WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → " Діяльність страхової компанії ""Оранта""" - Курсова робота

" Діяльність страхової компанії ""Оранта""" - Курсова робота

План

1. Про компанію

2. Страхові послуги

3. Страховий випадок

3.1 Форма заяви про страхову подію

3.2 Застраховані від нещасного випадку

3.3 Застрахований транспортний засіб

3.4 Застраховано ваше майно

3.5 Застрахована цивільна відповідальність

4. Добровільне страхування від нещасних випадків

5. Страхування КАСКО автотранспортних засобів

1. Про компанію

Національна акціонерна страхова компанія (НАСК) "Оранта" є правонаступницею Укрдержстраху, заснованого 25 листопада 1921 року. Цю дату компанія вважає датою свого заснування. У 1994 році Укрдержстрах було перетворено на Відкрите акціонерне товариство "Національна акціонерна страхова компанія "Оранта", засновником якого з боку держави виступив Фонд державного майна України. У 2007 році Фонд державного майна продав інвесторові останній пакет акцій, що перебував у державній власності. Компанія стала приватною, що сприяло подальшому поліпшенню структури активів НАСК "Оранта" і підвищенню її платоспроможності.

Останнім часом НАСК "Оранта" активно розвивається, удосконалюючи систему управління та впроваджуючи нові технології ведення бізнесу, дедалі більше стверджуючись на позиції лідера страхового ринку України. Компанія керується в діяльності стратегією нарощування своєї частки ринку в сегменті класичних видів страхування, постійно розширюючи лінійку страхових продуктів і підвищуючи якість обслуговування клієнтів.

На сьогодні НАСК "Оранта" — найбільша страхова компанія класичного страхового ринку України. У 2008 році НАСК "Оранта" зібрала рекордний для ринку обсяг страхових премій — 1010 млн. грн., що на 45 % перевищує обсяг премій компанії за 2007 рік (693,6 млн. грн.). Так, надходження по КАСКО становили 451,3 млн. грн., по ОСЦПВ — 236,7 млн. грн., від страхування майна — 209,6 млн. грн., від медичного страхування — 9,3 млн. грн., страхування від нещасного випадку — 28,1 млн. грн., за іншими видами страхування — 64,3 млн. грн. У 2008 році НАСК "Оранта" уклала 5409047 договорів страхування. За даними компанії, питома вага НАСК "Оранта" на ринку класичних страхових послуг за показником страхових премій — понад 12 %.

У 2008 році компанія врегулювала збитки на загальну суму 399,5 млн. грн., що на 66 % перевищує обсяг виплат НАСК "Оранта" у 2007 р. (240,1 млн. грн.). Розмір страхових резервів сягнув 405,9 млн. грн., що на 48 % перевищує показник 2007 року. Власний капітал компанії збільшився на 48 % і становить 411,1 млн. грн. Статутний фонд збільшився практично в чотири рази — до 175 млн. грн.

Компанія вже кілька років є безумовним лідером ринку ОСЦПВ. За даними Моторно-транспортного страхового бюро України, НАСК "Оранта" посіла перше місце в рейтингу "ТОП-10 страховиків за кількістю виданих полісів на 1 січня 2009 року" і в "ТОП-10 страховиків за розміром страхових виплат на 1 січня 2009 року". НАСК "Оранта" у 2008 р. уклала 1 440 492 договори страхування ОСЦПВ, що становить приблизно 21,4 % від загальної кількості застрахованих транспортних засобів. Частка НАСК "Оранта" у ринку ОСЦПВ — 18,4 % за обсягом страхових премій.

Незалежне рейтингове агентство "Кредит-Рейтинг" на підставі аналізу повної фінансової звітності НАСК "Оранта" за 2008 р. підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг компанії на рівні uaА. Прогноз рейтингу — стабільний, що вказує на відсутність передумов для зміни рейтингу протягом року.

У 2008 році НАСК "Оранта" було визнано лідером у двох номінаціях Міжнародного фестивалю-конкурсу "Вибір року 2008": "Страхова компанія року зі страхування майна", "Страхова компанія року зі страхування автотранспорту". У конкурсі "MasterCard Банк року 2008" "Оранта" посіла перше місце в номінації "Страхова компанія року". Компанію визнано також кращим роботодавцем серед страховиків за підсумками конкурсу "Кращий роботодавець України", проведеного журналом "Кореспондент". НАСК "Оранта" — найвідоміша страхова компанія України за результатами рейтингу газети "Дело" і посідає перше місце в рейтингу стабільності страхових компаній РА "Експерт-Рейтинг".

Результати 2008 року підтверджують успішний і динамічний розвиток компанії. Диверсифікована структура каналів продажів і реалізована програма оптимізації витрат на ведення бізнесу дали змогу компанії знизити негативний вплив поточної економічної ситуації на її діяльність і зберігати стабільне становище на ринку.

У сфері трудових стандартів керівництво Компанії орієнтоване на досягнення міжнародного рівня й стандартизації бізнес-процесів, починаючи добором і закінчуючи мотивацією персоналу. НАСК "Оранта" співпрацює з профспілковими організаціями, колективний договір між трудовим колективом і менеджментом НАСК "Оранта" було укладено у 2007 р.

З 1994 р. НАСК "Оранта" є повним членом МТСБУ а з 2003 року — членом Ядерного страхового пулу. У вересні 2008 року засновано Українську федерація убезпечення (УФУ), що об'єднала 14 класичних страхових компаний, з метою сприяння розвитку в Україні прозорого класичного страхування, гарантування високого рівня послуг страхування, які надаються Членами Федерації, інтеграції українського і європейського ринків страхування, захисту інтересів Членів Федерації, недопущення недобросовісної діяльності її Членів. НАСК "Оранта" виступила одним з ініціаторів створення Федерації і є її активним членом.

У грудні 2008 р. компанія підписала Глобальний Договір Організації Об'єднаних Націй і привселюдно задекларувала свою прихильність принципам соціально відповідального бізнесу. НАСК "Оранта" співпрацює із професійними українськими й міжнародними організаціями у сфері КСВ, бере участь у роботі комітетів і робочих груп Американської Торговельної Палати і Європейської Бизнес-Асоціації. За результатами незалежного рейтингу НАСК "Оранта" отримала найвищий рейтинг А+ серед соціально відповідальних компаній. Пріоритетом у роботі НАСК "Оранта" є проблематика дітей-сиріт в Україні та сприяння розвитку українського спорту. НАСК "Оранта" як лідер ринку відчуває пряму відповідальність за майбутнє держави, вбачаючи свою місію в розвитку суспільства, упевненого у майбутньому.

2. Страхові послуги

Для фізичних осіб

Особисте страхування:

добровільне страхування від нещасних випадків;

добровільне страхування на випадок хвороби;

добровільне медичне страхування;

добровільне страхування медичних та інших витрат осіб, що виїжджають за кордон;

добровільне медичне страхування під час поїздок по Україні.

Страхування майна та відповідальності:

страхування майна;

страхування майна, яке є предметом іпотеки;

страхування відповідальності.

Страхування автотранспортних засобів:

страхування КАСКО автотранспортних засобів;

дорожньо-транспортної пригоди;

стихійного лиха, самовільного падіння предметів на застрахований транспортний засіб, нападу тварин;

пожежі, вибуху, самозаймання;

протиправних дій третіх осіб, не пов'язаних з незаконним заволодінням. А саме: крадіжки або спроби крадіжки, грабежу, розбою тощо;

незаконного заволодіння шляхом крадіжки, грабежу, розбою.

Обов'язкові види страхування на транспорті.

Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України.

Обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів на території країн членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка".

Обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті.

Добровільні види страхування на транспорті.

Добровільне страхування цивільної відповідальності.

Добровільне страхування від нещасних випадків водія, пасажирів та кондукторів.

Прикордонне страхування.

Страхування професійної відповідальності

Для юридичних осіб

Страхування майна

Страхування автотранспортних засобів:

Страхування КАСКО автотранспортних засобі.

Обов'язкові види страхування на транспорті:

обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України;

обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів на території країн членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка";

обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті.

Добровільні види страхування на транспорті:

добровільне страхування цивільної відповідальності;

добровільне страхування від нещасних випадків водія, пасажирів та кондукторів;

прикордонне страхування.

Страхування будівельно-монтажних ризиків

Страхування сільськогосподарських ризиків

Комплексне страхування посівів сільськогосподарських культур на період перезимівлі.

Комплексне (мультиризикове) страхування майбутнього врожаю сільськогосподарських культур на період весна-літо.

Добровільне страхування майбутнього врожаю сільськогосподарських культур.

Добровільне страхування тварин, що належать юридичним особам.

Обов'язкове страхування тварин на випадок загибелі, знищення, вимушеного забою, від хвороб, стихійних лих та нещасних випадків.

Страхування майна сільськогосподарських підприємств в т.ч. заставного та сільськогосподарської продукції у місці її зберігання.

Страхування транспортних засобів та спецтехніки сільськогосподарських підприємств.

Страхування відповідальності:

цивільна-правова відповідальність;

відповідальність роботодавця;

екологічна відповідальність;

відповідальність товаровиробника;

професійна відповідальність.

Cтрахування вантажів

Страхування авіаційних ризиків:

страхування повітряних суден від ризиків повної загибелі повітряного судна чи пошкодження окремих його частин, систем та елементів конструкції;

страхування відповідальності експлуатанта повітряного судна за шкоду, заподіяну третім особам внаслідок авіаційної події за участю застрахованого повітряного судна;


 
 

Цікаве

Загрузка...