. Так як тип світильника і коефіцієнти відображення світлового потоку відомі, то для визначення h необхідно розрахувати значення індексу приміщення і:


 
 

Цікаве

Загрузка...