WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Програма " Житло в кредит на первинному ринку" та "Житло в кредит на вторинному ринку" - Реферат

Програма " Житло в кредит на первинному ринку" та "Житло в кредит на вторинному ринку" - Реферат

  • укладає з Банком Додаткову угоду до Іпотечного договору про зміну предмету іпотеки (майнові права змінюються на збудовану нерухомість) та, при наявності, зміну технічних характеристик нерухомості;

  • контролює внесення змін до Іпотечного договору (в разі змін характеристик предмету іпотеки) та контролює накладення нотаріусом заборони на предмет іпотеки (внесення даних про обтяження предмету іпотеки до ЄРОНМ);

  • передає Позичальнику (Покупцю) правовстановлюючі документи на предмет іпотеки, зареєстровані в БТІ та другий екземпляр Додаткової угоди до Іпотечного договору;

  • передає Банку копії правовстановлюючих документів, зареєстрованих в БТІ (Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно та Витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно (довідка-характеристика БТІ)).

Кредитний працівник:

  • контролює укладання договору страхування предмету іпотеки та сплату страхових платежів Позичальником (Покупцем);

  • контролює укладання Додаткової угоди до Іпотечного договору про зміну предмету іпотеки (майнові права змінюються на збудовану нерухомість) та, при наявності, зміну технічних характеристик нерухомості. Перший екземпляр Додаткової угоди до Іпотечного договору залишається на зберіганні в Банку;

  • контролює внесення нотаріусом відомостей про накладення заборони та на відчуження нерухомості в Єдиний реєстр обтяжень нерухомого майна (ЄРОНМ) Плата за внесення інформації до реєстрів стягується з Позичальника (Покупця). Витяг з ЄРОНМ додається до кредитної справи;

  • контролює вилучення запису про обтяження майнових прав на нерухомість із Державного реєстру обтяжень рухомого майна на підставі письмового повідомлення Банку.

2.При купівлі нерухомості на вторинному ринку:

Позичальник (Покупець) та Продавець укладають нотаріально посвідчений Договір купівлі/продажу нерухомості. Нотаріус надає кредитному працівнику витяг про відсутність заборони та/або арешту нерухомого майна з ЄРОНМ та витяг про відсутність запису про обтяження нерухомого майна іпотекою в ДРІ. Банк та Позичальник (Покупець) укладають Кредитний договір. Банк та Позичальник / Іпотекодавець укладають Іпотечний договір, який посвідчується нотаріально. Нотаріус здійснює накладення заборони на предмет іпотеки на підставі укладеного іпотечного договору - внесення інформації до Єдиного реєстру обтяжень нерухомого майна та внесення інформації про обтяження предмету іпотеки до Державного реєстру іпотек на підставі письмового повідомлення Банку. Витяги з даних реєстрів підшиваються до кредитної справи. Всі витрати сплачує Позичальник / Іпотекодавець. Кредитний працівник контролює укладання договору страхування життя, договору страхування предмету іпотеки та сплату страхових платежів Позичальником (Покупцем). Після виконання вказаних дій, Банк надає Позичальнику (Покупцю) кредитні кошти для розрахунків з Продавцем в присутності Кредитного працівника.

У випадку, коли Позичальник (Покупець) користується послугами Посередника, Позичальник (Покупець) передає Посереднику свій оригінал договору купівлі-продажу та надає працівнику Посередника нотаріально посвідчену довіреність. Цими документами Покупець доручає Посереднику зареєструвати договір купівлі/продажу нерухомості в БТІ.

Після здійснення реєстрації Посередник передає:

  • Позичальнику (Покупцю) - правовстановлюючі документи на нерухомість;

  • Банку - копії правовстановлюючих документів, зареєстрованих в БТІ.

У випадку, коли Позичальник (Покупець) не користується послугами Посередника, Позичальник (Покупець) самостійно здійснює реєстрацію договору купівлі-продажу в органах БТІ та надає Банку копію такого договору з відміткою БТІ.

Іпотечний договір, укладений між Іпотекодавцем та Банком, повинен містити зобов'язання Іпотекодавця протягом визначеного періоду часу зареєструвати договір купівлі-продажу нерухомості в органах БТІ та надати Банку копію такого договору купівлі-продажу з відміткою БТІ.

Іпотечний договір має обов'язково містити пункт, згідно якого „предмет іпотеки за укладеним іпотечним договором продовжує бути предметом іпотеки після державної реєстрації договору купівлі-продажу предмету іпотеки в органах БТІ відповідно до ст.16 Закону України „Про іпотеку".

Показники витрат часу на прийняття рішення та надання кредиту:

Звернення позичальника до відділення Банку

TTY

TTC

Винесення та розгляд документів відповідними службами банку

5

Прийняття рішення кредитним комітетом з відповідним лімітом повноважень

1*

Процедура надання коштів позичальнику за кредитом

1

Надання кредитних коштів

7

* додаються дні, залежно від періодичності засідання відповідного Кредитного комітету

Контроль за дотриманням Позичальником (Покупцем) своїх зобов'язань та своєчасним оформленням потрібних документів покладається на Кредитного працівника. Щорічно, кредитний працівник проводить перевірку фінансового стану Позичальника (Покупця), періодично, але не рідше ніж 1 раз на рік - наявність та стан заставленої нерухомості. Перевірка фінансового стану Позичальника (Покупця) проводиться на основі поданої довідки про загальну суму доходу, який був одержаний за основним та додатковим місцем роботи за останні 12 місяців. Довідка складається станом на 01 січня року, наступного за звітним, та надається в Банк до 30 січня кожного року протягом дії кредиту за допомогою поштового зв'язку, рекомендованим листом або особисто. Якщо по споживчому кредиту фінансовим поручителем виступає юридична особа, Позичальник/Поручитель повинен надавати в банк протягом першого кварталу наступного за звітним роком: баланс підприємства поручителя, форму – 2, станом на 01 січня кожного року протягом дії кредиту. Отримавши документи, кредитний працівник разом з супровідною запискою надає їх для перевірки в відділ кредитного аналізу банку.

Якщо фінансовий стан Поручителя незадовільний, Позичальник (Покупець) повинен або забезпечити фінансову поруку іншим Поручителем, фінансовий стан якого достатній для забезпечення зобов'язань за кредитом Позичальника (Покупця), або здійснити дострокове повернення кредиту.

Перевірка наявності та стану заставного майна проводиться шляхом огляду предмета іпотеки, а саме: при перевірці житлового будинку або квартири кредитний працівник повинен особисто відвідати помешкання, яке знаходиться в іпотеці Банку, впевнитись що його стан відповідає санітарно-технічним нормам (функціонують системи водопостачання, каналізації та електропроводки), немає ушкоджень та фізичного зносу (слідів пожеж, тріщин фундаменту, протікання покрівлі тощо).

Після проведення перевірки стану заставного майна в присутності Іпотекодавця, кредитний працівник складає Акт перевірки стану та наявності предмету іпотеки (Додаток 6), який підписує разом з Іпотекодавцем. На випадок, коли перевірка заставного майна відбулась без присутності Іпотекодавця (майно було надано до огляду третіми особами) кредитний працівник фіксує це в Звіті (Додаток 7) та ставить лише свій підпис. В Акті (Звіті) важливо відобразити стан заставного майна, як задовільний (квартира, яка перевіряється, не має явних пошкоджень), незадовільний (квартира, яка перевіряється має пошкодження стін, даху, є явні пошкодження систем водопостачання).

Якщо стан заставного майна незадовільний, кредитний працівник зобов'язаний повідомити про це начальника відділення. Останній, ініціює оцінку вартості заставного майна експертами Банку з оцінки майна, які складають Акт перевірки стану та наявності предмету іпотеки. Якщо вартість заставного майна, що вказана в Акті, менша за поточну заборгованість Позичальника (Покупця), Позичальник (Покупець) повинен або надати додаткове забезпечення, або достроково здійснити повернення кредиту на суму, що не менше ніж розходження між вартістю, вказаною в Акті, та поточною заборгованістю Позичальника.


 
 

Цікаве

Загрузка...