WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Розрахунок грошового коефiцiєнту та змiни в активах i пасивах балансу банку в залежностi вiд використання грошових ресурсів - Курсова робота

Розрахунок грошового коефiцiєнту та змiни в активах i пасивах балансу банку в залежностi вiд використання грошових ресурсів - Курсова робота

3

Схема 2-а


Схема 2-а


1982 1983

Схема 2-б

1982 1983


Схема 2-в

1982 1983

3

Зміст

ст.

Вступ..................... ...................................................................................

І. Організаційна фаза зовнішніх та внутрішніх грошей. Кредитування. ...................................................................................

ІІ. Платежі та видача. Розширення банківських депозитів..................

ІІІ. Простий грошовий коефіцієнт. Гроші і кредитні утворення єдиного банку. ...................................................................................

ІV. Випадки надмірного розширення та обмеження грошей. Коефіцієнт грошовий. ......................................................................

V. Втрати при поширені вкладів. Вилучення валюти в громадян та надлишкові резерви. .........................................................................

VI. Тимчасові депозити та збільшення грошового коефіцієнтного аналізу до розширення визначень грошей......................................

VII. Можливість банку визначати самостійно постачання грошей....

Висновки.................................................................................... ..............

Використана література..........................................................................

3

4

7

9

12

18

21

27

31

32

ВСТУП

Банківські системи різних держав мають багато спільних засад проте мають і багато відмінностей. Зокрема за рахунок цих відмінностей банківські системи різних держав стоять на різних ступенях розвитку банківської справи та економіки взагалі.

Звісно, у розвинутих країнах добре розвинута, сформована і банківська система. Зокрема банківська система Сполучених Штатів Америки є досить цікавою у своїй будові, у своїх особливостях здійснення кредитної справи та проведенням аналізу своєї діяльності.

Банківська система зарубіжних розвинутих країн є досить актуальною темою дослідження в Україні, оскільки банківська справа в нашій державі робить тільки перші кроки для виходу на європейський рівень організації банківських відносин.

Досліджуючи банківську систему США потрібно порушити такий ряд питань.

Перш за все яка роль громадян у визначенні форми в якій циркулюють гроші. Як відбуваються валютні відносини між громадянами і банками. Прослідкуємо можливості розширення банківських депозитів. Розглянемо випадки надмірного розширення та обмеження грошей. Дамо визначення тимчасових і необхідних депозитів. Розглянемо розрахунок грошового коефіцієнту та зміни в активах і пасивах балансу банку в залежності від використання грошових ресурсів.

І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ФАЗА ЗОВНІШНІХ ТА ВНУТРІШНІХ ГРОШЕЙ. КРЕДИТУВАННЯ.

Перш за все важливо показати відмінність між внутрішніми і зовнішніми грошима. Внутрішні гроші постачаються банками, коли вони здійснюють позики, і за допомогою цього встановлюють нові депозитні баланси, в той час, коли зовнішні гроші складаються з готівки чи валюти встановленої урядом. В грошовій економіці без банків, людям необхідно було б користуватися зовнішніми грошима як їх єдиним засобом обміну.

Попробуємо припустити, що монопольний банк установлений у цій економіці, що цей банк уповноважений мати 20 філіалів, що банк може тримати громадські депозити (вклади), здійснювати позики і закуповувати високоякісні цінні папери. Припустимо також згідно правил федерального резервного фонду — що банк повинен зберігати, як запаси зовнішніх грошей, 20% будь-яких депозитних зобов'язань, які він має. Зазначимо що депозити (вклади) є зобов'язанням (пасивом) банку, тому що ними володіють вкладники. Готівка є перевагою. Різниця між резервами готівки і депозитами може зараховуватися в зароблені активів, таких як позики та цінні папери.

Розглянемо організаційну фазу зовнішніх грошей. Оскільки банк є організований, банківські акціонери вкладають 1 мільйон доларів своєї власної готівки для банківського розпорядження. Банк використовує частину цієї готівки, наприклад 200 000 $, для придбання рухомого майна, для ренти (оренди) чи купівлі місця для офісу. Залишки капіталу показано як "іншу готівку в банківських відкритих книгах, як вказано на листку балансу #1 (табл. 1)

Лист балансу #1 Таблиця 1

Активи

Пасиви

Інша готівка

Будівлі, обладнання та інші активи

800 000

200 000

Основні рахунки

1 000 000

Загальна сума

1 000 000

Загальна сума

1 000 000

В день великого відкриття власники, директори і службовці банку ласкаво запрошують відвідувачів, які отримують квіти та кулькові ручки. Кожен захоплюється елегантно омебльованими фойє і масивними дверима, а деяких навіть переконують розпочати банківські відносини. В перший день, деякі з відвідувачів стають постійними покупцями, тобто взаємодавцями банку, розміщуючи і вкладаючи зовнішньо-грошові вклади у розпорядження нового банку.

Зараз, грошовий банк має вклади на суму $ 200 000, з яких закон вимагає 20%, тобто $ 40 000, тримати як запаси (фонду). Банк все ще має $ 1 мільйон в зовнішніх грошах — $ 800 000, що залишаються в приміщеннях банку, які були придбані плюс нові депозити (вклади) на суму 200 000 $. Потім відкладають необхідні фонди, $ 960 00 зовнішніх грошей залишається, а на листу балансу #2, вони називаються "інша готівка".

Лист балансу #2 Таблиця 2

Активи

Пасиви

Необхідний фонд

Інша готівка

Будівлі, обладнання і інші активи

$ 40 000

960 000

200 000

Попит депозитів новий

Капітальні рахунки

$200 000

1 000 000

Загальна сума

1 200 000

Загальна сума

1 200 000

Що є неправильним у цій надійній уяві відкритого дня банку? На жаль, банк не може створювати будь-який річний прибуток, так як не існує активу заробітку. Готівка є зручна для реалізації але вона не дає

Доходу для зберігача. Перша відповідальність банку є щодо його акціонера, який вимагає повернути прибуток. Продовжуючи кредит позичальнику, який має власну необхідність і здатність повернути позику з процентом, банк служить і як акціонеру, так і позичальнику.

Щодо кредитування, то візьмемо для прикладу Містера Андерсона, який стане нашим майбутнім позичальником. Скажемо, що він хоче розпочати бізнес по роздрібній продажі господарського товару. Він переконує банк, що його ризикована справа виграє, і обіцяє повернути $ 1 мільйон після трьох річного терміну, якщо банк позичить йому дану суму. Ми припустимо, що Андерсон не бажає забирати $ 1 мільйон з банку готівкою, а надає перевагу чековим розрахункам, вкладаючи в них $ 1 мільйон.

Отже, відбувся обмін документами. Містера Андерсона документ — це обіцянка заплатити банку $ 1 мільйон з процентом через 3 роки. Ця позика записується на лист банківського балансу як актів заробітку. Банк дає Андерсону документ, що обіцяє заплатити $ 1 мільйон Андерсону за вимогою чи тому, кому Андерсом доручив сплатити кошти. Для цього Андерсон отримує власну чекову книжку. При цьому народжуються необхідні депозити і з'являється актив на листку банківського балансу. Лист балансів #3 (табл. 3) показує позицію банку на даній стадії.

Лист балансу #3 Таблиця 3

Активи

Пасиви

Необхідний фонд

Інша готівка

Позика

Будівлі, обладнання та інші активи

$ 240 000

760 000

1 000 000

200 000

Необхідний депозит

  • Старі

  • Нові

Основний рахунок

$200 000

1 000 000

1 000 000

Загальна сума

2 200 000

Загальна сума

2 200 000

Очевидно трапилось магічне утворення грошей, без допомоги золота, срібла, валюти чи обіцянки уряду добре це зробити. Обіцянки обмінюються і пам'ять комп'ютера затверджує угоду. Фізично, не існує нічого нового, але чекова книжка разом з даними проходять на зберігання в комп'ютері. Чому це є гроші? Тому що вони представляють засоби купівлі товарів чи надання послуг.


 
 

Цікаве

Загрузка...