WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Аналіз ефективності операцій банку по довгостроковому кредитуванню - Курсова робота

Аналіз ефективності операцій банку по довгостроковому кредитуванню - Курсова робота

За даними Національної української іпотечної асоціації, на кінець 2007 року банк продовжував займати друге місце на ринку іпотечного кредитування з ринковою часткою 14,4%.

Зміну нагромадження капіталу та активів можемо прослідкувати з наступних даних (див. рис. 2.6). Як бачимо, активи банку зросли на 64,1%; внаслідок провадження широкої кампанії по наданню довгострокових кредитів, частка коштів в кредитних установах збільшилась на 502,2%; кількість кредитів, що була видана клієнтам збільшилась на 77%. Приймусь стверджувати, що зростання активів напряму пов'язано зі збільшенням частки довгострокових кредитів та збільшення доходу від них (%-ного доходу) на 65,9% (див. рис. 2.7).

Відстеживши динаміку зміни (зростання) кредитування фізичних осіб, зупинимось на кредитуванні юридичних осіб (наданні довгострокових кредитів корпоративному бізнесу). На рис. 2.8. відстежимо динаміку зміни цього показника.

Департамент великих корпоративних клієнтів, що обслуговує найбільші національні корпорації, зафіксував 88-відсотковий приріст кредитного портфеля, який свідчить про те, що потенціал розвитку великого бізнесу в Україні ще далеко не вичерпано, а якість та прозорість управління постійно підвищуються. Питаннями обслуговування великих корпорацій національного масштабу опікуються окремі менеджери, які з єдиного центру забезпечують системний підхід до обслуговування та управління взаємовідносинами з великими компаніями, що мають представництва в будь – якому регіоні України.

Не зупиняючись на позитивних зрушеннях в процесі, слід зазначити, що виконання таких операцій та їх ефективність повністю залежать від підходу банку до процедури їх надання. В стандартну процедуру отримання кредитів входить:

Головним мінусом у веденні кредитів є їх тривала реєстрація та реалізація. Нажаль банк Аваль не має спрощеної процедури для швидкого оформлення кредитів клієнтів (як постійних так і плинних), що зумовлює обмеження спросу на таку процедуру (і на кредит загалом).

Варто згадати і про оціночну вартість кредитів Райффайзен банку (див. табл. 2.6):

Ставки по довгостроковому кредитуванню банка Аваль. Таблиця 2. 6

Пакет кредитної послуги

Сума кредиту

% ставка

Оптимальний

максимум 45000

26,9

Платіжний

максимум 60000

29,9

Під депозит

максимум 45000

19%

Як неприємно визнавати, але приріст капіталу банку на 30% зменшується в основному за рахунок великих процентних ставок, отже й на ЧП банку.

Мушу сказати, що для покращення ситуації на кредитному ринку (переходу від хорошої до кращої!) банку Аваль необхідно зменшити відсоткові ставки по кредитам. Проблема багатьох банків, що існують в Україні зводиться до того, що високі відсоткові ставки "проганяють" клієнтів, єдина допомога для зміни такої ситуації – це зробити акцент на зміну якості і тільки тоді отримаємо ту кількість клієнтів, що принесе найбільший прибуток.

Висновки

Отже, в процесі дослідження теми "Аналіз ефективності операцій банку по довгостроковому кредитуванню" було проаналізовано теоретико - методологічну основу надання довгострокових кредитів (на прикладі Райффайзен – банка Аваль) та подані рекомендації щодо покращення ситуації на ринку довгострокового кредитування. Згідно теми дослідження було встановлено основні критерії діяльності даного банку, його успіхи та недоліки в веденні кредитної діяльності на території України. Результатом дослідження:

 • стало визначення суті і тлумачення змісту довгострокового кредитування, розгляд окремих видів довгострокового кредитування (кредиту на житло, комерційних кредитів, кредитів на споживчі цілі та ін.);

 • досліджено процес організації кредитного процесу (на прикладі фінансового звіту ВАТ "Райффайзен – банк Аваль"), було розкрито сутність цього процесу, визначено сторони і процедуру цього процесу;

 • визначено аналітичним шляхом ефективність довгострокового кредитування, аналіз якого було зроблено за допомогою аудиторського звіту та звіту про фінансові результати;

 • визначено проблеми сучасної системи кредитування, плюси та мінуси у кредиторській діяльності розглянутого банку, винесені висновки, щодо діяльності банку загалом.

Отже, Райффайзен – банк Аваль є одним з найбільших банків України, частка його участі в кредитному ринку поряд з кредитними товариствами та ін. банками складає 27,8%, підтвердженням чого може бути доволі високий рейтинг банку серед банків України – 1 та 2 – ге місце по визначеним критеріям діяльності "кредитна діяльність" та "депозитна". Банк Аваль став домінантом багатьох нагород у т.ч. "Краща іпотечна програма року" та "Краща депозитна програма року".

Але поряд з успіхами в комерційній діяльності банк має багато негативних рис: погане обслуговування, високі процентні ставки по кредитам та маленькі процентні ставки по депозитам неузгодженість кредитної політики (умови для VIP клієнтів та "звичайних" майже нічим не відрізняються), проходження клієнтами важкої процедури отримання кредитів (у будь – якій формі).

Незважаючи на це, банк веде досить вдалу політику у сфері довгострокового кредитування. Основними операціями такого роду є надання кредитів на житло, фінансування іпотечних програм для комерційних цілей юридичних осіб, надання кредиту на побутові потреби під заставу майна та без застави (з поручителями) і т.д.

Показниками прибутковості такого роду операцій служить збільшення капіталу банку (в частці активів) майже на 65% у 2007 році. Прибуток від кредитної діяльності зріс майже втричі за останній рік. Ефективну політику кредитування підтверджує й той факт, що кількість кредитних операцій по короткостроковому кредитуванню та довгостроковому зрівнялась у співвідношенні 86% та 14% до 45,6% та 54,4%. На користь вибраної політики ще хочеться додати, що тенденція зростання нагромадження капіталу за рахунок таких операцій (в прогнозах) збільшиться на 2/3 від показників 2007 року (відповідно у 2008 році).

Тенденції збільшення кількості клієнтів банку ведуть до розширення кредитної лінії (збільшення операцій такого роду) та появи у банка "вільних" додаткових коштів, які можна буде використати для зменшення % - вих ставок і збільшення т.ч. ставок по депозитам, що дасть поштовх для провадження послуг та нагромадження кількості клієнтів на ринку досить жорсткої банківської конкуренції (що також буде можливе при усуненні "недоліків в діяльності банку").

Список літератури

 1. Закон України "Про банки і банківську діяльність" від 07.12.00 р. №2121-III;

 2. Закон України "Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечними сертифікатами" від 19.06.03 р. №979-IV;

 3. Гроші та кредит: підручник /под ред. Івасіва Б.С. . - Тернопіль "Карт-бланш", 2000;

 4. Річний звіт ВАТ "Райффайзен – банк Аваль" за 2007 рік;

 5. Гроші та кредит: підручник/ под ред. Славлука М.І.- К.: КНЕУ, 2001;

 6. Костіна Н.І. Гроші та грошова політика: навчальний посібник . - К.: НІОС, 2001;

 7. Єпіфанов А.О. Грошово-кредитна політика в Україні: тенденції та перспективи // Фінанси України . - . 2000 . - №9 . - с.11-18;

 8. Лютий І.О. Грошова-кредитна політика в умовах перехідної економіки . - К.: "Атіка", 2000;

 9. Лютий І.О. Грошово-кредитна політика та особливості її реалізації в Україні// Фінанси України . -2000 . - №3 . - с.20-24;

 10. Мельник О.М. Законодовчі основи та найважливі параметри грошово-кредитної політики // Фінанси України . - 2000 . - № 7 . - с.34-44;

 11. Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента. – М., Финансы и статистика, 2000;

 12. Балабанов А.И., Балабанов И.Т. Финансы. – СПб: Изд-во "Питер", 2000;

 13. Александрова Н.Г., Александров Н.А. Банки и банковская деятельность для клиентов. - Москва, Харьков, Минск: ПИТЕР, 2002;

 14. Банковское дело./ Под редакцией О.И. Лаврушина.- М., Экономика, 2000.


 
 

Цікаве

Загрузка...