WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Доходи комерцiйного банку, на прикладi банку "Україна " - Дипломна робота

Доходи комерцiйного банку, на прикладi банку "Україна " - Дипломна робота

Витрати на відрядження(рахунок 7452) пов`язані з виробничою діяльністю. Вони прогнозуються на підставі плану виїздів, затверджених керівництвом банку з врахуванням необхідності відряджень керівництва в межах норм, передбачених чинним законодавством України.

Амортизаційні витрати проводять, виходячи з вартості наявних основних засобів і нематеріальних активів і строків корисної експлуатації, які нормативно встановлені для відповідних видів основних засобів в Положенні про нарахування амортизації в банку "Україна".

Витрати на утримання персоналу проводяться за основними напрямками, визначеними інструкцією із статистики заробітної плати, затвердженої наказом Міністерства статистики України від 11 грудня 1995 року №323, з врахуванням віднесення конкретних витрат по балансових рахунках. Основним складовими витрат на утримання персоналу є такі статті:

 • основна та додаткова заробітна плата (рахунок 7400);

 • внески на державне соціальне страхування (рахунок 7401);

 • матеріальна допомога та інші соціальні витрати (рахунок 7403);

 • інші витрати на утримання персоналу (рахунок 7409).

Складаються розрахунки витрат на утримання персоналу банку і проводяться виходячи із:

 • кількості персоналу, необхідного для забезпечення ефективної діяльності кожного територіально відокремленого безбалансового відділення та дирекції в цілому;

 • фінансових можливостей установ банку, щодо утримання персоналу;

 • перспектив діяльності установ з обов`язковим врахуванням передбачених керівництвом заходів з оптимізації мережі.

При плануванні основної та додаткової заробітної плати враховуються такі види витрат:

 • основна заробітна плата – заробітна плата за виконану роботу, відповідно до посадових обов`язків;

 • додаткова заробітна плата – надбавки та доплати до посадових окладів працівників, оплата щорічних та учбових відпусток, витрати на оплату робіт згідно з договорами цивільного правового характеру, оплата праці у вихідні та святкові дні, індексація грошових доходів працівників, вартість форменого одягу, взуття та спорядження та інші види винагород у розмірах, передбачених діючим Положенням про систему оплати праці в банку "Україна";

 • вихідна допомога та витрати по скороченню персоналу.

Збільшення розміру витрат на утримання апарату управління порівняно з рівнем попереднього періоду можливе лише у випадку, якщо прогнозується покращення результатів фінансової діяльності установи банку.

Проведення витрат по рахунку 7401 "Внески на державне соціальне страхування " здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Проведення витрат по рахунку 7403 "Матеріальна допомога та інші соціальні витрати" здійснюється з урахуванням діючих рішень керівництва з цього питання. Розрахунок витрат по рахунку 7403 здійснюється відповідно до штатної чисельності установ банку та фактичних середніх витрат.

Рахунок 7409 "Інші витрати на утримання персоналу" по установам банку не плануються. Прибуткові установи можуть планувати ці витрати, але в не значних розмірах.

Таблиця № 8. Порівняння витрат банку "Україна" за 1999-2000 роки

Показники

Факт за 1999 рік

Факт за 2000 рік

 • ВИТРАТИ

 • Реально проведені витрати:

  • процентні витрати,

  в т.ч. проведені з нарахованих за попередній період;

  • комісійні витрати;

  • інші банківські операційні витрати;

  • інші небанківські операційні витрати;

  • відрахування в резерви;

  • непередбачені витрати;

  • податок на прибуток.

 • Витрати нараховані, але не сплачені.

 • Витрати по балансу.

 • 3566179,00

  1132748,00

  86278,00

  31036,00

  223518,00

  2163566,00

  0,00

  15310,00

  00,00

  714366,00

  4280545,00

  2467618.00

  414328.00

  3095.00

  35963.00

  119243.00

  1865057.00

  33027.00

  0.00

  0.00

  487493.00

  2955111.00

  В 2000 році витрати комерційного банку "Україна" склали 2955,1 тис.грн., в тому числі процентні витрати – 897,2 тис.грн., або 30,4%, непроцентні витрати – 2057,9 тис.грн. або 69,6%. Непроцентні витрати за 2000 рік лише на 56% покриваються непроцентними доходами в цілому по дирекції. Така ситуація склалась по більшості відділень, лише по Вижницькому відділенні цей показник складає 117%, по Глибоцькому –97%, по Кіцманському – 81%, по Путильскому – 73%, по Сокирянському – 69%, по Новоселицькому – 66%, по Герцаївському – 68%. Нажаль по Заставнівському, Кельменецькому, Сторожинецькому відділеннях цей показник нижче, ніж в цілому по дирекції і відповідно складає 53%, 50% 48%. Якщо порівняти витрати дирекції за 1999 рік та за 2000 рік, то очевидно, що в 2000 році відбулося значне зниження витрат. Так, загальні витрати дирекції за 2000 рік в порівнянні з 1999 роком знизились на 1326 тис. грн.

  3.2.Система оподаткування комерційного банку "Україна"

  Податкові відрахування банку поділяються на три умовні групи:

  • нарахування на заробітну плату (пенсійний фонд, Чорнобильський фонд, фонд державного соціального страхування на випадок безробіття) – 47,5%. Базою оподаткування є фонд оплати праці;

  • обов`язкові платежі по фондах (облавтодору – 1,2%; до інноваційного фонду – 1%). Базою оподаткування є загальна величина доходів банку;

  • податки: податок на прибуток – 30% прибутку; податок на додану вартість – 20% з оподатковуваних операцій на загальну суму доходу.

  Витрати на сплату податків та інших обов`язкових платежів (група рахунків 741) плануються за основними їх видами:

  • збір на будівництво, реконструкцію та утримання доріг;

  • збір на обов`язкове державне пенсійне страхування за операціями з іноземною валютою;

  • комунальний податок;

  • податок з власників транспортних засобів;

  • податок на землю, та інші.

  Планування цих витрат проводиться за нормативами відрахувань у порядку визначеному чинним законодавством України та, при необхідності з урахуванням прогнозної бази оподаткування.

  Податок на прибуток

  Об`єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу. Валовий дохід – загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах. Валовий дохід включає: загальні доходи від продажу товарів, робіт та послуг, а також доходи від продажу цінних паперів, доходи від здійснення банківських послуг, страхових та інших операцій з надання фінансових послуг, торгівлі, валютними цінностями, цінними паперами, борговими зобов'язаннями та вимогами, доходи від спільної діяльності та у вигляді дивідендів, процентів, а також доходи від здійснення операцій лізингу (оренди), доходи від операцій з основними фондами та нематеріальними активами .Також валовий дохід включає суми штрафів або неустойки чи пені, одержаних за рішенням сторін договору або за рішенням відповідних державних органів, суду, арбітражного чи третейського суду.

  Не включаються до складу валового доходу :

  • Суми коштів у частині надмірно сплачених податків, зборів, що повертаються або мають бути повернені до бюджету, якщо такі суми не були включені до складу валових витрат.

  • Суми доходів, накопичуваних на пенсійних рахунках у межах механізму додаткового пенсійного забезпечення.

  Податок на прибуток сплачується за ставкою 30% від загальної суми прибутку, не пізніше 20 числа наступного за звітним кварталом. Не пізніше 25 числа, що настає за звітним кварталом до податкового органу подають податкову декларацію про прибуток за звітний квартал, розраховану наростаючим підсумком з початку звітного фінансового року.

  Чернівецька дирекція банку "Україна" є неприбутковою організацією, а згідно закону, від оподаткування звільняються доходи неприбуткових організацій, отриманих у вигляді коштів, які надходять таким неприбутковим організаціям від проведення їх основної діяльності та у вигляді пасивних доходів.

  Податок на додану вартість. Платником податку на додану вартість є особа, обсяг оподатковуваних операцій з продажу товарів та послуг якої протягом будь-якого періоду з останніх двадцяти календарних місяців перевищував 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Об'єктом оподаткування є операції платників податку з продажу товарів та послуг на митній території України, в тому числі операції з вартості послуг за договорами оперативної оренди та операції з передачі власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору) для погашення кредиторської заборгованості заставодавця.


   
   

  Цікаве

  Загрузка...