WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Надання кредитів фізичним особам на придбання автомобілів за програмою “Авто в кредит” - Реферат

Надання кредитів фізичним особам на придбання автомобілів за програмою “Авто в кредит” - Реферат

- Інші документи на вимогу Банку, до яких можуть належати:

 • службове посвідчення, посвідчення водія, закордонний паспорт або інший документ з фотокарткою Позичальника, що дасть можливість додатково ідентифікувати його особу;

 • копії кредитних договорів та договорів забезпечення (при наявності у Позичальника заборгованості в інших кредитних установах);

 • документи, що можуть надати додаткову інформацію щодо фінансово-майнового стану Позичальника, наприклад: про здачу в оренду нерухомості, про участь в підприємствах (внески в статутний капітал), про наявність майна у власності Позичальника, про розміщені в банках депозитні вклади тощо.

Кредитний працівник приймає у Позичальника пакет необхідних документів та перевіряє його на повноту та достовірність, завіряє власним підписом копії довідки ДПІ про присвоєння ідентифікаційного номеру та документу, який посвідчує особу Позичальника; проводить з Позичальником співбесіду з метою визначення його фінансово-майнового та соціального стану, ділової репутації, клієнтської та кредитної історії, аналізує інформацію, викладену в анкеті, визначає джерела погашення кредиту та процентів (згідно Положення АППБ "Аваль" "Про методику оцінки фінансового стану позичальників-фізичних осіб").

Виходячи з середньомісячного доходу Позичальника та вартості забезпечення за кредитом, робить попередній розрахунок суми кредиту, яку можна надати даному Позичальнику, визначає графік погашення заборгованості за кредитом.

Протягом 1-го робочого дня з моменту отримання повного пакету документів від Позичальника, кредитний працівник відділення передає копію документів кредитної справи разом зі службовою запискою за підписом начальника відділення, відповідальному працівнику відділу забезпечення дирекції / філіалу для подальшого їх розгляду та підготовки необхідних висновків відповідними підрозділами дирекції / філіалу. Для відділень, які територіально розміщені в іншій будівлі, відповідальний кредитний працівник відділення надсилає документи кредитної справи в електронному вигляді на адресу відповідального працівника відділу забезпечення дирекції / філіалу, в разі відсутності скануючого пристрою – передає ксерокопію кредитної справи факсом.

Протягом 1-го робочого дня з моменту отримання усіх необхідних висновків служб Банку від відповідального працівника відділу забезпечення дирекції / філіалу, кредитний працівник аналізує отримані висновки та на основі проаналізованої та іншої наявної інформації готує висновок про можливість надання кредиту даному Позичальнику.

Результати аналізу та зведена інформація про висновки служб Банку викладаються у висновку кредитного працівника. Висновок має містити чітко визначену рекомендацію про можливість чи неможливість надання кредиту.

Отримані документи від Позичальника та висновки служб формуються у пакет документів, який виноситься на розгляд Кредитного комітету в межах встановленого ліміту повноважень. На розгляд Кредитного Комітету дирекції/регіональної дирекції кредитна справа виноситься у вигляді підсумкової довідки клієнта3, яку заповнює кредитний працівник.

(п.5.5 викладено в редакції Розпорядження Голови Правління

"Райффайзен Банк Аваль" від 13.07.2007 № 667Р)

У випадку, якщо надання кредиту даному Позичальнику пов'язане зі значним ризиком для Банку, кредитний працівник до моменту розгляду справи на Кредитному комітеті порушує перед безпосереднім керівництвом питання про доцільність подальшої роботи з Позичальником. Кредитний працівник усно (по телефону) або письмово повідомляє Позичальника та, у разі необхідності, Продавця про прийняте Кредитним комітетом рішення.

Якщо з Продавцем (Автодилером) не було укладено генеральну угоду, кредитний працівник направляє йому запит про можливість оформлення даному клієнту свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та продовжує роботу з Позичальником по укладенню кредитної угоди лише при умові отримання від Продавця (Автодилера) позитивної відповіді.

Кредитний працівник у разі позитивного рішення Кредитного комітету, визначає час здійснення угоди, готує і надає Продавцю Гарантійний лист

А. При купівлі ТЗ у Автодилера:

Позичальник:

1. Надає Продавцю доручення на здійснення реєстрації ТЗ в органах ДАІ та отримання свідоцтва про реєстрацію ТЗ, а також оплачує всі витрати, пов'язані з цими діями. В окремих випадках (за згодою Банку) Позичальник може сам оформляти свідоцтво про реєстрацію ТЗ в органах ДАІ. Для додаткового забезпечення того, що ТЗ не буде проданий, в свідоцтві про реєстрацію ТЗ органами ДАІ обов'язково ставиться відмітка про продаж ТЗ в кредит (наприклад: "Автомобіль продано в кредит ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", "Кредит ВАТ "Райффайзен Банк Аваль"). Продавець контролює наявність в свідоцтві про реєстрацію ТЗ даної відмітки.

 1. При купівлі ТЗ, що був у користуванні - для перевірки того, що на ТЗ не накладено обтяження за заявою Банку та за рахунок Позичальника робиться витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна (далі - Державний реєстр). В разі наявності запису про заставу ТЗ в Державному реєстрі, кредитний працівник повідомляє Продавця про заставу ТЗ та призупиняє видачу кредиту Позичальнику до з'ясування обставин. У разі виведення ТЗ з-під застави в термін чинності протоколу Кредитного комітету, відповідальний кредитний працівник діє відповідно до даної Інструкції.

Підписує кредитний договір та договір застави ТЗ (за рішенням Кредитного комітету – іншого додаткового забезпечення). Договір застави не потребує нотаріального посвідчення. В договорі застави необхідно передбачити можливість реалізації оформленого в забезпечення майна через третіх осіб. При наявності Поручителя – між Поручителем та Банком підписується договір поруки поруки.

 1. Кредитний працівник:

Контролює наявність у Позичальника свідоцтва про державну реєстрацію ТЗ, обов'язково з відміткою про продаж в кредит ВАТ „Райффайзен Банк Аваль", підписаних договорів страхування, документів (квитанцій), що підтверджують сплату страхових платежів, укладеного між Покупцем і Продавцем договору купівлі-продажу, документів, що підтверджують сплату власного внеску Позичальником, укладеного договору застави (не потребує нотаріального посвідчення) тощо.

Після виконання вказаних дій, Банк надає Позичальнику кредитні кошти в день укладення договорів4 або протягом 2–х робочих днів з моменту укладення договорів.

При безготівковому перерахуванні коштів з поточного рахунку Позичальника на користь Продавця, кредитний працівник діє відповідно до чинного законодавства, внутрішньобанківських документів та умов кредитного договору.

  1. В день укладення договору застави готується повідомлення про внесення запису про реєстрацію застави ТЗ до Державного реєстру обтяжень рухомого майна (та, при наявності, додаткового забезпечення). Витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна підшивається до кредитної справи.

  2. Кредитний працівник формує кредитну справу, яка буде складатися з наступних документів:

 • документи згідно глави 4 даної Інструкції;

 • копії висновків служб банку;

 • копія 2-го екземпляру кредитного договору;

 • копія свідоцтва про державну реєстрацію ТЗ ;

 • копія договору купівлі-продажу ТЗ;

 • копії Договорів страхування (життя Позичальника/нещасний випадок, "повне КАСКО", цивільно-правова відповідальність власника ТЗ);

 • копії документів, що підтверджують сплату страхових внесків;

 • копії документів про сплату власного внеску Автодилеру;

 • копія 2-го екземпляра договору застави;

 • витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна;

 • копія протоколу про надання кредиту;

 • копія договору поруки (при наявності);

 • контрольний лист реєстрації телефонних дзвінків позичальнику з приводу страхування (за необхідністю);

 • акт перевірки заставленого майна (формується на момент перевірки);

 • внутрішній опис справи.


 
 

Цікаве

Загрузка...