WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → " Діяльність страхової компанії ""Оранта""" - Курсова робота

" Діяльність страхової компанії ""Оранта""" - Курсова робота

вжити всі можливі заходи з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди;

зберегти транспортний засіб чи пошкоджене майно в такому стані, в якому воно знаходилося після ДТП, до тих пір, доки їх не огляне призначений Страховиком аварійний комісар або експерт;

Документи, необхідні для розгляду страхової справи:

заява встановленого зразка

до заяви додається довідка про ДТП, довідки відповідних закладів охорони здоров'я щодо тимчасової втрати працездатності або довідки спеціалізованих установ про встановлення стійкої втрати працездатності (інвалідності) у разі її виникнення, інші документи, які мають відношення до даної дорожньо-транспортної пригоди, завірені у встановленому порядку;

письмове пояснення про обставини дорожньо-транспортної пригоди;

оригінал страхового полісу;

із врахуванням обставин конкретного страхового випадку страховик має право вимагати інші документи, що підтверджують факт та обставини настання страхового випадку, розмір збитку та виконання страхувальником умов страхового договору;

інші документи, що підтверджують факт та обставини настання страхового випадку, розмір збитків тощо — на вимогу страхувальника.

4. Добровільне страхування від нещасних випадків

Як страхування від нещасного випадку захищає інтереси Застрахованих осіб?

Страхування від нещасного випадку гарантує, що страхова компанія здійснить страхову виплату, якщо з Застрахованою особою станеться нещасний випадок, що призведе до розладу здоров`я (травмування, ушкодження, порушення функцій організму тощо) або спричинить смерть Застрахованої особи.

Страхову виплату за договором добровільного страхування від нещасного випадку отримує або сама Застрахована особа, або її Вигодонабувач, визначений у договорі страхування. У разі ж смерті Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку страхову виплату в розмірі 100% страхової суми, визначеної для Застрахованої особи, отримає Вигодонабувач, визначений у договорі страхування. Якщо Вигодонабувач у договорі страхування не був визначений, то у разі смерті Застрахованої особи від нещасного випадку страхову виплату отримають її спадкоємці за законом.

Що таке нещасний випадок?

Нещасним випадком (відповідно до договору страхування) є раптові непередбачувані події, включаючи протиправні дії третіх осіб, що фактично відбулися в період дії договору страхування та спричинили або розлад здоров'я Застрахованої особи, викликаний ушкодженням тканин організму з порушенням їх цілісності і функцій, деформацією і порушенням опорно-рухового апарату, заподіяними зовнішнім впливом, або смерть Застрахованої особи. Нещасними випадками також є випадкове потрапляння у дихальні шляхи стороннього тіла, утоплення, тепловий удар, опіки, укуси тварин, комах, змій, обмороження, ураження електричним струмом і блискавкою, випадкове отруєння отруйними речовинами, газами, ліками, недоброякісними продуктами харчування (за винятком харчової токсикоінфекції).

Важливо! Захворювання (раптові, хронічні, загострення хронічних), та їх наслідки не є нещасним випадком за умовами договору страхування. Тому, на випадок смерті або інвалідності внаслідок захворювання, страхові виплати умовами цього виду страхування НЕ передбачені.

Договір добровільного страхування від нещасних випадків (договір страхування) — це письмова угода між Страхувальником (фізична особа) і Страховиком (страхова компанія), згідно з якою Страховик бере на себе зобов'язання у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату на умовах, визначених у договорі, а Страхувальник зобов'язується вносити страхові платежі у визначені строки і дотримуватись інших умов договору.

Застраховані особи — фізичні особи, на користь яких укладено договір страхування.

Договір добровільного страхування від нещасного випадку може бути укладений щодо ризиків настання:

тимчасової втрати працездатності або травматичного ушкодження Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку;

стійкої втрати працездатності Застрахованої особи (встановлення їй І, ІІ або ІІІ групи інвалідності) внаслідок нещасного випадку;

смерті Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку.

Як правило, договір страхування за погодженням сторін укладається щодо певної комбінації таких ризиків.

При цьому ризик смерті включається практично до будь-якого договору страхування. Перелік ризиків, що включені до договору страхування, суттєвим чином впливає на розмір страхового внеску.

Як визначаються розміри страхової суми та страхового тарифу?

Страхова сума — визначена у договорі страхування грошова сума, в межах якої Страховик зобов'язується здійснити страхову виплату у разі настання страхового випадку. Розмір страхової суми визначається за згодою сторін.

Страховий тариф — це розмір страхового внеску (плати за страхування), визначений у відсотках від страхової суми.

Страховий тариф залежить від переліку обраних ризиків, професійної ризиковості, терміну страхування, інших умов страхування. Розмір річного страхового тарифу за договорами добровільного страхування від нещасного випадку знаходиться в діапазоні від 0,15 до 1,5%.

Як визначається розмір страхової виплати?

Якщо договором страхування передбачена страхова виплата у разі тимчасової втрати працездатності Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку, Страховик здійснює страхову виплату у розмірі від 0,05% до 0,7% (конкретний розмір визначається у договорі страхування) страхової суми за кожний день непрацездатності або лікування, але не більше 100% від страхової суми.

У разі травматичного ушкодження Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку страхова виплата визначається за таблицею страхових виплат (це таблиця, в якій кожному діагнозу травми або ушкодження організму відповідає певний розмір страхової виплати у % від страхової суми).

Якщо договором страхування передбачена страхова виплата у разі встановлення Застрахованій особі групи інвалідності внаслідок нещасного випадку, Страховик здійснює страхову виплату, розмір якої визначається у відсотках від страхової суми:

від 90 до 100% — у разі встановлення Застрахованій особі І групи інвалідності;

від 60 до 80% — у разі встановлення Застрахованій особі ІІ групи інвалідності;

від 40 до 60% — у разі встановлення Застрахованій особі ІІІ групи інвалідності.

Конкретний розмір страхової виплати та її обмеження визначаються договором страхування.

Якщо договором страхування передбачена страхова виплата у разі смерті Застрахованої особи внаслідок нещасного випадку, Страховик виплачує Вигодонабувачу або спадкоємцям Застрахованої особи 100% страхової суми.

Докладну інформацію про добровільне особисте страхування від нещасних випадків Ви можете отримати від наших фахівців найближчого до Вас структурного підрозділу представницької мережі НАСК "Оранта".

5. Страхування КАСКО автотранспортних засобів

Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" здійснює страхування автотранспортних засобів юридичних осіб на випадок їх втрати або пошкодження внаслідок:

дорожньо-транспортної пригоди;

стихійного лиха, самовільного падіння предметів на застрахований транспортний засіб, нападу тварин;

пожежі, вибуху, самозаймання;

протиправних дій третіх осіб, не пов'язаних з незаконним заволодінням. А саме: крадіжки або спроби крадіжки, грабежу, розбою тощо;

незаконного заволодіння шляхом крадіжки, грабежу, розбою.

За вибором власника та/або експлуатанта транспортного засобу договір страхування може покривати всі перераховані ризики (повне КАСКО) або бути укладений лише на деякі з них (часткове КАСКО).

НАСК "Оранта" приймає на страхування транспортні засоби строком експлуатації до 8 років, а саме:

автомобілі легкові, вантажні, вантажно-пасажирські;

автобуси та мікроавтобуси;

причепи, напівпричепи;

сільськогосподарську та спеціальну техніку.

Страхова сума визначається за взаємною домовленістю сторін як:

дійсна вартість транспортного засобу на момент укладення договору;

частка від дійсної вартості транспортного засобу.

Договір страхування укладається, як правило, за умови франшизи – власної участі власника та/або експлуатанта транспортного засобу у відшкодуванні збитків. Франшиза встановлюється у відсотках від страхової суми або в абсолютному виразі.

Страхувальник може при укладенні договру страхування вибрати опцію – "без франшизи по склу" і, незалежно від розміру франшизи за договором, при пошкодженні тільки скляних деталей франшиза не застосовуватиметься!

Страховий тариф залежить від обраних страхових ризиків, типу та марки транспортного засобу, строку експлуатації, стажу та віку водіїв, наявності додаткового протиугінного пристрою, розміру франшизи, інших факторів та знаходиться в межах 3,5 – 8% страхової суми.

При пошкодженні скляних деталей та/або при незначних (до 2% страхової суми) пошкодженнях транспортного засобу довідка ДАІ не є обов'язковою.

ДТП визнається страховим випадком навіть у разі грубого порушення водієм Правил дорожнього руху.

Не встановлено жодних обмежень щодо зберігання застрахованого транспортного засобу в нічний час!

Страхове відшкодування сплачується в межах страхової суми, виходячи з витрат на ремонт транспортного засобу.

Страхувальник при укладенні договору може обрати варіант визначення вартості відновлювального ремонту:

за експертною оцінкою;

за рахунком гарантійної СТО.


 
 

Цікаве

Загрузка...