WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Доходи комерцiйного банку, на прикладi банку "Україна " - Дипломна робота

Доходи комерцiйного банку, на прикладi банку "Україна " - Дипломна робота

Об`єкти оподаткування, за винятком операцій, звільнених від оподаткування, та операцій до яких застосовується нульова ставка оподатковуються за ставкою 20 відсотків. Податок становить 20 відсотків бази оподаткування та додається до ціни товарів, робіт, послуг. Платник податку зобов`язаний надати покупцю податкову накладну. Податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов`язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надають покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг).

Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом. Вона виписуються на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг). Платники податку повинні зберігати податкові накладні протягом строку, передбаченого законодавством для зобов`язань із сплати податків.

Чернівецька дирекція банку "Україна" є платником податку і сплачує податок на додану вартість щомісячно (таблиця №9).

Таблиця №9. Сплачений ПДВ за грудень 2000 року.

Податкове зобов`язання

Обсяги продажу без урахування ПДВ

Сума ПДВ

1

2

3

Операції, що оподатковуються за ставкою 20%

32823

6565

1

2

3

Операції, що не є об`єктом оподаткування

219465

Загальний обсяг продажу

252288

Всього податкових зобов`язань

6565

Податковий кредит

Для здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню

4130

826

Всього

826

Розрахунки з бюджетом за звітний період

Чиста сума зобов`язань з ПДВ

28693

5739

Сплачено

5739

Прибутковий податок з громадян. Об`єктом оподаткування у громадян, які мають постійне місце проживання в Україні, є сукупний оподатковуваний дохід за календарний рік ( що складається з місячних оподатковуваних доходів ),одержаний з різних джерел, як на території України, так і за її межами.

До сукупного оподатковуваного доходу включають одержані за місцем основної роботи доходи за виконання трудових обов`язків, в тому числі за сумісництвом, за виконання робіт за договорами підряду, а також інші доходи, що утворилися в результаті надання за рахунок коштів підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – суб`єктів підприємницької діяльності своїм працівникам матеріальних і соціальних благ в грошовій натуральній формі, крім сум виплат, що не включаються до сукупного оподатковуваного доходу.

До сукупного оподатковуваного доходу, одержаного громадянами в період, за який здійснюється оподаткування, не включаються: допомога по вагітності та пологах, одноразова допомога при народженні дитини, допомога по догляду за дитиною, грошові виплати матерям зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років, допомога одиноким матерям, допомога на поховання, суми одержуваних аліментів, державні пенсії, а також додаткові пенсії, що виплачуються за умови добровільного страхування пенсій; суми, одержані громадянами в результаті розміщення їх власних заощаджень на поточних рахунках банків України, в тому числі в іноземній валюті; вартість путівок на лікування, відпочинок та у дитячі оздоровчі табори, крім туристських та міжнародних; суми дивідендів, що були оподатковані під час їх виплати відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств". Прибутковий податок з сукупного оподатковуваного доходу громадян за місцем основної роботи обчислюється за такими ставками (№10).

Таблиця №10. Ставки прогресивного оподаткування доходів громадян

Місячний сукупний оподатковуваний доход

(у неоподатковуваних мінімумах)

Ставки та розміри податку

1

2

З доходу в розмірі одного неоподаткованого мінімуму

Не оподатковується

З доходу в розмірі від одного неоподатковуваного мінімуму + 1 крб. до 5 неоподатковуваних мінімумів

10 відсотків від суми доходу, що перевищує розмір одного неоподаткованого мінімуму

1

2

З доходу в розмірі від одного неоподатковуваного мінімуму + 5 крб. до 10 неоподатковуваних мінімумів

Податок з доходу в розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів + 15 відсотків від суми, що перевищує доход у розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів

З доходу в розмірі від 10 неоподатковуваного мінімуму + 1 крб. до 60 неоподатковуваних мінімумів

Податок з доходу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів + 20 відсотків від суми, що перевищує доход у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів

З доходу в розмірі від 60 неоподатковуваного мінімуму + 1 крб. до 100 неоподатковуваних мінімумів

Податок з доходу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів + 30 відсотків від суми, що перевищує доход у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів

З доходу в розмірі понад 100 неоподатковуваних мінімумів

Податок з доходу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів + 40 відсотків від суми, що перевищує доход у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів

Обчислення провадяться підприємствами, установами, організаціями, суб`єктами підприємницької діяльності до 1 лютого наступного за звітним року, а до 15 лютого ці відомості за встановленою формою подаються ними до податкової інспекції. За 2000 рік Чернівецька дирекція банку "Україна" сплатила прибутковий податок в сумі 74078,12 грн.

Плата за землю. Використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Чернівецька дирекція банку "Україна" сплачує земельний податок. Ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі 1 відсотка від її грошової оцінки (таблиця №11). Податок сплачується щомісячно

Таблиця №11.Податок за землю за 2001 рік.

Загальна площа земельної ділянки (га) (1%)

Ставка податку

Сума податку

0,3154

29661,11

9355,11

Місце знаходження

Цільове призначення

Грошова оцінка земельної ділянки

Вул. Хотинська,3

Землі комерційного призначення

250,94

Збір на обов`язкове соціальне страхування крім збору на обов`язкове страхування на випадок безробіття, платники збору сплачують на рахунок Фонду соціального страхування України. Кошти обов`язкового соціального страхування на випадок безробіття зараховують на окремий рахунок Державного бюджету України. На обов`язкове соціальне страхування для підприємств встановлюються ставки збору у розмірі 5,5 відсотка від об`єкта оподаткування (в т.ч. 1,5 відсотка від об`єкта оподаткування на збір на обов`язкове страхування на випадок безробіття). Чернівецька дирекція банку "Україна" сплатила за 2000 рік збір у фонд соціального страхування на випадок безробіття 12279,58 грн., на випадок тимчасової непрацездатності –11911,71 грн.

Збір на обов`язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України. Платники податку зобов`язані зареєструватися в органах Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України не включається до Державного бюджету України. На обов`язкове державне пенсійне страхування встановлюється ставка збору у розмірі 32 відсотки від об`єкту оподаткування. Збір на обов`язковедержавне пенсійне страхування сплачується одночасно з одержанням коштів. Чернівецька дирекція банку "Україна" сплатила за 2000 рік збір на обов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду 207140,06 грн.

Комунальний податок справляється з юридичних осіб. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, виходячи з розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян (таблиця № 12).

Таблиця №12. Комунальний податок

Показники

Сума

Середньо спискові чисельності працюючих згідно звіту по праці

90

Мінімальний розмір неоподаткованих мінімумів доходів громадян

51

Ставка податку

10%

Сума податку

459,00


 
 

Цікаве

Загрузка...