WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Бенчмаркінг, як засіб покращення інноваційного процесу в організації - Курсова робота

Бенчмаркінг, як засіб покращення інноваційного процесу в організації - Курсова робота

Було визначено основні бар'єри по практичній реалізації еталонного зіставлення:

 • дороге устаткування для інформаційно-технічного оснащення диспетчерської;

 • перешкоди в радіоефірі, низькоякісний зв'язок між диспетчером і водіями.

Незважаючи на досить великі фінансові витрати, пов'язані з устаткуванням диспетчерської, подальші економічні розрахунки підтвердили можливість подолання цих бар'єрів, з огляду на високу ефективність проекту.

Етап 6. Впровадження отриманого досвіду в діяльність організації. Здійснення змін на підставі результатів бенчмаркінга варто робити, керуючись принципом, проголошеним ще Едвардом Демінгом: „Застосовуй, але не приймай". Просте присвоєння викликає проблеми, якщо ділова практика однієї компанії не „переведена" на мову іншої. А якщо бажані результати свідомо не будуть досягнуті, то й інтерес до подальших еталонних досліджень у керівників буде загублений надовго. Усі ці висновки цілком і цілком відносяться до малих і середніх компаній.

Розуміючи, що сліпе копіювання неприйнятне, в таксі „Еліт" було впроваджено інформаційну систему прийому й обробки викликів клієнтів, що дозволило перевести роботу диспетчерської на якісно новий рівень, підвищити оперативність виконання замовлень і додати в бізнес-процес ще один важливий етап - формування бази даних клієнтів.

Етап 7. Повторна самооцінка й аналіз поліпшень. Моніторинг ходу виконання робіт і оцінка кінцевих результатів формують пакет інформації для повторної самооцінки й аналізу поліпшень. Повторна самооцінка за критеріями Німецької премії якості підтвердила ефективність реалізованого проекту і виявила нові орієнтири для поліпшення: підвищення корпоративної культури організації і ступені задоволеності працівників.

Нова модель бізнесу, що прийшла в компанії разом з бенчмаркінгом, сприяє формуванню системного мислення, чого найчастіше так не вистачає малим фірмам. Еталонний аналіз сприяє розумінню і внутрішній системі, навколо якої побудована компанія, і зовнішньої системи, що впливає на неї. Вважаючи могутнім інструментом удосконалювання, бенчмаркінг є ефективним способом для вивчення і себе, і конкурентів.

Розділ 3. Аналіз ефективності бенчмаркінгового інноваційного проекту ДКО „Київводоканал"

3.1. Ефективність впровадження інноваційного проекту

У 2004 р. керівництво державного комунального об'єднання „Київводоканал" прийняло участь у стажуванні в Німеччині по Президентській програмі „Українська ініціатива". Основна мета стажування була направлена на оволодіння передовим досвідом німецьких підприємств у аналогічній галузі. Стажування проводилось за дотриманням процедури бенчмаркінгу, яка була описана нами у попередньому розділі.

„Київводоканал" є основною організацією, що забезпечує водопостачання і водовідведення в Києві. Київміськдержадміністрація уповноважила ДКО „Київводоканал" на здійснення управління, регулювання та контролю підключення юридичних і фізичних осіб до міської системи водопостачання і каналізації, а також на ведення розрахункової діяльності на основі затверджених тарифів.

В своєму прагненні підвищити рівень послуг, які надає об'єднання споживачам, керівництво підприємства здійснює і маємо намір продовжувати в майбутньому здійснювати інноваційні та інші проекти за різними напрямками на поетапній основі.

 • Поточні проекти - це проекти, що реалізуються сьогодні і спрямовані на проведення технічної реконструкції, інституціонального розвитку і т.п.;

 • Заплановані проекти технічної допомоги - в залежності від наявності необхідного фінансування, об'єднання має намір реалізувати протягом деяких років значну кількість проектів технічної допомоги;

 • Заплановані закупки обладнання - залежно від наявності необхідних фінансових коштів, об'єднання має намір реалізувати протягом деяких років значну кількість проектів з закупівлі обладнання та матеріалів.

Деякі з вищевказаних проектів будуть реалізовані за рахунок власних сил, з залученням персоналу об'єднання, а деякі будуть вимагати залучення до участі зовнішніх партнерів.

Сьогодні рівень споживання води населенням Києва є дуже високим. В середньому жителі Києва споживають 347 л/добу на душу населення (включаючи недооблік та втрати води), що втричі перевищує показник водоспоживання в інших країнах Європи та в 1,7 раза середній рівень водоспоживання в Україні.

Для об'єднання дуже важливо, щоб такий високий рівень споживання води населенням знизився, тоді з'явиться можливість зменшити витрати на експлуатацію систем водоспоживання та водовідведення, що в свою чергу дозволить:

 • Виділити більше коштів на технічне обслуговування, модернізацію та відновлення виробничих фондів;

 • Звести до мінімуму необхідність збільшення потужностей мереж, систем та споруд, що існують.

Досвід інших країн також свідчить, що зменшення тиску часто є найбільш ефективним мало витратним засобом зниження рівня втрат від витоків в мережі. Сьогодні вода подається під загальним тиском у всій водопровідній мережі міста, незважаючи на значні відмінності ландшафтного рельєфу районів міста. Розмежування мережі на ділянки за тиском шляхом встановлення засувок для регулювання тиску та проведення інших заходів є для об'єднання однією з пріоритетних задач на найближче майбутнє.

Об'єднання плануємо реалізувати комплексну інноваційну програму виявлення витоків, яка передбачає посекційне розмежування існуючої мережі водопостачання на ряд чітко визначених зон та поетапний перехід від "політики пасивного контролю витоків" до нової "політики активного контролю витоків". Дана технологія була запозичена згідно з процедурою бенчмаркінгу у німецьких підприємств, які займаються водопостачанням та водовідведенням.

Об'єднанням вже реалізовано декілька інноваційних програм. Серед них наступні:

 • Демонстраційний проект реконструкції каналізаційного колектора по пр. 40-річчя Жовтня.

Колектор по пр. 40-річчя Жовтня, довжиною 5.33 км і діаметром 1500 мм, був виведений з експлуатації кілька років тому через значний знос труб, які стали непридатними в результаті сірчанокислої корозії. Паралельно цьому колектору (але на поверхні землі) був прокладений тимчасовий напірний колектор для транспортування стоків з насосної станції Борщагівка 2. Стічні води з прилеглих територій перекачуються в напірний колектор за допомогою 13 тимчасових насосних станцій, споруджених вздовж колектора. Ця тимчасова система була для об'єднання важким фінансовим тягарем через високе енергоспоживання та необхідність проводити технічне обслуговування і часті ремонти.

Інноваційний метод без траншейних ("No-Dig") технологій реконструкції трубопроводів, який обрали для проведення реконструкції цього колектора, був вперше застосований на Україні в такому масштабі. Персонал об'єднання пройшов курс навчання по використанню відповідного обладнання.

Вартість проекту складає 72 млн. датських крон, з яких з міського та державного бюджету профінансовано 56 млн. датських крон, а 16 млн. датських крон були надані як грантове фінансування урядами Данії і Фінляндії.

 • Демонстраційний проект проведення реконструкції з використанням поліетиленових труб

Проект, спрямований на впровадження в Україні нових, ефективних з погляду затрат інноваційних методів без траншейних ("No-Dig") технологій реконструкції трубопроводів. Об'єднанню було передано необхідне обладнання і персонал пройшов повний курс навчання з планування реабілітаційних робіт з реконструкції мережі, ідентифікації можливих варіантів, вибору оптимального технічного рішення і його реалізації.

Таким чином, проект сприяє підвищенню професійних навичок персоналу в питаннях планування та виконання реабілітаційних проектів з реконструкції мереж з використанням ефективних з погляду затрат методів "No-Dig ".

Роботи виконувалися німецьким підрядником компанією Per Aarsleff.

Кошторис проекту складає близько 90 025 євро; фінансування здійснювалося за рахунок гранту від Німецького уряду.

В портфелі об'єднання є ще цілий ряд інноваційних та інших проектів які планується реалізувати в найближчий термін.

Для того, щоб проілюструвати як відбувається на практиці оцінка ефективності інноваційного проекту проведемо, на прикладі реального інноваційно-інвестиційного проекту, розрахунки щодо його ефективності та доцільності.

ДКО „Київводоканал" проводить проект з використанням інноваційних технологій за схемою бенчмаркінгу по підвищенню ефективності роботи споруд на Бортницькій станції аерації.

Проект охоплював такі аспекти:

 • Розробку проектно-кошторисної документації реконструкції будівель, споруд і одного блоку БСА, а також проектно-кошторисної документації системи дезодорації і викидів у повітря;

 • Проведення реконструкції систем аерації в аеротенках;

 • Впровадження ефективної інноваційної технології обробки надлишкової мулової води в аеробних стабілізаторах;

 • Впровадження інноваційної технології доочистки стічних вод і обробки осаду з використанням вітчизняного флокулянта;


 
 

Цікаве

Загрузка...