WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Державний ощадний банк України - Курсова робота

Державний ощадний банк України - Курсова робота

Достатньо висока якість управління кредитним ризиком підтверджується незначним рівнем проблемних кредитів в загальній сумі кредитного портфеля.

За ступенем ризику кредити класифікуються на: стандартні кредити; кредити під контролем; субстандартні; сумнівні; безнадійні кредити.

Банки зобов'язані створювати резерви для відшкодування можливих втрат за основним боргом за всіма видами наданих кредитів у національній та іноземній валютах. Резерв, що використовується на покриття безнадійної заборгованості розподіляється на резерв під стандартну заборгованість і нестандартну.

Банки для нарахування резерву класифікують надані кредити з урахуванням таких критеріїв:

оцінки фінансового стану позичальника;

погашення позичальником кредиту і процентів за ним.

1. За фінансовим станом позичальників розподіляють на такі категорії: Клас "А" - фінансова діяльність дуже добра;

Клас "Б" - фінансова діяльність добра, але немає надто великих перспектив;

Клас "В" - фінансова діяльність задовільна, спостерігається чітка тенденція до погіршення;

Клас "Г" - фінансова діяльність погана;

Клас "Д" - фінансова діяльність збиткова.

2. Обслуговування боргу позичальником є:

Добрим, якщо погашення здійснюється у відповідні строки або кредит пролонгований не більше ніж на 90 днів;

Слабким - спостерігається прострочення не більш ніж 90 днів або допускається пролонгація понад 90 днів при умові сплати процентів;

Недостатнім - прострочення понад 90 днів.

За результатами проведеного аналізу банки визначають категорію кредиту за ступенем ризику(таблиця 4.1)

Таблиця 4.1

Класифікація кредитного портфеля за ступенем ризику та визначення категорії кредитної операції

Клас позичальника

Обслуговування боргу позичальником (група)

"добре"

"слабке"

"незадовільне"

"А"

"стандартна"

"під контролем"

"субстандартна"

"Б"

"під контролем"

"субстандартна"

"субстандартна"

"В"

"субстандартна"

"субстандартна"

"сумнівна"

"Г"

"сумнівна"

"сумнівна"

"безнадійна"

"Д"

"сумнівна"

"безнадійна"

"безнадійна"

На підставі класифікації валового кредитного ризику та враховуючи прийняте забезпечення, банк визначає чистий кредитний ризик за кожною кредитною операцією і зважує його на встановлений коефіцієнт резервування (таблиця 4.2).

Таблиця 4.2

Розрахунок рівня резерву в залежності від групи кредитів

Категорія кредитної операції

Коефіцієнт резервування

(за ступенем ризику)

Коефіцієнт резервування

за кред. операціями з позич-ми,

у яких немає джерел надходж. валютної виручки

"Стандартна"

1%

2%

"Під контролем"

5%

7%

"Субстандартна"

20%

25%

"Сумнівна"

50%

60%

"Безнадійна"

100%

100%

Відповідно до оцінки фінансового стану позичальника, перспектив його розвитку та погашення позичальником кредитної заборгованості за основним боргом та відсотків за нею Ощадбанк класифікує кредитний портфель за 5 групами ризику. Ця класифікація є загальною у роботі комерційного банку з кредитами.

Виважена політика банку щодо концентрації кредитних операцій дозволила забезпечити сприятливий рівень кредитного ризику для стабільної та прибуткової діяльності. [2]

5. Міжнародні розрахунки та валютні операції

Наявність розгалуженої мережі кореспондентських рахунків є необхідною умовою успішного обслуговування зовнішньоекономічних операцій банку та його клієнтів. Постійна робота спрямована на розвиток співпраці з провідними світовими фінансовими установами, серед яких: Deutsche Bank Trust Company Amerikas, Citibank NA, Cormmerzbank AG, Raiffeisen Zentralbank Oesterreich AG, Белпромстройбанк, АКБ "Промсвязьбанк", BAT "Альфа-банк", "Акціонерний Комерційний Ощадний Банк Російської Федерації" (ВАТ), ВАТ "Укрексімбанк", ЗАТ "Армбізнесбанк", AT "Латвійський бізнес банк".

Фахівці Ощадбанку розробляють для своїх клієнтів індивідуальну схему оплати імпортних контрактів із застосуванням документарних акредитивів з подальшим фінансуванням шляхом пост фінансування та або дисконтування.

Банк постійно вдосконалює та підтримує на світовому рівні власну програму фінансового моніторингу щодо боротьби з фінансуванням тероризму та відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом, та програму "знай свого клієнта" (Know Your client - KYC).

При використанні послуги торгового фінансування клієнт Ощадбанку отримує:

зменшення вартості фінансування у порівнянні з банківським кредитом (відсоткова ставка за користування фінансуванням складає 9-11% річних);

тривалий термін фінансування - 0,5 - 5 років;

зниження ризику непостачання товару/невиконання платежу;

відмову від авансового платежу;

додаткові гарантії платежу у випадку підтвердження акредитиву іншим банком.

Банк пропонує імпортерам, які обслуговуються в Ощадбанку:

випуск непокритих акредитивів та гарантій (без та з підтвердженням іноземного банку), що:

є "фінансуванням до відвантаження";

дозволяє імпортеру організовувати виконання контракту без відволікання обігових коштів на передоплату;

гарантує експортеру виконання платежу;

вирішує проблему 90 днів при тривалих термінах поставки;

фінансування відстроченого платежу (з підтвердженням іноземного банку; з підтвердженням іноземного банку та з дисконтуванням/негоціацією), що:

можливо у випадку згоди експортера на відстрочення платежу;

доцільно, якщо витрати на випуск та обслуговування акредитива/гарантії та оплата винагороди експортеру за відстрочку платежу нижче, ніж витрати на залучення позикових коштів;

постімпортне фінансування - це відстрочення оплати (до 2-х років) за акредитивом, надане Ощадбанком за рахунок ресурсів іноземних банків;

довгострокове фінансування - це можливість реалізації інвестиційних програм щодо розширення виробництва та модернізації основних засобів вітчизняних підприємств за рахунок ресурсів іноземних банків терміном до 5 років.

Експортерам, що обслуговуються в Ощадбанку пропонується:

передекспортне фінансування:

випуск гарантій або відкриття резервного акредитиву без покриття за дорученням постачальника-експортера;

підтвердження акредитиву іноземного банку, відкритого на користь експортера, без надання покриття банком-емітентом;

кредитування експортера до відвантаження товару під заставу майнових прав на виручку за експортним акредитивом/гарантією, що випущені іноземним банком;

постекспертне фінансування:

кредитування експортера після відвантаження товару під заставу майнових прав на виручку за експертним акредитивом/гарантією, що випущені іноземним банком. [12]

Банк здійснює розробку, супроводження та контроль операцій неторгового характеру: грошові перекази по міжнародних платіжних системах, банківські перекази, валютно-обмінні операції, операції з чеками та банківськими металами; виконувались функції агента валютного контролю при проведенні розрахунків за експортно-імпортними договорами клієнтів та власними зовнішньоекономічними контрактами банку.

Банк продовжує розвиток послуг по здійсненню банківських переказів фізичних осіб у іноземних валютах та переказів по міжнародних платіжних системах Western Union, Migom, Vigo, Blizko, Coinstar, Interxpress, Xpress Money.

Розроблена Методика встановлення курсу гривні до іноземних валют, затверджена заступником голови правління ВАТ „Ощадбанк" 25 червня 2007 року, розроблена та затверджена розпорядженням ВАТ „Ощадбанк" від 4 грудня 2007 року № 106 Технологічна схема ввезення/вивезення та купівлі/продажу готівкової іноземної валюти для потреб установ банку.

6. Взаємовідносини банку з нбу

6.1 Ліцензування банківської діяльності

На підставі банківської ліцензії на право здійснювати банківські операції, визначені частиною першою та пунктами 5-11 частини другої Закону України "Про банки і банківську діяльність" від 16.01. 2002 р. № 148, а також Дозволу на право здійснення операцій, визначених пунктами 1-4 частини другої та частиною четвертою статті 47 Закону України "Про банки і банківську діяльність" згідно з додатком до цього дозволу від 29.04. 2002 р. № 148-2, ВАТ "Ощадбанк" здійснює такі операції:


 
 

Цікаве

Загрузка...