WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Доходи комерцiйного банку, на прикладi банку "Україна " - Дипломна робота

Доходи комерцiйного банку, на прикладi банку "Україна " - Дипломна робота

Не є об`єктом оподаткування операції з: обігу валютних цінностей, банківських металів, банкнот та монет НБУ, за винятком тих, що використовуються для нумізматичних цілей; операції з надання послуг з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення грошових коштів за договорами позики, депозиту, страхування або доручення; надання, управління переуступки фінансових кредитів, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити або поручительства.

База оподаткування операцій з продажу товарів, робіт, послуг визначається виходячи з їх договірної вартості, визначеної за вільними або врегульованими цінами (тарифами ) з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів.

Об`єкти оподаткування, за винятком операцій, звільнених від оподаткування, та операцій до яких застосовується нульова ставка оподатковуються за ставкою 20 відсотків. Податок становить 20 відсотків бази оподаткування та додається до ціни товарів, робіт, послуг. Платник податку зобов`язаний надати покупцю податкову накладну. Податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов`язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надають покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг).

Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом. Вона виписуються на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг). Платники податку повинні зберігати податкові накладні протягом строку, передбаченого законодавством для зобов`язань із сплати податків.

Чернівецька дирекція банку "Україна" є платником податку і сплачує податок на додану вартість щомісячно (таблиця №9).

Таблиця №9. Сплачений ПДВ за грудень 2000 року.

Податкове зобов`язання

Обсяги продажу без урахування ПДВ

Сума ПДВ

1

2

3

Операції, що оподатковуються за ставкою 20%

32823

6565

1

2

3

Операції, що не є об`єктом оподаткування

219465

Загальний обсяг продажу

252288

Всього податкових зобов`язань

6565

Податковий кредит

Для здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню

4130

826

Всього

826

Розрахунки з бюджетом за звітний період

Чиста сума зобов`язань з ПДВ

28693

5739

Сплачено

5739

Плата за землю. Використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Чернівецька дирекція банку "Україна" сплачує земельний податок. Ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі 1 відсотка від її грошової оцінки (таблиця №11). Податок сплачується щомісячно.

Таблиця №11.Податок на землю за 2000 рік ,сплачений Чернівецькою дирекцією банку "Україна".

Загальна площа земельної ділянки (га) (1%)

Ставка податку

Сума податку

0,3154

29661,11

9355,11

Місце знаходження

Цільове призначення

Грошова оцінка земельної ділянки

Вул. Хотинська,3

Землі комерційного призначення

250,94

Збір на обов`язкове соціальне страхування крім збору на обов`язкове страхування на випадок безробіття, платники збору сплачують на рахунок Фонду соціального страхування України. Кошти обов`язкового соціального страхування на випадок безробіття зараховують на окремий рахунок Державного бюджету України. На обов`язкове соціальне страхування для підприємств встановлюються ставки збору у розмірі 5,5 відсотка від об`єкта оподаткування (в т.ч. 1,5 відсотка від об`єкта оподаткування на збір на обов`язкове страхування на випадок безробіття). Чернівецька дирекція банку "Україна" сплатила за 2000 рік збір у фонд соціального страхування на випадок безробіття 12279,58 грн., на випадок тимчасової непрацездатності –11911,71 грн.

Збір на обов`язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України. Платники податку зобов`язані зареєструватися в органах Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України не включається до Державного бюджету України. На обов`язкове державне пенсійне страхування встановлюється ставка збору у розмірі 32 відсотки від об`єкту оподаткування. Збір на обов`язковедержавне пенсійне страхування сплачується одночасно з одержанням коштів. Чернівецька дирекція банку "Україна" сплатила за 2000 рік збір на обов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду 207140,06 грн.

Комунальний податок справляється з юридичних осіб. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, виходячи з розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян (таблиця № 12).

Таблиця №12. Комунальний податок за квартал.

Показники

Сума

Середньо спискові чисельності працюючих згідно звіту по праці

90

Мінімальний розмір неоподаткованих мінімумів доходів громадян

51

Ставка податку

10%

Сума податку

459,00

Висновок

Одна з найважливіших складових успіху будь-якого комерційного банку – грамотна система управління, що передбачає наявність набору інструментів і достатньо організованого апарату для досягнення поставлених цілей розвитку. Управління прибутковістю банку є кінцевою метою управління фінансами банку.

Як відомо, українські банки сьогодні переживають період глибокої структурної трансформації, відбувається зміна пріоритетів, змінюються методи роботи. Крім того, здійснюється перехід до високо монополізованої державної структури й адміністративно-бюрократичних методів управління банківською сферою до динамічного і конкурентного банківського співтовариства, що орієнтується на ринок, на комерційний успіх.

Відповідно до законів ринку, банки вкладають дефіцитні і дорогі грошові ресурси в операції, що забезпечують високі доходи.

Яскраво вираженою тенденцією розвитку банківської системи України є універсалізація діяльності банків. Посилення конкуренції в банківській сфері певною мірою негативно впливає на стан ліквідності банків і сприяє зниженню прибутковості банківських операцій. У цих умовах банки шукають можливості для розширення кола надаваних послуг і збільшення спектра операцій, що проводяться. Сьогодні банки України пропонують досить широкий перелік операцій для найрізноманітніших груп клієнтів.

Банківську систему України можна розділити на три групи:

  • системні (колишні державні) банки;

  • нові комерційні банки;

  • Іноземні банки.

З погляду надаваних послуг і операцій, що проводяться, кожна з цих груп має свої особливості.

Системні банки досить повільно впроваджують нові послуги, хоча мають величезний фінансовий потенціал для цього. Їхніми клієнтами є в основному державні підприємства та установи, а також підприємства агропромислового комплексу. Ці банки мають також значну частку в обслуговування соціальної сфери. Особливо це помітно у сфері залучення заощаджень населення, що значною мірою впливає на кількість клієнтів – фізичних осіб нових комерційних банків.

Нові комерційні банки, або, як їх ще називають "банки другої хвилі" характеризуються прискореним розвитком, постійним розширення асортименту і якості послуг, незважаючи на те, що вони не мають достатньої ресурсної бази й особливо відчувають брак капіталу. Іноземні банки, що функціонують в Україні, не мають проблем із нестачею капіталу, тому їх діяльність створює конкуренцію українським банкам не на ринку ресурсів, а у сфері вкладення наявних коштів. В зв`язку з тим, що іноземні банки погано знають місцеві умови і їм важко орієнтуватися в економічній ситуації в Україні, вони позбавлені можливості розширювати спектр послуг до обсягів, властивих європейському, американському чи азіатському бізнесу. Такі банки орієнтуються в основному на іноземні фірми, а також на спільні підприємства, що діють в Україна.


 
 

Цікаве

Загрузка...